SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Veritelia Váhostavu si zvolili päťčlenný výbor, sú v ňom banky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

citujem:

"Dôvodom finančných problémov spoločnosti bola podľa Halána zrušená výstavba diaľnic formou PPP projektov (verejno-súkromných projektov). A teda strata kľúčových zákaziek, na ktoré sa firma v minulosti pripravovala.".
Takýto argument obstojí len pre laickú verejnosť a média. Skutočným dôvodom je nič iné len zlé manažovanie firmy, t.j. neprispôsobenie nákladov očakávaným výnosom. Samozrejme ak odchádzal roky "management fee" v určitom percente z firmy von, ďalej utekali zbytočne náklady z firmy von, tak potom sa dostavil dnešný stav.
Dá sa očakávať, že reštrukturalizačný plán bude prijatý bankami, no na záchranu firmy ako takej to stačiť nebude. Neverím, že zaistení veritelia (banky) budú súhlasiť so skontom svojich pohľadávok (istiny). Veľkoryso sa síce vzdajú penále a úrokov, či zmluvných pokút, no istiny nie. Vlastne banky poskytnú nový úver v hodnote im priznanej pohľadávky v reštrukturalizácii. Splácať však kešovo minulosť z aktuálnych a budúcich výnosov znamená najmä podstatne znížiť fixné a variabilné náklady pre Váhostav. To už je ale o tvrdom manažovaní firmy... Ostatní nezaistení veritelia sa budú musieť uspokojiť max s 15%-nami, ktoré im veriteľský výbor schváli a súd potvrdí. A samozrejme na obdobie 8 až 10 rokov. Je to riziková reštrukturalizácia pre všetkých zainteresovaných, no treba toto navrhované riešenie akcionárov akceptovať. Konkurz dnes by znamenal aj stratu pre štát, lebo zákazky by sa nedokončili a predražili ešte viac, ak by sa mali dokončiť inými staviteľmi. Bohužiaľ, morálka musí ísť bokom...
 

morálka ísť bokom nemôže

Aky je rozdiel medzi poistnou udalostou a poistnym podvodom, ...no okrem skutkovej podstaty aj moralka nahlasovatela presne tak, ako moze byt len velmi maly rozdiel medzi zakaznikom a spekulantom. Moralka, moralni ludia, alebo len moralne hovna ...madzi ktorymi by ste chceli zit. Moralka je kodexom spravodlivosti a spravodlivost maju sluzit zakony ...nemoralni ludia si nezasluziaziadnu lutost ani zlutovanie, lebo sami su strojcami toho najvacsieho zla. Moralka je aj to, ako bude nalozene s Vami, ked na Vas niekedy bude pachana krivda a Tym co nesuhlasia, tak zelam nie aby nepokradli, ale aby sami boli okradnuti + vsetky ostatnych Bozich 10 toro a nedostalo sa im spasy, alebo ak chcete, tak povedane zrozumitelnejsie zachrany. To im zelam ...
 

Najlepšie sa kradne v medziach zákona a

je možné ovplyvňovať aj zákony tak to je božská mana.
Najlepšie je že všetci zachraňujú svojich zamestnancov pritom 80% robia subdodávateľsky ,kde môžu legálne ofajčiť dodávadeľov o 85%.
Dobre toto nebolo ani v stredoveku kedy hradný pán bral desiatok.

Harvardy vraj tiež boli takto menežované a kto hnije v base.
Ten kto ukradol 2 tehly zo stvby na tom si naša prokuratúra a justícia zgustla no samozrejme oni len podľa zákona.
Do budúcnosti
Subdodávateľom zostáva jedine platba vopred a to je iná káva.To dokáže málokto okrem štátu z ktorého krv netečie.
 
Hodnoť

 

Čižnáááááááááár spííííííííííííííš ??????
 

 

Aha, nespíš, no to je fajn !
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika