SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensko nebude dodávať Ukrajine plyn hlavným plynovodom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Náš pán premiér

asi zabudol ,že o všetkom rozhodujú peniaze. Ak sa vybuduje prepojenie Eustring a Rusi odmietnu tlačiť plyn cez Eustream,čo už viackrát povedali,potom v záujme neprísť o peniaze z SPP /dividendi a dane/ bude náš premiér potichu súhlasiť aj s tým,že plyn sa na Ukrajinu bude tlačiť aj cez Eustream. Porekadlo :"nikdy nehovor nikdy" tu platí viac ako dvojnásobne !
 
Hodnoť

Za 2 mes.s partiou pozvárame novú rúru

z Vojan do Užhorodu a je vymaľované.No asi fašista Putin volal svojmu vazalovi aby to nepreháňal.
Eustream im plyn rád dodá je to ich biznis a ani 10 mil od EU nepotrebovali na prepojku na UA.

Ďalšia možnosť je od Poliakov.

Môžu aj maďari no Madarský fašista Viktor sa tiež bratríčkuje s otrokármi z Ruska.

Bude sa núkať potom ked nebude treba a je vidieť ako severo južné prepojenie oddaľuje napriek tomu že EU platí viac ako polovicu.
 
Hodnoť

 

Tej krvilacnej fašistickej chunte, ktorá teraz na Ukrajine vládne, by sme nemali poslať ani kubík plynu!
 
Hodnoť

„Lajk žasne“, odborník sa diví.

Pretože určité „citlivé“ údaje zo zmluvy o dodávke ZP z Ruska sa nemôžu zverejňovať, potom si dovolím takúto úvahu: Zo správania premiéra jasne vyplýva, že nepokoje na UA spadajú do kolónky „vis major“, inak by nemohol oznamovať Ukrajine, že reverzný chod tranzitných plynovodov nedovolí ! Otázkou je, čo robí vláda ako väčšinový (vlastne dnes 100% ) vlastník SPP aby túto vec napravil ? Dokedy nás bude táto „nemilá skutočnosť“ sankcionovať ! Zavinila SR vzniknutú situáciu ? Ak daná situácia vznikla z príčin na strane dodávateľa, a to je pravda, potom sa nejedná o „vis major“ a mali by platiť ustanovenia zmluvy o sankciách. Žiaľ informácie o tejto problematike sú zdá sa pre nášho premiéra „tabu“ a uvádza informácie slušne povedané – zavádzajúce ! Ak to preženiem, a budem predpokladať, že nepokoje na UA a nedoriešené Rusko – Ukrajinské vzťahy budú trvať ešte cca 5 rokov, kto ponesie zodpovednosť za ekonomické dopady z toho vyplývajúce ? To bude tranzitná sústava nevyužitá a bude fyzicky i morálne zastarávať a kto bude hradiť náklady na odstránenie zastarávania ? To má občanovi SR stačiť iba nič nehovoriace vyhlásenie premiéra ? A existuje štúdia, čo by sa stalo, keby sa reverz na tranzite povolil aj bez súhlasu GASPROMU – dúfam, že v zmluve existuje niečo ako postup pri dlhotrvajúcej prekážke riadneho prevádzkovania – a spočítali sa príjmy z tranzitu formou reverzu ! Predpokladám, že tento stav – nezavinené prerušenie prevádzky tranzitu – niekoho zo strany SPP zaväzuje jednať ! Majú vôbec poslanci SNR právo nahliadnuť do zmluvy trvať na jej riadnom plnení v celej jej šírke ?
 
Hodnoť

 

Ste vynasli teplu vodu ?
Ved sa to riesilo uz davnejsie, ze Slovensko nemoze tlacit plyn cez hlavnu ruru, lebo by porusilo zmluvu.
To uz fakt nie je o com ?
 

Ale,je.

Napríklad aj o tom,že Rusko nám minulý rok nedodalo dohodnuté množstvo. A v zmluve je napr.: ak niekto nepreberie dohodnuté množstvo tak musí zaplatiť ako by ho prevzal. A tak podľa mňa by malo reverzne platiť ak Rusko nesplnilo dodávateľskú povinnosť,tak dnes by nám ten chýbajúci plyn malo dodať zadarmo. Inak je to iba sprosté vydieranie čo je u Rusov bežným zvykom !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť

 

ukrajina sa k nám zachovala v plynovej kríze, ktorú sama zavinila veľmi zle- Pri moci sú tam teraz rovnakí ľudia. Robiť s nimi dohody je to isté ako s Grékmi. A tí teraz vravia ústami premiéra- ak nám nepomôžete nie sme schopní platiť dlhy- po lopate PLATE SI DLHY SAMI
 

 

Však aj najnovšie darujú slováci ukrajincom zadarmo 11 mil. Eur.!!! Lebo sa tak rozhodli v Bruseli, a darovali 1.8 miliardy Porošenkovi
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika