SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lekári majú dávať bločky z pokladníc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Chudáčikovia chudobní.

Asi sa rozplačem. Ale až zajtra. Teraz sa mi nechce.
 

no

keby zacali davat blocky a nasledne platit dane aj z uplatkov, tak sme male Svajciarko ako enehda hovorieval ujo Mafty.
 
Hodnoť

ta

ze tie svine vo vlade a parlamente rozkradnu o pet melonov viac... pekne
 
Hodnoť

každý , kto zarába , musí mať pokladnicu

lekári nie ..
prečo ?
 

 

Ja si naopak myslím, že RP treba do istého obratu úplne zrušiť! Zabíja to malé podnikanie.
 

 

Ako zistí DÚ obrat bez pokladne, ak sa platí v hotovosti?
 

 

Čudujem sa ako to Amerika prežije. Tam nikto nemá registračné pokladnice a funguje im to. Čoskoro aj slovenská mafia bude musieť mať registračne pokladnice na vyberanie výpalneho.
 

až na to, že v Amerike

je nezaplatenie daní najväčší zločin, tak si to každý rozmyslí či priznať alebo nepriznať.
 

 

Presne o tom hovorím. A keď si predstavím tie stánky s hotdogmi na Wall street jak sa tam nimi ládujú burziáni, tak to by naši hygienici nerozdýchali :-) A čuduj sa svete, ešte tam na salmonelózu nepokapali... To už fakt asi aj sociálnym pracovníčkam namontujú nejaké kundometre...
 

mas doklad

ze si vydal a prijal peniaze nie??
 

 

Aký doklad?
 

naco sa vypisuju prijmove a vydavkove

doklady? teraz myslim medzi podnikatelmi .
 

 

Jednoduché podnikanie by sa mohlo robiť na základe "daňovej licencie". Bolo by to dobré napr. na podnikanie popri zamestnaní, alebo sezónne podnikanie pre študentov...
 

:)

a jarmocnikom to neprikazes? ked uz tak vsetkym podla rovnakeho metra...
 

 

Jednoducho preto, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti je oslobodené od DPH a nakoľko sú pokladnice určené na registráciu DPH nedávalo to zmysel.
Terazky argumentujú:
.
„Dnes ich lekári vyberajú aj za služby, ktoré sa v zákone nespomínajú. Ministerstvo financií chce použiť skratku. Ide zaviesť registračné pokladnice na poplatky, ktoré podľa zákona neexistujú,“ povedal.
.
Čiže za potvrdenie do školy 1€ sa bude vydávať bloček a odvedie sa čiže + 0,20 € DPH a za ja neviem implantát s korunkou zuba + všetka starostlivosť ( dá sa nájsť kód výkonu ) okolo dajme tomu 1000€ a bloček nebude treba ( tak mi to vychádza z článku)
 

lebo

lebo RP stoji 700 € + dalsie nemale naklady s registr. udrzbou atd. a prijem lekara (väčšinou) je asi tak 100 do roka!! samozrejme, že vo väčších mestách sú lekári nenažratí a v bradavici na Dunaji už im niet rady, ale čo je to oproti príjmom a únikom....kde sú notári, veterinári, ZUBÁRI !! tlmočníci a prekladatelia, architekti, znalci, audítori, reklamné agentúry, agentúry či advokáti?
 
Hodnoť

...

Od môjho lekára nikdy nehcem žiadny bloček, od zubára tiež nie a aj zverolekár ku ktorému chodím má zakázané oficiálne priznávať príjmy odo mňa, všetkých ktorých poznám dtto v obchodoch, nabádam k tomu, aby tomuto skur.enému štátu nepriznávali ani halier daní, prečo? odpoveď je jednoduchá, tento štát si nezaslúži ani halier dane, pretože ich prideľuje (rozumej kradne a prerozdeľuje) vyvoleným hajzlom. Kým to tak bude, ja budem vždy zástancom neplatenia daní!!!
 

 

- ja to robím takisto

- radšej nech si tie peniaze užije lekár, veterinár, zubár, kozmetička, kaderníčka alebo aj babka na trhu, všade, kde automaticky nevydávajú bločky vravím, že chcem bez bločku (s výnimkou reklamovateľných výrobkov - ale ak by prijali reklamáciu bez bločku, nebrala by som bloček ani v tomto prípade) - pretože čím viac vybraných daní, tým viac možostí pre zlodejov vo vláde
 

nesúhlasím s tebou,

myslíš si, že keď kradnú hore, tak nech kradnú aj tí dole? Však keď lekári, ktorí majú slušné zárobky v ambulanciách, a to viem o čom hovorím, robil som daňové priznanie jednej detskej lekárke. Tí si dávali do nákladov aj koberce, sedačky, autá a náklady na ne, pričom urobili za mesiac dve návštevy novorodencov cca 10 km v meste, ale v nákladoch mala 2000 km. A keby nebolo daní, tak by celá infraštruktúra, ktorú určite používaš aj ty nebola. Ak ovšem vieš, čo je infraštruktúra.
 

 

Infrastruktura tu je nie koli statu. Existovala by aj bez statu a platilo by sa za nu priamo a nie nepriamo cez dane. To je cely rozdiel. Dodavka vody a odvod spinavej vody ako aj dodavka internetovych sluzieb a elektrickej energie sa plati priamo poskytujucim dodavatelom. Cesty i zeleznice vo svete vznikli najskor po vybudovani sukromnymi investormi (napr. v USA), az neskor sa do toho zacal kafrat stat (a v nevyspelych krajinach sa kafral od zaciatkku). Ropovody a plynovody dokazu postavit i prevadzkovat aj sukromni vlastnici a dokazu ich financovat zo svojich penazi a neskor zarabat na prepravnych sluzbach tychto ropovodov a plynovodov.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika