SME
Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico opäť hovorí o prekopaní druhého piliera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

MAFIU sme mali v 3. ročníku EF VŠT - KE
Ukončil som kybernetiku. My sme ešte nemali červené štátnice! Inak ja o voze Ty o koze. Ja sa nebavím o I. piliery, ale o druhom, ktorý bol a je podvod na obyvateľoch. Nebol pripravený poriadne. O čom svedčia výsledky i poradcovia Svetovej banky upozorňovali vládu, ktorá druhý pilier zavádzala, že je zle nastavený. Pochopil??? Alebo Ti Fico stoj na kábli? Vstúpili tam ľudia, ktorí tam nikdy nemali byť. Ale DSS-ky boli spokojné dostali viac peňazí a mali viac pre seba! Pre zaujímavosť uveď čo si študoval Ty. PS: Mojím spolužiakom bol aj Alfonz Halenár - ale on bol silnoprúdar.
Jozef - Žu
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

re: Jozef-Žu

1. Diskutujte k predmetu.
Zabudli ste totiž napísať ako inflácia vplýva na investície, vila pod Slavínom bol dobrý príklad, kde ste mohli tie tvrdenia súdružky Schmognerovej skvele dokázať, zabudli ste napísať akéže to parametrické zmeny mala na mysli, pokiaľ to nebolo len predlžovanie veku odchodu do dôchodku a zabudli ste na to hlavné, odkiaľ budú peniaze na priebežný systém tak o cca 30 rokov.
Zabudli ste vedome a to je na tom to najhoršie.

2. Tvrdenie o podvode je lož a dal som k tomu argumenty. Vy akurát nejaké táranie političky ktorá čosi tresla a nemala to ničím podložené.

3. Posudzovanie dôchodkového systému nejakej krajiny nie je v náplni Svetovej banky.

4. Každá diskusia o II. pilieri je vždy aj o I. pilieri, pretože II. pilier rieši, aj keď možno len čiastočne, problémy ktoré I. pilier nedokáže.

5. Obávam sa, že vzdelanie sa dokazuje inak, napríklad argumentáciou.

Zatiaľ ste toho veľa nepredviedli, nefunkčný odkaz, zastaralé materiály ktoré citujete, tvrdenia o percentuálnom raste miezd ktoré prvý odkaz v googli vyvráti, a zúfalá chudoba argumentov.
 

Klamčo,

že moje odkazy sú - nefunkčné? Počítam v korunách? Prečo asi? Asi kvôli takým chudákom ako si Ty! Ktorí si nepamätajú čo bolo včera a nie to čo bolo predvčerom. Môj príspevok je 10 rokov starý - už vtedy som písal o nevýhodnosti II. piliera. Vtedy sme mali koruny a o eurách sme ani nesnívali. Úbožiak ako si Ty to nikdy nepochopí! Veď aj Kaník si priznal chyby pri tvorbe tohto systému. Prečo sa nikde v okolitých krajinách neujal? (Čechy, Maďarsko, Poľsko)
PS: Tak čo si to vlastne vyštudoval?
 

re: Jozef-Žu

1. Odkaz na tú kalkulačku je nefunkčný, overte si to.

2. Váš výpočet vychádza z chybných predpokladov, zo 6% rastu reálnych miezd a hlavne z toho, že ignorujete demografický vývoj.

Kým v roku 2012 bolo ľudí nad 65 rokov cca 12% o tridsať rokov neskôr to bude viac ako dvojnásobok, a pritom počet pracujúcich je len asi polovica z počtu ľudí vo veku 20-65 rokov.

http://www.infostat.sk/vdc/sk/...

Tento nepriaznivý vývoj je nielen v dôchodkovom systéme ale aj v zdravotnom, tam dokonca to bude podstatne horšie.

3. Kaník priznal chyby, ale tie nie sú jeho, sú Ficove.

4. Systém sa neujal všade tam, kde sa k moci dostali populistickí táraji, ktorých budúcnosť nezaujíma a potrebujú peniaze z II. piliera aby si mohli kupovať voličov.
Tých hlúpejších, tých čo namiesto uvažovania a počítania vypisujú čosi o podvodoch.

4. Svoj odkaz "študujte" aplikujte na seba, skúste si pozrieť tie tabuľky a pouvažovať na tom aké by asi mali byť odvody v budúcnosti aby ten priebežný systém fungoval.

Pripomeniem, že táraniny o podvode žiaden výpočet nenahradia.

No a až potom môžete vypisovať niečo o vzdelaní. To čo ste doteraz predviedli je tak na úrovni nedokončenej ZŠ. Ešte k tomu osobitej ZŠ.
 

Klamčo,

asi si chodil do vedľajšej triedy - keď nechápeš napísaný text!
Skúsim Ti to vysvetliť: Že môj odkaz na výpočet dôchodku je nefunkčný - viem. Že výpočet som robil v korunách - viem. Že rast mzdy nie je 6% - viem.
Ale ako som napísal - tento príspevok som písal v roku 2005, keď tieto odkazy a čísla boli prijateľné. Rast miezd zabrzdila kríza v roku 2008 o ktorej v roku 2005 málokto čo i len tušil.
Všetci naokolo sú blázni, iba Ty si lietadlo!
Ale mám taký dojem že "Pavol J. Inkognito" má pravdu. Trafená hus zagága. Dúfam, že toto príslovie Ti nemusím vysvetľovať.
 

re: Jozef-Žu

1. Pokiaľ viete, že Váš odkaz je nefunkčný, načo ste ho dávali? Prečo argumentujete niečím čo pravdou nie je?
Tak čo mám asi tak tými Vašimi pseudoargumentami chápať?

2. Rast reálnych miezd nikdy v dlhšom horizonte nebol 6%.
Pritom výraz "inflácia" už poznáte. Aký má vplyv na hodnotu nefinančných investícii už vedieť ani nechcete, máte predsa svoju tupú vieru, že všetky investície strácajú infláciou hodnotu.

3. Pavol J. Inkognito je príslušník ŠTB (podľa vlastného priznania) na dôchodku, a keďže má dôchodok cez 1 400 € mesačne (zase podľa vlastného priznania) tak jeho motivácie sú jasné. Aj preto tá podpora, ktorú ste si asi právom zaslúžili.

4. Predpokladám, že ste si tabuľky prognóz nepozreli, nič ste nepočítali, demografický vývoj budete naďalej ignorovať a používať výpočty, ktoré Vám dajú za pravdu.
Bez ohľadu na to, že sú chybné, máte predsa svoju tupú vieru tupého ficovoliča a pokiaľ je skutočnosť v rozpore s tou vierou, tak odmietnete akceptovať skutočnosť.

5. No a prezraďte už konečne, aké budú asi musieť byť percento odvodov o cca tridsať rokov, keď demografický vývoj je s dostatočnou presnosťou známy?
Neurobíte to. Je to v rozpore s Vašou vierou a tej dávate prednosť.

Fico má motiváciu, je to zlodej, ktorý tie peniaze potrebuje teraz aby mohol kupovať voličov, aj keď len tých sprostejších.
Motiváciou ľudí ako Pavol Jonas je vďaka komunistom za svoju životnú úroveň a roky strávené na ambasadách v kapitalistickej cudzine, kým ostatní budovali socializmus aby potom mali menej ako štvrtinový dôchodok.
No a Vašou motiváciou je asi prežrať čo sa dá teraz a na budúcnosť sa vykašľať.
 

Klamčo,

len pre zaujímavosť pri ostatných voľbách som volil SDKU-DS - môj syn ako člen Novej Generácie bol na kandidátke. Ale Ty rád nálepkuješ všetkých, ktorí majú iný názor ako Ty. Každý je hlupák a tupovolič - len Ty si lietadlo.
Viem že obyvateľstvo starne a budú problémy s dôchodkami. Nevyrieši to I. ale bohužiaľ ani II. pilier. Akurát na II. piliery niekoľko ľudí bohatne. Ak by som mal riešenie tak nesedím za počítačom. Ale Ty riešenie máš, však!
Akurát z histórie viem, že ak sa nožnice príliš otvoria - prichádza nejaká katastrófa. a keď sa pozrieš po svete, tak uvidíš, že pokojný nieje!
PS: Urob mi radosť a pochváľ sa čo si vlastne ukončil.
 

re: Jozef-Žu

1. Nezaujíma ma koho ste volili, ale aké postoje zastávate.

2. Áno, riešením je prechod na kapitálový dôchodkový systém. Iné možnosti totiž ani nie sú, buď priebežný alebo kapitálový dôchodkový systém.

3. Neurobím. To čo je rozhodujúce je správanie, postoje a konanie ľudí, a až na základe toho je možné ich posudzovať.
Taký Pol-Pot vyštudoval Sorbonnu a že by to hovorilo v jeho prospech....
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

ze hovori o prekopani LOL

grco vie iba grcat o rozkopani
 
Hodnoť

 

Male dochodky -> zrusenie

Co so 6.42 mld eur? Dame ich gorilkam.
 

 

pripadne postavi z toho dialnice, za 6 mld, to by bolo mozno aj skoro 1 kilometer
 
Hodnoť

Polopravdy premiera

Treba preveriť aj prvý pilier. Dosť pravdepodobne by dopadol ešte horšie.
Na druhej strane poisťovne by sa mali správať voči verejnosti transparentne. Mali by pravidelne zverejňovať výnosy, svoj podiel na výnsoch a používané úmrtnostné tabuľky. Opcia dedenia to trochu zhoršuje. Túto opciu si poistenec nevyberá náhodne. Väčšinou si ju zvolia tí, čo pochybujú o svojom dožití.
Poisťovne disponujú veľkým dlhodobý kapitálom. Vďaka tomu by ich výnosy mali byť lepšie ako najlepšie termínované vklady. Doteraz by to malo byť nad 6%.
Súčasná "deflácia" možno ani nie je a asi dlho nevydrží. ECB robí všetko preto.
Zločin je aj poplatok za správu vo výške 3.5% spravovaného majetku. Mal by byť stanovený ako podiel z výnosov. Napr. 15% výnosov.
 

 

.. este aj to je vela ...
 
Hodnoť

ten je zlatý :)

"Mali sme pravdu, keď sme druhý pilier kritizovali," zdôraznil predseda vlády.
 
Hodnoť

Druhy pilier bol mozno dobry napad

pri zriadeni.
No totalne sklamal tym, ako sa realne vyvinula moznost dedenia, moznost vyberu v hotovosti a moznost kupy dochodku.

Teraz to vidom tak, ze su dve moznosti:
- zrusit ho uplne
- obnovit slubovane vyhody = dedenie kedykolvek, vyplata v hotovosti kedykolvek, vyplacanie po mesiacoch az do vycerpania nasetrenej sumy
 

dedenie kedykolvek

Dedenie kedykolvek nikdy nebolo.ak tvrdis opak daj odkaz na zakon..to je len blud čo si dakto vymyslel..dedenie kedykolvek nikdy v zakone nebolo.
 
Hodnoť

 

A ja opäť hovorím o prekopaní precedovej (_._)
 

 

nezabudni na ochranne prostriedky, gumene rukavice a navleky. hrozi nakazenie bolsevizmom cez sliznicu konecnika.

a daj mu aj za mna
 
Hodnoť

 

Skor by sa zislo prekopat gule sudruha birmovaneho precedu...
 

 

Ale to by si mohol tomu čo ho za ne drží zlámať prsty.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika