SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusi dodali málo plynu, museli naň poskytnúť zľavu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Putin sa ukázal ako manták a Rusi len pr

erobili.
Navyše krajiny EU sa od RU plynu postupne odputavajú takže Ruska kasa bude trpieť.
Zlatý rubeľ skapíňa a imperialistický dolár bude pre nich mantra.
Čudujem sa Rusom že mu to žerú a neberú ho na zodpovednosť za otrasné rozhodnutia.

Fond blahobytu vyžrali z 2/3 za rok možno im ostane na tento rok čo potom? budu musieť zaliezť do zemljanok?
 

 

Reakcia Rusov, že dodávajú menej plynu do Europy preto že Ukrajina by kradla plyn ktorý má ísť do EU. Logika hlupáka. Ak dávajú menej plynu tak sa z toho kradnúť nedá?
 

Neuveriteľne klamú aj Putin a Ficler

aqgent ide za ním keby tam aspom ostal natrvalo nech sa mu splní jeho protimperialistický sen ktorý sníval s Kadáfim v srane a pri ťavách.
 

Logika hlupáka , to máš pravdu .

Ja ti to poviem po našom, po slovenský. Keď Ukrajina je kurierska spoločnosť a ty si objednáš na internete nejakú vec a po ceste ju kurier ukradne a donesie ti iba faktúru na zaplatenie tak potom sa ako zachováš.
A tak je to aj s plynom . Či UA kradne z potrubia , alebo nie je nepodstatné !!!
Čo sa namerá na našej hranici to sa učtuje , to sa platí. A či rusi poľlú do plynovodu 50 miliárd m3 plynu , alebo len 30 miliárd m3 plynu ťa naozaj nemusí zvrušovať. My a EU platíme čo sa namerá vo Veľkých Kapušanoch .
 

cudovat sa mozes, ale aj tak asi

nepochopis:
http://journal-neo.org/2015/03... tu mas lahsie citanie v "preklade":
http://www.irucz.ru/cz/zpravy/...
 

 

Zaujímavé, ako si všetci všímajú pokles rubľa, no pád eura na jedenásťročné minimum ešte nezaznamenali...
 

Sergej vieš čo je kvantitatívne uvooľňov

anie?

Objavuješ teplú vodu si ako chrúst just.
To už ozaj každý nad 18 musí mať volebné právo?
 

 

preco teda zalozili BRICS ?????
 
Hodnoť

 

Treba sa energeticky od Rusov odpútať čo najviac. Plynu je vo svete dosť. A dobre platiaci zákazníci sa nestratia. Príde čas, že Rusi budú svoj plyn a ropu ponúkať cer rôzne zľavy. Nie aby dodávky škrtili. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam. Putinko svojou veľmocenskou politikou, pritom Rusko je rozvojovou krajinou, ženie do krachu. Za čo bude zbrojiť? Ekonomicky sa uťahajú sami.
 

To iba my a pár satelitov

stále žijeme v zajatí snov o lacnom ruskom plyne a spoľahlivých dodávkach .
Iba nevoľník 25 rokov po páde komuniszmu si nechá 100% závislosť na ruskom plyne a rope . V EU je podiel ruského plynu cca 30% . A po týchto Putlerových kotrmelcoch bude percento klesať.
Je naozaj naivné keď si niekto myslí , že nepredajú nám , predajú inde . A kde ? V Číne ? Príliš ďaleko a do Číny pôjde iný plyn , zo Sachalinu a okolia. Ak budú mať rusi peniaze na stavbu plynovodov a otvorenie ložísk. Skôr nebudú mať .
 

 

Ak Rusi budú takto pokračovať, nebudú mať v krátkej dobe peniaze a technológie ani na udržanie v chode terajšie petro zariadenia, nieto na výstavbu nových.
 

Máš pravdu !

To hovorím aj ja.
Mať v zemi miliardy m3 plynu múže mať aj rus. Ale ako to dostať na povrch , keď diamantové vrtáky vyrába iba par amerických firiem pre celý svet a Rusko "dnes" nie je na zozname odberatľov. Staré sa doderú a čo potom ? Ani Putin netuší.....
 

vraj rozvojovou :-))

rozvojove krajiny teda beru do G8 :-DD
 

 

nikto ich v G8 nechce lebo vsetci dobre vedia ze rozvojove rusko nema medzi najvyspelejsimi statmi sveta vobec co hladat :)
 

 

no ty si jasny :-)
 

 

to su len fakty mojko :) Rusko nema medzi najvyspelejsimi statmi sveta co hladat
 
Hodnoť

Ja si myslím,

že Eustreamer má dosť peňazí na vybudovanie ďalších prepojení. Takže ušetrené peniaze z lacnejšieho plynu pôjdu v prvom rade do vreciek majiteľov - teda 49% pre Slovensko /skôr vládnucich politikov na Slovensku/ a zbytok pre EPH. Ich vyjadrenia sú len finta na blbých.Nakoniec okrem Poľska všade už prepojenie máme. A to Poľské prepojenie sa mi vidí,že ešte nie je ani vo fáze projektu ! Zrejme by sme mali spoločne Ficovi dať jasne na javo čo o týchto kvázi projektoch myslíme. Inak budeme "cálovať" za plyn ako doteraz niekto iný sa nám bude smiať "do hrsti" !!!!!!!!! A aj to - aké zlacnenie ? Zmluva hovorí,že ak neodoberieme dohodnuté množstvo - aj tak ho musíme zaplatiť.Teda malo by platiť aj opačne - ak dodávateľ nedodá dohodnuté množstvo v dohodnutom čase - potom ho dodatočne dodá zadarmo !!!!!!!!! Potom to bude spravodlivá zmluva !
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika