SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensku odblokujú len časť eurofondov, Kažimír hovorí o úspechu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Tak nam Brusel

oficialne uznal Janosika ako narodne kulturne dedicstvo! Kradnutie mame v genoch a tak to nie je trestne:-)
 

 

Žiadne kradnutie, len veľká byrokracia.
 

zaujimava manipulacia

SME bohorovne tvrdí v članku že sme prišli nadobro o 200 milionov....asi rovnako sme o nich prišli ako o tých 102milionov ktoré nám aktuálne odblokovali....čo už senzacia aj ked vyslovene klamlivá, dnes zjavne predáva článok.
Volá sa to aj zavádzanie...
 

 

Už ste niekedy podávali žiadosť o nenávratný finančný prostriedok? Radšej ani neskúšajte, lebo budete zavalený papierami. Ale o tom to nie je. Dotácie iba krivia trh. Jedine ich smerovať do školstva a vedy. Tam sa nikdy nič nepokazí.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Určite by žiadosti o NFP mohli byť jednoduchšie a mohla sa byrokracia znížiť. Veľa ľudí, ktorí by aj žiadali o nenávratný finančný príspevok skrátka nechcú požiadať, lebo ich takýto postup odrádza. Na druhej strane, kontrola z Bruselu musí byť efektívna. Dotácie do istej miery trh krivia, ale všetko je o nastavení dotácií, ktoré riadi kto iný ako Brusel. Ak by zaviedol jednotné kritérium prideľovania pre členské štáty, potom by sa ich negatívny vplyv na deformáciu trhu znížil na minimum.
 

 

Každý formulár sa dá zjednodušiť, ale čo bude s úradníkmi, ktorí ich kontrolujú?
Taktiež sa hovorí o tom, že sme si kritériá na posudzovanie eurodotácií sprísnili. Asi sme si vybrali jednoduchšiu cestu a zamestnali viac úradníkov, ako napr. využiť finančné prostriedky na vzdelávanie, vedu a výskum a pod.
Ak sú dotácie využité na vzdelávanie (podotýkam nie nezmyselné školenia) alebo do vedy a výskumu, tak krivia trh, ale pozitívne.
Jednotné kritériá pre členské štáty si neviem predstaviť, keď problém je už s jednou menou. Ale je to pekná predstava.
 

 

takéto strašné babráctvo, a ešte si ho obhajovať a dokonca pochvaľovať ako kažimír, čo to je? veď tí ľudia sa už nehanbia pred nikým a za nič! to im fakt stačí, že tam sedia, kazia a tvária sa ako elita? to sa nedá ani pomenovať, to je taká nekonečná tupota
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Že elita, skôr mafia to je.
 

 

"Doteraz nám pre chyby Komisia už definitívne nepreplatí 166 miliónov eur. Túto sumu už pocítil rozpočet v minulých rokoch."

Snažíte sa brigoši, ale túto KSSmerácku zlodejinu neobhájite. Nočná šichta má pohotovosť na Súmračnej?
 

black eye

Už zasa drístaš?! Ty musíč byť prsne taký ozemb-uch ako Kažimír. Dostali sme na frak, ale vyhrávame. Tiež samozurejme klameš, ako správny ficovec, veď "klamjár Fico tvoj vzor!", lebo sme prišli o 60% mkiliónov eur. To je pre nás nič, veď v eurofondoch sme už stratili kradnutím a klamaním viac! Snzácia je v tom, že nám klepli po prstroch a nie v tom, čo njám ty aj s Kažimírom podsúvate. Chodili sme do školy, rozumieme tomu!!!
 

 

Klud a zhlboka dychat. Treba vyckat tri minuty. Sudruh vydriduch najvacsi klamar a predsa povedal, ze pri najmensom podozreni bude nekompromisne konat.
Vagabundi sa smeju a my sa nadejame a okrem toho aj dufame.
 

Zavádzaš ty, ostatne máš to

v popise práce. Cca 160 miliónov bolo v lete definitívne stratených, bola o tom spústa článkov a informácií. Teraz je tu už ďalších cca 80 miliónov definitívne v čudu. A čo spomínaš tie dočasne blokované - tých cca 220 miliónov, to sú ďalšie prostriedky, ktoré nám môžu ale i nemusia byť odblokované.
 

lol

podla mna sa uz ani brusel nedokazal pozerat ako okato sa tam kradne...
 

 

Kým sa budeme tešiť, že máme Jánošíka ako ochrannú známku, tak by som preveril, či si ho nedal už skôr registrovať nejaký šikovný politik. Lebo kandidátov na to máme dosť. Aj keď to sú skôr takí anti-Jánošíci, čo všetkým berú a bohatým (sponzorom) dávajú.
 

zaujimave su debaty s panom Katrincom

Na temu eurofondy.. su tam spomenute aj konkretne pripady a mena. Eurofondy su jedna velka zlodenina..
 
Hodnoť

Vyvodenie personalnej zodpovednosti

Pravdepodobne zase nejaké rošády typu riaditeľ úradu je teraz riaditeľ sekcie a naopak. A informacie o tom, kde najdeme konkretne spravy, zoznam podaných trestných oznámení a v akých veciach resp. iné detaily... to nebude?
 

Nuz

budu odmeny za dobre vykonanu pracu :-)
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika