SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poštová banka úveruje najmä finančníkov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

len skutočný dobrodruh má svoje peniaze

v POBA
 

 

Rád by som upozornil každého, že predstava o tom, že má niekto svoje peniaze je nesprávna.
Všetky emisné banky sveta emitovali 100% peňazí.
Všetky komerčné banky banky pritom účtujú ako cudzie aktívum 5882,35% z týchto peňazí.
Peniaze sú záväzok emisnej banky poskytnúť Vám ako protiplnenie pri vrátení nou emitovaných penazí hodnotu zodpovedajúcu ich cene(kurzu). Odkedy zanikol (1971) zlatý štandart vie to ale vrátiť iba v iných peňiazoch.
Tie ale neexistujú, lebo ich proste iné emisné banky nevyemitovali.
Keďže z cca 6000 eur vám vie vrátiť banka ( všetky banky na svete spolu) iba 100, čo je menej ako 3%, tak môžeme povedať, že existencia peňazí je iba štatistickou chybou.
Takéto zistenie, má veľký vplyv na strašne veľa vecí na svete. Malých aj veľkých. Masa ( M1,M2,M3) je pritom absolútne nepodstatná. Lebo bez ohľadu na to, koľko je to vo vyjadrení v čísle akejkoľvek sústavy, je podstatné, že hodnota, ktorou vyrovnávame alebo uspokojujeme svoje záväzky je prepočítavaná k neexistujúcej premennej.
Najjednoduchší príklad, ktorí pochopí každý:
Keď zlodej ukradne 6000 eur v skutočnosti spôsobil škodu iba 100 eur. Ale naše predstavy , rovnako ako predstavy súdu, sú v danom prípade pomýlené presne o 5900 eur.
Rovnako je to v práci a odmene? V záväzkoch a pohľadávkach. tam sa to ale dá vysporiadať jednoducho. Nedá sa to ale jednoducho vysporiadať medzi emisnými bankami. Lebo tie nevedia vrátiť svoje dlhy. Rovnako je to pri dlhoch štátov. Každá krajina je dlhodobo v deficite, emisné banky ale nekryjú v rovnakej miere (%) jej dlh a aj keby, je emisná banka nezávislá a oddelená od štátov. Už nemáme štátovky, ale bankovky.
Takže bankovníctvo je najväčší podvod, aký bol kedy vymyslený. Je to iba forma ako udržať ludí v poslušnosti, keď veria, že peniaze sú hodnotou.

A POBA? nepodstatná, nezaujimavá inštitúcia, ktorá rovnako ako každá iná na svete , nevie splatiť svoje dlhy svojim veriteľom, ktorých nazývajú klienti a od ktorých si pýtajú za to, že si môžu účtovať ich predstavu o hodnote , nazývanú peniaze. Berú im ale čas. To je jediná hodnota, ktorú strácame. Ten plynie jediný objektívne a nedá sa ukradnúť.
Teda pokiaľ niekto nevymyslí daň z prežitého času a bude sa vyplácať v časti prežitého času.
 

:)

V prvom momente som sa zľakol že Járay sa dal na finančníctvo...
 

 

kto je Járay?
 
Hodnoť

 

Žeby to bolo tým že finančníkov oslovili tie otravné a vlezlé reklamy na Poštovú banku? :!
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika