SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Slovensku sa vlani vyrobilo vyše 970-tisíc áut (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

U nas sa auta nevyrabaju, u nas sa iba poskladaju.
 
Hodnoť

Detroit na Hejslovensky sposob!

Stoho bude taky galimatias ... Cely Hejslovensky priemysel iba tri automobilky a to nedopadne dobre!
 

Nebude

Never tomu kamarat.V Detroite sa vyrabalo vsetko.Z jednej strany si nasypal uhlie a z druhej vychadzali auta.Odbory boli proti prepustaniu.Neviem ako inde ale vo VW v BA sa auta iba skladaju.Vsetko sa privezie.Maju tam agenturnych pracovnikov ktorich mozu kedykolvek prepustit aby ochranili kmenovych.Poslednych 5 rokov su tam velke investicie a podnik patri medzi top 5 v kvalite v celom koncerne.Nemci su si dobre vedomy preco tam dali drahe auta.
 

 

jj tie agentury su fasa. kamaratovi dodnes nezaplatili za pracu ked skladali prve tuareg-y este bez manipulatorov a pripravkov. cele kompletne napravnice vsetko rucne dvihat a dryat na mieste....
 

VW

Ale verim tomu ze VW agenture urcite zaplatilo.Co bolo potom to uz nik nevie :-)
 
Hodnoť

A co ani milion

A nase IT

Sygic poskytol licencie na 75 000 000 kusov SW, co je radovo inde
https://www.sygic.com/

26.07.2014
Z Michala si robili žarty, teraz všetkým vytrel zrak: Zaznamenal celosvetový úspech!

Svoj prvý počítač dostal ako 8-ročný a v trinástich už začal písať vlastný operačný systém. Keď dosiahol Michal Štencl vek 25 rokov, založil firmu Sygic, z ktorej sa vtedy iné korporácie smiali. Dnes ich však humor prešiel. Slovenské GPS sú nainštalované vo viac ako 50 miliónoch telefónov, čím sa stala svetovo najsťahovanejšou offline navigáciou!
http://vas.cas.sk/clanok/10114...Eset sice kusov z 180 000 000
https://www.opswat.com/resourc...

na 120 000 000 zakaznikovhttps://www.opswat.com/resourc...

ale potom ziskam mage deal 1 350 000 000 zakaznikov FacebookuDecember 05, 2014 12:00PM


Slovakian digital protection firm ESET has joined Facebook’s anti-malware initiative, offering ESET Online Scanner to all Facebook users for free.
http://www.theaustralian.com.a...

cize momentalne ma 1 470 mil. zakaznikov, co je o 3,5 radu lepsie ako auta

The beginnings of ESET date back to 1987 when two young programming enthusiasts, Peter Paško and Miroslav Trnka, discovered one of the world’s first computer viruses

Today, ESET has 800 employees worldwide and is headquartered in Bratislava (Slovakia), with regional distribution centers in San Diego (U.S.), Buenos Aires (Argentina), and Singapore; as well as offices in Sao Paulo (Brazil) and Prague (Czech Republic).
http://www.eset.com/us/about/p...

Jaj o Estee sa tu nesmie pisat
Projekt N zverejnil vlastníkov
18.12.2014 10:50 | Tlač | mk

Do vydavateľstva vstupujú vlastníci Esetu. Projekt N bude aj denník.

Šestica spolumajiteľov spoločnosti Eset – Maroš Grund, Rudolf Hrubý, Richard Marko, Peter Paško, Miroslav Trnka a Anton Zajac – sú pripravení vstúpiť ako investori do spoločnosti N Press, ktorá zastrešuje Projekt N
http://www.omediach.com/tlac/i...


Idem bojovať s korupciou, vyhlásil milionár
Autor: Martin Odkladal

Za minulo týždňovou iniciatívou v boji proti korupcii stoja dvaja úspešní ľudia – Miroslav Trnka a Michal Bláha. Nadácia s názvom Zastavme korupciu chce obmedziť korupciu pri nakladaní s verejnými financiami a jej devastujúce dôsledky na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Fungovanie nadácie objasňuje v rozhovore Miroslav Trnka, zakladateľ spoločnosti Eset.
16.07.2014
http://www.aktuality.sk/clanok...
 

Ale my si nevazime dojne kravy

Je IT priemysel menej dôležitejší ako automobilový?
09.02.2011
Fir­my z in­for­mač­né­ho a ko­mu­ni­kač­né­ho sek­to­ra (IKT) od­vied­li v ro­ku 2009 na da­niach z príj­mov vy­še 170 mil. eur, čo je viac ako všet­ky fir­my z ce­lé­ho slo­ven­ské­ho prie­mys­lu a 50-krát viac, ako od­vied­li všet­ky vý­rob­né pod­ni­ky z auto­mo­bi­lo­vé­ho prie­mys­lu.

„Ho­ci je ich o po­lo­vi­cu me­nej, štá­tu od­vá­dza­jú súhr­nne zhru­ba rov­na­kú daň z pri­da­nej hod­no­ty ako za­mes­tnan­ci auto­mo­bi­lo­vé­ho prie­mys­lu"
http://www.itnews.sk/spravy/bi...


Štát nie je dojná krava, hovorí Ministerstvo financií. IT sektor je však dojnou kravou štátu, tvrdí INESS.
28.09.2012

Slo­ven­ský IT prie­my­sel a je­ho za­mes­tnan­cov naj­viac pos­tih­nú kon­so­li­dač­né opat­re­nia slo­ven­skej vlá­dy. Za os­tat­ných 24 me­sia­cov vzrás­tol po­čet pra­cov­ní­kov v od­vet­ví o 20 % a pla­ty ta­kis­to o 20 %

Pe­ter Pelleg­ri­ni, štát­ny ta­jom­ník Mi­nis­ter­stva fi­nan­cií Slo­ven­skej re­pub­li­ky a di­gi­tál­ny šam­pión, vzhľa­dom na na­pä­tú štát­nu pok­lad­ňu po­žia­dal IT do­dá­va­te­ľov, aby pre­hod­no­ti­li pre­vádz­ko­vé nák­la­dy a ne­vyu­ží­va­li štát ako „doj­nú kra­vu"

IT sek­tor na Slo­ven­sku pat­rí me­dzi naj­dô­le­ži­tej­šie ob­las­ti slo­ven­skej eko­no­mi­ky. Pri­po­me­nul, že IT sek­tor za­mes­tná­va 40 000 pra­cov­ní­kov, čo pred­sta­vu­je 3 % všet­kých za­mes­tnan­cov, ale ge­ne­ru­je 5 % HDP a 16 % da­ní z príj­mov práv­nic­kých osôb, čím je pre štát doj­nou kra­vou (čo je tak­mer troj­ná­so­bok op­ro­ti prís­pev­ku k HDP).
http://www.itnews.sk/spravy/bi...

Tak neviem preco sa rozplyvat nad automotive..
 
Hodnoť

Automobilky

Automobilky su fajn, ale obavam sa ze uz dosiahli svoj vrchol a dalej nas uz tahat nebudu: http://tomasmeravy.blog.sme.sk...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika