SME
Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer chystá vstup do Váhostavu, dlhy chce meniť za akcie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

vdaka Robko!
 

Ďakujem ŠTB-áci

Tak teda ďakujeme ŠTB ákom vo vláde. Máte perfektného učiteľa Širokého.
Po 1989 ste mali naozaj odvisnúť. Mečiar, Gašparovič, Široký, Fico, jedna obrovská banda zlodejov a podvodníkov. Nájde sa niekto, kto Vás právoplatne odsúdi? A zhabe Vám Váš nakradnutý majetok?
 

od r. 1947 vdaka ŠtBákom sme v srabe

v r. 1947 patrilo CS hosp. medzi 7 TOP SVETA
v r. 1947 sme mali vyššie HDP /hlavu než vtedajší Rakušáci ..
..Rakušáci boli vtedy žobráci ,vozili sme im vagony plane uhlia a krumplov !!
v r. 1968 bolo HDP v Rakúsku 1.700 USD a v ČSR 1.100 USD,
v r.1991 malo Rakúsko viac ako 22 tis. USD a ČS 3.700 USD ...,
dnes priemer.dochodok Rakušákov je cca 1.500,- eur a rozne AusgleichZulage k tomu ako napr. doplatok do AT minim.mzdy slabšie zarabajuceho napr.SK partnera v prípade druhého partnera zamestn.na AT uzemí/hoc aj denne dochádzajúceho / ,

Chodte sa pozrieť do 65 km vzdialenej Viedne ..najlepšie mesto na život versus BA na 81.mieste ...
... a pritom nám vtedajší Rakušáci z r. 1947 závideli ..boli v porovnaní s nami žobráci ..vozili sme im vagony uhlia a krumplov ...
.....a dnes nás už iba lutujú ..vid plat SKa 750 ,- eur versus Rakušáka 2.500,- eur
 

Treba začať trestať a nekompromisne !

Nie uplne všetci študovali v Moskve, ale uplne všetky tie kšefty sú riadené - počnúc ich prípravou od r. 1982 - z Moskvy-Kremla-Ljubjanky / bývalá centrála SOV-RUS kom.tajnej služby KGB dnes FSB/ podobne ako NKVD-KGB agenti riadili čsl.sudruhov- po vpáde Červenej armády - na čele s K.Gottwaldom a R.Slánským/ toho pre istotu tiež obesili../ .

KGB na čele s jej šefom J.Andropovom prebrala absolutnu kontrolu nad Sojuzom/ ale aj nad ČSSR a ŚtB /už koncom 70-tich rokov min.storočia - samotný J.Andropov sa nechal pre istotu po smrti senilného Brežneva vymenovať v r. 1982 do f. gen.taj.UV KSSZ a ked nečakane skoro zomrel - 1984 - KGB nastrčila zomierajuceho Černenka,ktoremu šikovne pomohli o parmesiacov na druhy svet aby mohli nastrčiť Gorbačova... .
... Gen.A.Lorenc- prvý styč.dostojnik pre KGB v ČSSR - po roku 1983 rozdával a plnil pre KGB nasled.ulohy dla inštr.gen.KGB Borisa Denisoviča Bobkova :

- v r. 1983 KGB zriaduje pražský Prognostic.ústav kam nasáčkovala všetky overené perspekt.ek. kádre pre "porevolučné " časy vid. Klausa,Zemana,Tŕísku- ofic. "otca" Kuponky ,Dlouhého ,Dybu,Kočárnik na ktorých dozerali priamo v ústave ŠTBáci ako samotný R.Třískla,Kocher sedel v kancli s Klausom a ďalš í

-Klausa ale aj čiastoč.Mikloša KGB poslalo v r. 1987 na skusy/ nabratie skúseností/ na Západ po bankách,akciovkách,burzách...

- do Moskvy na študia /MGIMO/ poslal mladých talent.synkov bývalých ŠtBákov Haščáka s Dospivom s ktorými sa počítalo pre "porevolučné" ekonom.ciele scielom ovládnuť energetiku,zdravotníctvo

- do Washingtonu boli vyslaní agenti / ako čítame / Poštulka so Širokým s cielom nakontaktovať V. Koženého - KGB tutora Kup.privatizácie

- J.Tkáča ako býv.soc.nám.ŠBČS nasáčkovala KGB do f. riaditea INvestiční banky š.p. .následne IRB a zaukolovala ho rozdavať nenávrat.uvery vyvolený:
-synovi Patrikovi -kapital.incest-vznik JaT
- ŠtBákom Mečiarovcom,Rezešovcom ap.

- Vl.Lexa ako býv.soc.podpredseda vlády SSR a predseda Sl.plan.komisie mal za ulohu preveriť bonitu št.podnikov pripr.do Velkej a Kup.privatizácie.

Na MGIMO doštudovali/ Fica vyrazili odtial po 1.om ročníku / aj Kubiš,Lajčák,Šefčovič,Kukan ktorí ostali aspoň vo "fachu" i keď poslušne poklonkujúci svojimkremelským /dnes FSB / zametsnávatelom

Slovom špinavý kapitál,ktorý KGB od 70/80 tich rokov akumulovala aj cez nastrč.ŠtBákov / keby to prasklo / cez celosvet.obchody s omamn,.latkami,prostituciou a zbranami šikovne investovala zač.90 tich rokov aj cez Velku,kup.privatizáciu do Širokého,Vostreho,Koženeho,Kellnera ,Penty,Jat,Vl.Lexu,Kočnera a dalsich

Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/use...
 

 

Výborne, chcel som sa zapojiť do tejto diskusie aj ja, ale nič lepšie a informovanejšie by som nedokázal napísať. Čo však z toho, keď 35% voličov je dementných a ďalších 40% na všetko úplne se......
 

 

Smer má aj tak veľkú podporu u ľudí, veď má skoro 40% hlasov. Zatiaľ čo ostatné opozičné strany sa len drobia a preferencie im klesajú Smer si drží stále svoje miesto na politickej scéne. No prečo asi? Pri tejto kauze stoja na strane malých živnostníkov, ktorí sú na tom najhoršie. 15Euro zo 100Euro je výsmech do očí od Širokého, pre nich. Opozícia by aj naďalej chcela chrániť veľké firmy a hlavne banky ako to aj urobila keď bola pri moci. Prečo by mala dostať banka 100%, ak poskytla úver pre Váhostav?
 

Igorko333

a ty kde žiješ ?
Čo má opozícia spoločné s Váhostavom. Váhostav sa v súťaži presadil svojou cenou, kto mu kázal súťaži sa zúčastniť a kto mu kázal dať do ponuky takú cenu akú dal? Odhliadnúc od toho, že za takéto ceny realizuje dialnice u nás napr. Skanska a v celej Európe sú takéto ceny bežné a to pri ešte vyšších mzdách zamestnancov. Smer je na strane živnostníkov ??? Živnostníkom neponúka žiadnych 100% za 15%, tak ako opozícia neponúka živnostníkom 15% ! Fico vraví MOŽNO niekedy v budúcnosti (teda nikdy) dostanete 100%, alebo nám vašich 100% predajte za polovicu peňazí - mimochodom štátnych , teda našich peňazí. A to všetko za situácie, kedy už na dlžné ceny nabiehajú penále a straty za oneskorené platby ! Takže správne by už dnes živnostníci mali dostávať nie 100% ale 110- 150%. Ak by živnostník zaplatil daň o deň neskôr, tak mu okamžite štát neparí aj penále aj pokutu za omeškanie. Ak by si dostal mzdu alebo dôchodok s ročným - päť ročným oneskorením a potom by ti ešte ponúkol Fico, že ti ten dôchodok dá v postate z tvojich peňazí ihneď, ale iba v polovičnej výške, tak by si to s radosťou zobral ?
Opozícia chráni veľké firmy? Ficových oligarchov? IQ 30 ? Úplný dement? či čo ....
 

 

pocuj a preco domaci nadavaju na pristahovalcov ze zhumplovali vieden??? pan neico take zachytil ci len verklikuje nabulikane_?_?
 

 

Podnikám tam dlhé roky a nie je to iba moj nazor
https://dennikn.sk/96557/preco...
 

 

no viacmenej je to jedno ale docital som len po
americkej konzultačnej spoločnosti Mercer ...
a viac mi netreba
vec nazoru a zaplateneho prieskumu niekym
rovnako ako ked nemecky test automobilov vyhra nemecka skladacka..aj to je obrovsky sok :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vy špiny ŠtBácke nemate HANBU

1.Zasadný problém prečo sa nožnice medzi Rakuskom a Československom začali po 2.WW tak diametralnrozchádzať v náš neprospech :
- na jaltskej konf.zabijak vlast.spoluobčanov Stalin ZAKAZAL US Armyi OSLOBODIŤ Prahu a Blavu !!
- ešte počas demokratic.CS vlady v r. 1947 Stalin ZAKAZAL vtedajšiemu MZVeci Janovi Masarykovi pristupiť k US Marshal.planu ek.rozvoja !!! čo bol NEHORAZNY ZLOČIN !!! na CZ a SK narode !!!!!!!

- vdaka US Marshallovmu ek.rozvoja sa z Nemecka dnes stal lider EU a ekonomic.tiger ..
a Raksuko sa pozviechalo zo žobráckej krajiny a na HONY nás predbehlo !!!
 

To bolo uz v 50-tych rokoch

také heslo "Se Sirokým na cele budujeme vesele", ak sa nemýlim... Siroký bol vysoký politik. Moj otec by to pamatal, bol stavbárom...
 

 

Siroky je okradac. a smer svojim konanim v tejto kauze ukazuje ze so sirokym nic nema. preco? snazia sa napravit chyby a efektivne vyvodit zodpovednost
 

 

A teraz skusme fakty namiesto smerackych dristov: SMER a Sirokeho kridlo v nom - Paska, Jahnatek a vsetkoposvacujuci Fico nechali partnera Sirokeho zarobit (ukradnut)miliardy na zdravotnictve, hokeji, dialniciach, poistovni Dovera, a dalsich zakazkach ako predrazeny stadion Nepelu, predrazene malovanie Hradu, dodatocne legalizovali jeho cierne stavby atd. a Siroky je tak nenazrany, ze ani len nevyplatil subdodavatelov - lebo nasiel s posvatenim Smeru cestu ako usetrit (ukradnut) dalsich 100 milionov euro na ukor stoviek firiem a zivnostnikov.

A odrazu, ked su protesty a ked je to v mediach a vsetci vidia, ze Fico nechava volne dobehnut dalsi megapodvod Sirokeho - tak odrazu to zacina na poslednu chvilu SMER medialne hasit - ze oni s tym nic, ze ved sa mozu poskladat vsetci Slovaci co maju ucty v bankach a prispiet Sirokemu na dlhy - a to sa o tomto podvode Vahostavu vie uz vyse pol roka a Fico do poslednej chvile dufal, ze to partnerovi Sirokemu nejako vyfuci.


Mimochodom Jahnatek falsoval pre Sirokeho fakrury v Plastike Nitra - nebyt premlcania vdaka ficovym nominantom, tak by mal skoncit v base za podvod.
O Paskovi ani nemusime pisat, ci treba?
Sirokeho rodina robi asistentku poslankyni SMERu. Sirokeho stretnutia s Ficom na spolocnych akciach a pod.

Tuto aktualnu smeracku absurdnu frasku mozu zhltnut vskutku len mimoriadne slabo mentalne vybavany jedinec - volic SMERu a takym je koniec koncov aj urcena.
 

Váhostav iba ????

20 milionov eur základné imanie ??? To nemyslia predstavitelia štátu Slovenského vážne ???
 

 

Určite sa v budúcnosti bude terajší návrh zákona vylepšovať, špekulanti budú vždy vyvíjať snahu ako sa čo najľahšie nabaliť. V prvom rade sa treba postarať o tých najslabších, nech nemusia prepúšťať svojich zamestnancov a likvidovať firmy.
 

 

tak ako vravi Leontiev najlepsie by bolo celu restrukturalizaciu zrusit lebo to ako je nastavena je cisto v prospech dlnika a veritel sa nedomoze svojich pohladavok ani za svet.
 

 

S tým sa dá súhlasiť, pokiaľ na to Slovensko nebude pripravené a reštrukturalizácia nebude plniť svoj účel, tak nech radšej nie je. Otázne je koľko % by dostali veritelia z konkurzu.
 

 

Trestnopravna zodpovednost existuje. Ale organy - policia, NAKA (Kalinak SMER), prokuratura (ficov protiustavne dosadeny spoluziak - Ciznar) akosi nekonaju. A o tomto vytunelovani Vahostavu sa vie uz od minuleho roka.

Uplne jednoduche: kto sa prihlasuje z Cypru do restrukturalizacie - kto je konecny vlastnik? Kam odisli z Vahostavu peniaze za statne zakazky? Uprednostnovanie veritelov alebo falsovanie uctovnictva, ci sprenevery - ekonimicka kriminalita velkeho rozsahu?
Maju este statutary Vahostavu a konecny vlastnik Siroky slovenske cestovne doklady?

Isteze, ved sa to akoze naoko zacalo "riesit" pred tyzdnom ukazanim prstom na nejakeho Figela :-))
Tuto absudrnu frasku moze SMERu zozrat vskutku uz len idiot...
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika