SME
Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo čakať, keď kupujete poistku pre niekoho iného (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Čo je to za blbú logiku pán odborný gara

> „Ľudia majú pravdu v tom, že poistné plnenie z ich zákonnej poistky dostane niekto iný.
> Netreba však zabúdať, že ak by toto poistenie nemali, mohla by ich takáto udalosť
> zruinovať,“ upozorňuje Pavol Michalec, odborný garant pre neživotné poistenie

Vodič sa už predsa rozhodol povinné poistenie uzavrieť. Pretože mu to zákon prikazuje. Takže *nejakú* zákonnú poistku mať bude. Už ide len o to, či tú najlacnejšiu alebo drahšiu.
Ak si niekto myslí, že spôsobí škodu vyššiu ako je minimálna poistná suma stanovená zákonom, tak áno, mal by sa poobzerať po drahšej zákonnej poistke s poistnou sumou idúcou nad rámec zákona.
Podľa môjho názoru je zákonom stanovená minimálna poistná suma dostatočne vysoká na to aby si 99% vodičov kľudne mohlo zobrať najlacnejšie PZP.
Poisťovňa toto vie, a preto sa snaží neatraktívny produkt zatraktívniť pribaľovaním ďalších produktov ako sú asistenčné služby, či nejaké prvky havarijného poistenia a podobne.
 
Hodnoť

 

"A ak vaša poisťovňa poškodenému nepreplatí celú sumu za opravu vozidla, plota a podobne, bude si zvyšok nárokovať od vás."
---
prestante uiz sirit ten nezmyselny mytus ...
poisteny vinnik, ak si splnil vsetky zakonom dane povinnosti (nemal dlzne poistne, nemal alkohol, skoda do limitu a nahlasil udalost do 15 dni), moze kludne spat a nikdy nic doplacat z vlastneho vrecka NEBUDE

poskodeny nema pravo od neho cokolvek ziadat ... v zmysle zakona o PZP sa moze so svojim preukazanym narokom obratit priamo na poistovnu, resp. ju rovno zalovat na sude ...

moze zalovat vinnika, ale ten moze kludne spat, ucastnikom sporu bude aj poistovna a ak poskodeny preukaze ze mu vznikla vacsia skoda ako mu poistovna vyplatila, tak sud zaviaze k doplateniu POISTOVNU, nie vinnika ...

takze prestante sirit nezmysly, ze nejaky zvysok bude doplacat vinnik ...
 

 

ved tak ako pises, mi to pride, ako keby cast clanku pisal poistovak aby ovecky zmenili poistky, poistovne. Najlepsie je strasit ludi, vtedy sa na nich zaraba najlepsie.
 
Hodnoť

V článku je aj klamsto a zavádzanie.

Nič nie je zadarmo. Iba ak bez platenia za službu.
Darmo a úplne zbytočne bude mať poistenie v Allianz-SP, ktorá ako jediná deklarovala, že za škodcu poisteného v AllianzSP sa akýsi odpočet amortizácie pre poškodeného vôbec neuplatňuje.
Vyberáte si, že klient ktorej poisťovne do Vás (aj do vašeho auta aj na parkovisku) nabúra? Treba si uvedomiť,že 74% potenciálnych škodcov, nie sú poistení v AllianzSP.
No a nakoniec, sú už desiatky súdnych rozhodnutí pri vymáhaní doplatenia amortizácie, kde v konečnom dôsledku to aj tak platí poisťovňa škodcu.
Je absurdnosť a pľuvanec do tváre poškodeného, ak mu niekde zdôvodnia amortizíciu, že výmenou 6-7 ročného blatníka a jeho preplatením by sa obohatil. Dá ktorákoľvek poisťovňa garantujúci doklad, že voči obvyklej predajnej cene má to búrané, opravené auto vyššiu hodnotu ako bolo pred búračkou a to minimálne o amortizáciu a o tú sumu ho hneď po oprave drahšie predá?
Je nabúrané opravené hodnotnejšie ako nebúrané?
Pozrite si nález Ústavného súdu v ČR, alebo poisťovaciu prax v odškodnení v Nemecku, Holandsku ...
*
Pozrite si VPP k PZP. Sú tam uvádzané dva obsahovo rozdielne termíny. Jeden je POISTNÁ DOBA - zvyčajne neurčitá, alebo učitá, zvyčajne rok.
Druhý termín je POISTNÉ OBDOBIE. Je to časovo - dátumovo ohraničená doba, za ktorú sa platí poistné.
Vo VPP je jasne uvedené, že výpoveď je možné doručiť do poisťovne ( aby bola platná), najneskôr 6 týždňov pred koncom POISTNÉHO OBDOBIA a nie poistnej DOBY... dokedy je tá doba? Do 18.6.2033 ?
Každý má možnosť požiadať o zmenu platby poistného napr. na štvrťročné poistné obdobie a tým dosiahne právny stav, kedy može dávať výpoveď ku štvrťroku. ( 6 týždňov pred koncom poistného obdobia.)
*
Nevaďte sa so mňou, ale s VPP a ZD k PZP.
p.s. Pokuta za nepoistenie môže byť do výšky 3.320 EUR. Na Slovensku je zhruba 150.000 vozidiel bez poistenia. Poistníkom má byť zásadne držiteľ vozidla, nakoľko on zodpovedá (aj pri objektívnej zodpovednosti).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika