SME
Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficov balíček zabudol na postihnutých. Pýtajú si vyššie príspevky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Toto je veľmi presne opísaný stav Ficovho vyspelého sociálneho štátu.
Úroveň a vyspelosť štátu sa totiž odvodzuje od toho, ako sa stará o najslabšie skupiny - medzi ktoré bez debaty patria ťažko zdravotne postihnutí.
 

Koho uz by

v socialnej demokracii zaujimali nejaki otravni postihnuti.
 

Presne!

Však aj za komunistov ich odstrkovali na okraj spoločnosti, do rôznych ústavov, aby nešpatili ...
 

 

Čo sa týka tej výčitky, že oprávnení žiadatelia musia zdokladovať svoj zdravotný stav, zastávam názor, že to je potrebné. Možno by som stanovil prísnejšiu kontrolu a individuálny prístup aby sa predišlo neodôvodneným príspevkom v prípadoch, kedy lekári účelovo posudzujú stav invalidity a na druhej strane v prípadoch aby bola poskytnutá pomoc v tých prípadoch, keď si nepriaznivý zdravotný stav vyžaduje príspevok aj vo vyššej miere. O tom všetko treba diskutovať.
 

 

v skutočnosti to, ako to vyzera ked niekto postihnutych odstrkava na druhu kolaj, sa bohuzial vacsinou zaziva pri pravicovych vladach. nemyslim si ze tato lavicova postihnutych vyslovene opomina... musime si uvedomit ze sa nakupuju autobusy prisposobene pre invalidov, investuje sa do bezbarierovosti budov + roznych podchodov atd. (na co prispieva aj stat). investuje sa do novych prisposobenych chodnikov (aj pre nevidiacich) a tak dalej... cize prispevok este neznaci vsetko, co stat robi.
 

 

Štát by sa mal starať len o najslabšie skupiny. Plošne rozdávané balíčky sú populizmus, ktorý nielen že štátu nepomôže, ale ho aj perspektívne zaťaží, pretože takéto nezmyselné opatrenia sa veľmi ťažko rušia." Balíčky" dostávajú aj ľudia veľmi dobre finančne situovaní (napr. dôchodci, ktorí reštituovali miliónové majetky, študenti z bohatých rodín a pod.)
 

 

Keď narážaš na vlaky zadarmo, tak s tebou súhlasím. Je to blbosť, ktorá zaťažuje rozpočet a nemá potrebný efekt. Snáď len, že rodina ušetrí na nákladoch pár desiatok euro na mesiac, ak je ich dieťa odkázané na vlakovú dopravu, aby sa dostalo do školy. Ako nástroj zamestnanosti je to však fajn, takto sa pracujúcim znížia o dosť náklady na prepravu vlakom. Balíčky však pomáhajú nielen "zbohalíkom", ale aj ľuďom ktorí to skutočne potrebujú. Na ťažko zdravotne postihnutých sa možno bude pamätať v treťom avizovanom sociálnom balíku, ktorý bude po budúcom roku.
 

 

Štát by sa mal starať len o najslabšie skupiny. Plošne rozdávané balíčky sú populizmus, ktorý nielen že štátu nepomôže, ale ho aj perspektívne zaťaží, pretože takéto nezmyselné opatrenia sa veľmi ťažko rušia." Balíčky" dostávajú aj ľudia veľmi dobre finančne situovaní (napr. dôchodcovia, ktorí reštituovali miliónové majetky, študenti z bohatých rodín a pod.)
 
Hodnoť

 

Postihnutí nech sú radi, že sú praporečníkmi systémovej politiky, nie obete dajakých žobráckych balíčkov.
 

Urcite su na to

hrdi.
 
Hodnoť

 

Zdravotne postihnuty sa zrejme podla presvedcenia SMERu koli svojim zdravonym problemom nedoplazi k volicskej urne a tym padom sa ho balicky socialnych nezmyslov nedotknu.
 

Hlavna vec,

ze kanik zobral invalidom barle.
 

TychoDe

To posudzujú lekári, aj materiál museli pripravovať lekári. Čo ty na to odborník na všetko?!
 

Ja som len parafrázoval

smerácky volebný bilboard: Zobrali invalidom barle - urobia to zas!
 

Nie, nezobral.

Len nechal preveriť ten bordel, čo tu zanechal socializmus, keď inv. dôchodky dostávali aj úplne zdraví ľudia. Len sa tvárili, že nemôžu pracovať. Ver, že takých bolo naozaj dosť. Klasifikáciu samotného handicapu určovali lekári. Nie minister. A bolo to správne rozhodnutie, že urobil nové "previerky".
 

Viď odpoveď Oleginovi

toť vyššie.
 

 

Milo_a: Mám rovnaký názor a už som ho v týchto diskusiách niekoľkokrát napísala. Niektorí ľudia si pamätajú iba ojedinelé chyby, ku ktorým vtedy došlo (a ktoré boli rýchlo napravené), ale podstatu previerky invalidných dôchodkov nechápu. Myslím, že aj dnes ich je veľa neoprávnených.
 

Ešte raz,

aj ja chápem a schvaľujem dôvody tamtých previerok. Len som myslel, že si ešte mnohí pamätajú, ako bol vtedy (aj neskôr) Kaník označený za sociálneho netvora, a ako to potom smer použil na bilboardoch "...urobia to zas.". Takže bola to irónia - na Kaníka kydajú ale keď si majú spomenúť na invalidov pri balíčku (skôr dobierke, zaplatiť musíme), tak sa ich sociálnosť kamsi vyparila.
 

OK :)

Máš pravdu, ja som tiež zabudol na tú odpornú propagandu. Lebo, to hádam uznáš, bolo jej toľko, že pamätať si všetok ten hnoj, čo nakydala tá ficova mafia, by chcelo z hlavy vytesniť iné, dôležitejšie veci.
 

jasné

.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika