SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo Unionu zaplatíme odškodné, hoci žiadne zisky nemal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ja som fakt zvedavy, ak prehrame, ako to fico odovodni a ako ziska peniaze na odskodnenie.
ps. keby to neslo na nas ukor, aj by som mu prial aby to prehral.
 

 

Fico je oportunista, tak ad hoc niečo vymyslí, čo mu v danom kontexte najlepšie vyhovuje /z populistického pohľadu/. Netreba očakávať nejaké zmysluplné odôvodnenie...
Dôležité je, aby cudzinci /ja som jeden z nich/ vedeli, na čom sú v tejto krajine. Ak SR chce byť braná vážne, musí konať v súlade s legislatívou EÚ a nevymyslieť za každým nereálne prekážky, tak ako teraz opäť s pôdou. Potom je SR ozaj ako žobrák, ktorý bude pýtať peniaze od EÚ, ale na druhej strane sa bude tváriť, že jej predpisy sa na ňu nevzťahujú.
 

načo sa starať o sukromne poisťovne

pri pri zmene zákona o zdravonotnom poistení - v zákone o povinnom zdravotnom poisťovni ustanoviť, že všetci povinne zdravootne poistneni - občania SR sú poistení v štátom určenej jednej poisťovni. Stanoví sa rozsah výkonov, ktoré štátna poisťovňa bude preplácať lekárom zo štátnehom poistenia. O súkromných poisťovniach sa v zákone o povinnom zdravomntom poisťeni nič neuvedie. Tj. stav .... po mne potopa. Tj. súkromné poisťovne si môžu robiť čo chcú - majetok a investície im ostanú - slovo kmeň bude bezpredmentné. Poistenci budú ošetrovaní rovnako. Lekárom sa budú platiť výkony povinneho poistenia z 1 poisťovne.

A určite by mala byť oddelená súkromna zdravotná starostlivosť nad rámec povinného poistenia jednoznačne strikne. Tj. akýkoľvek výkon v štatnom povinne zriadenom zdravotníckom zariadení by nesmel byť robený pre súkromnú neštandardnú starostlivosť - oddelená by mala finančne, personálne aj majetkovo. Pretože ak bude umožnená kombinácia -napr. laboratorium bude robiť výkony pre štátnu nemocnicu a aj súkromnú estetickú kliniku - je možné neoveriteľné zdieľanie zdrojov štátneho zdravotného poistenia a sa štátna starostlivosť nebude 100 % poskytovať povinne poistneným poistencom.
 

 

Achmea pôvodne žiadala okolo 170 mil, takže z jej pohľadu to až taký úspech nie je. Koniec koncov, ak existujú dôvody, pre ktoré by nemecké súdy mohli zrušiť rozhodnutie o priznaní náhrady škody, potom by bolo nezodpovedné, nepokúsiť sa o zmenu rozhodnutia.
Čo sa týka poistenia, štát by mal jasne povedať, ktoré výkony budú preplácané z povinného zdravotného poistenia. Ak si poistenec platí základné zdravotné poistenie, potom aj musí vidieť , že odvody majú zmysel, keď potrebuje zdravotnú starostlivosť.
 

 

škoda, že som si neuložil link na cudzí perfektný komentár o efektívnosti zdravoníctva v súvislosti s poisťovňami, nedávno v Sme. Najefektívnejšie a najlepšie zdravotníctvo je vo Švajčiarsku a v mojom rodnom Holandsku a len v tých krajinách je systém s viacerými súkromnými poisťovňami.
V Holandsku sa človek poistí už za 62 eur mesačne, pričom vlastné riziko je 360 eur ročne.
(http://www.zilverenkruis.nl/co...)
Tu platím momentálne 217 eur mesačne, pretože to štát tak určil. Nemám pritom dojem, že sa tu lepšie o mňa starajú lekári alebo nemocnice než v Holandsku. V podstate si myslím, že sa lekári tu svinsky správajú k svojim pacientom. K tomu nevedia alebo sú leniví plánovať: http://www.lxreality.sk/prihov...
 

 

Tento spor sa ešte pár mesiacov potiahne. Vláda pravdepodobne vie čo robí, ak nechce vyplatiť 22 miliónov spoločnosti Achmea. Určite nebudú až taký babráci a Franktfurský súd rozhodne v prospech Slovenska.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika