SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensku znova hrozí arbitráž pre urán pri Košiciach (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Bartalsky chce zase raz opit ludi rozkom

Bartalsky chce zase raz opit ludi rozkom a niektori novinari mu na to, zda sa, skocili. Treba si precitat co hovori geologicky zakon o predlzeni platnosti prieskumneho uzemia:

§ 22 
Určenie, zmena, prevod a zrušenie
prieskumného územia
(1) Prieskumné územie určí ministerstvo najviac na štyri roky; na návrh fyzickej osoby-podnikateľa alebo právnickej osoby, ktorá je objednávateľom (ďalej len "držiteľ prieskumného územia"), sa môže táto lehota predĺžiť o ďalšie štyri roky, opätovne o ďalšie dva roky, a ak určená lehota nepostačuje na dokončenie dotknutej činnosti, môže byť na návrh držiteľa prieskumného územia predĺžená o lehotu, ktorá je nevyhnutne potrebná na dokončenie geologických prác. O predĺženie je potrebné požiadať najmenej tri mesiace pred uplynutím lehoty.

Davam do pozornosti slova “MOZE PREDLZIT” (t.j. nie “musi predlzit”) a “o lehotu, ktorá je nevyhnutne potrebná na dokončenie geologických prác” - dalsich 10 rokov nemoze byt nevyhnutna lehota na dokoncenie geologickych prac ak cely doterajsi prieskum trval tiez 10 rokov. Ak sa aj pokusia o arbitraz tak nemaju najmensiu sancu uspiet (teda za predpokladu, ze Slovensku republiku nebude pred sudom zastupovat advokat za primeranu proviziu spolupracujuci s uranovou firmou - co bohuzial nie je uplne vylucene)
 
Hodnoť

 

prečo tích idiotov nekopnete do hajzlu... tuším do kanady... v toronte mozu vrtat aj tazit... urcite na slovensku najdu dost podpory pre aktivity pre tazbu v uprostred kanadskeho mesta
 

Lebo Jahodna

je uprostred mesta..... vobec nie je 15km od mesta...
 
Hodnoť

 

Aj Košičania sa obrátia na súd, že nejaká firma im chce zobrať právo na priaznivé životné prostredie(( Práva tretej generácie) a ešte drzo sa im vyhráža. Už len za to, by mali sedieť v base.
 
Hodnoť

Prečo mám dojem

že súd prehráme, aj keby sme mali 100x pravdu
 
Hodnoť

 

Projekt ťažby uránu v oblasti Kurišková
http://foaf.sk/ludia/90795

http://www.finstat.sk/36635880...
Ludovika Energy má povolenie na prieskum uránových ložísk od marca 2005.
Po niekoľkoročnom geologickom prieskume a s využitím historických poznatkov spoločnosť definovala zásoby uránu na 10 957 ton U (12 921 ton U3O8) predpokladaných zásob Z2 a
viac ako 4 871 ton U (5 744 ton U3O8 ) pravdepodobných zásob Z3 (podľa kanadských štandardov NI 43-101).
http://foaf.sk/ludia/563562

V januári 2012 spoločnosť obdržala od nezávislej konzultačnej spoločnosti Tetra Tech, Inc. (Tt), Golden, Colorado,USA, “Predbežnú štúdiu uskutočniteľnosti, Preliminary Feasibility Study (PFS)” projektu Kurišková, ložiska uránovej rudy v Slovenskej republike.
Táto štúdia (viď ďalej) je ďalšou z technicko ekonomických štúdií, ktoré je potrebné skompletizovať v procese prípravy projektu.
Na nasledujúcom obrázku sú uvedené etapy pri prieskume ložiska s vyznačením momentálne prebiehajúcich prác.
http://www.ludovika-energy.sk/...
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika