SME
Pondelok, 11. november, 2019 | Meniny má Martin, Maroš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sa Fico zľakol pastierskeho listu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri

pohľade na foto k článku sa nemôžem ubrániť dojmu že : dvaja farizeji si podávajú ruky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://www.sme.sk/c/7047068/pa...

"Pochod za život mal byť výzvou, povzbudením i morálnou podporou pre našich štátnych predstaviteľov, aby sa nebáli chrániť dôstojnosť a životaschopnosť nášho národa. Skutočnosť je taká, že k tejto výzve sa postavili dosť nevšímavo, čo naznačuje, že si už osvojili kultúru smrti, lebo jej aktérom naďalej dávajú veľký priestor a značnú podporu. Aktivisti „rodovej rovnosti“ sa nevzdávajú, ale čakajú na vhodnú príležitosť, aby pomocou legislatívy mohli ovládnuť výchovnovzdelávací proces a vnútiť túto „sodomskú ideológiu“ do školskej i predškolskej výchovy."

Tak na čo sa vlastne ten Paška urazil? Chce snáď on zasahovať do pred/školskej výchovy?
Prečo v tomto a súvisiacom článku nebola umožnená diskusia? Kresťanov sa zastávať nejdem, kostol nenavštevujem, ale toto by som označil už za akúsi pseudokomunistickú egoideológiu Pašku a spol. Syndróm trafenej husi nezávisle na náboženstve. V diskusii sa dozvedám (ak je to pravda) že aj Lajčák pretláča LGBT agendu. Beňová už na pride bola a fandila. Ako myslia chlapci. Na tomto Kličkov box, ani Ficove kliky nepridajú.

Čo mi najviac vadí je dvojitý meter. Rôzne "záhradkárske" spolky si môžu vo vláde pretláčať agendu, ale cirkev, či skôr jej lokálni predstavitelia už nie. Štruktúra cirkvi je jasne definovaná a stopovateľná. Štruktúra "záhradkárskych" zamotaná až anonymná, málokto vie, odkiaľ prišiel BEFEHL.

Cirkev sa hrá na boha aspoň otvorene, ale "záhradkárske" spolky už nie. Čisto teoreticky by tak jediný človek mohol založiť gender náboženstvo vo vláde, stačí, aby sa to nevolalo cirkev a akákoľvek iná ideológia môže vyhrať. Je to nelogické a zjavne dvoj-metrové.

Úplne sa nemiešať do politických vecí zo strany cirkvi je nezmysel, ďaleko viac škodia trotli, čo sú pasívni, alebo sa ešte priživujú na ostatných. To je len chytanie za slovo a umelé handrkovanie, názor v úlohe kosti plebsu. Podľa mňa vo všetkom treba hľadať mieru, a v pastierskom liste podľa mňa zjavne nebola prekročená. Slováci iba s mierou mávajú problémy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trafená hus

Takže už nielen súdruh Fico ale aj súdruh Paška sa cíti dotknutý pastierskym listom otcov biskupov. Oslovenie súdruh som nepoužil pre ich komunistickú minuolsť ale aj pre ich socdem súčasnosť, nakoľko takto sa titulujú aj v súčasnosti napr. nemeckí alebo rakúski socdemáci.
Takže sa pýtam horeuvedených súdruhov:
1.ktorý zákon SR porušili páni biskupi? (obvyklá odpoveď našich politikov) Ak žiadny tak o čo potom ide?
2. Nech čítam ako čítam predmetný pastiersky list, nikde sa tam s. Fico ani s. Paška, dokonca ani Smer - SD nevyskytuje.
3. Takže títo súdruhovia sa sami verejne priznávajú k zástancom kultúry smrti (nie je hádam usmrtenie nenarodeného dieťaťa alebo usmrtenie chorého človeka smrť???)
4. To ako hlasovali súdruhovia poslanci Smeru -SD v európskom parlamente znamená, že sa sami zaradili do zástancov kultúry smrti
5. Prečo súdruhom zo Smeru - SD nevadí odporúčanie prestaviteľov odborov alebo dokonca ich zástupcov na kabdidátkach politických strán, ale vadí im vyjadrenie cirkevných predstaviteľov???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nech si kecajú,ale za vlastné.

Ja nie som katolík,tak prečo aj ja mám prispievať na pohodlný život cirkevných hodnostárov?Majetkov majú toľko,že by mohli uživiť nielen seba,ale i polovicu veriacich.Prečo sa nemôžu ženiť,lebo sa boja roztrieštenosti majetkov,ktoré nahrabali od svojich veriacich,tak prečo im mám prispievať ešte aj ja?Že by sa starali o svoje ovečky,to nie,ale starať sa do svetských záležitostí,to áno.Chodiť donášať nepravdy na svojich kolegov,to je horšie,ako keď donášali členom ŠTB.To vám Bezák neotvoril oči?Všetko je to farizejske konanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

akej roztriestenosti???

vidiet, ze v tom vobec nemas jasno...
majetky predsa nie su majetkami farara, ale cirkvi, farnosti, diecezy, rehole... takze ak by sa aj zenit mohli, tak do dedicskeho konania sa zapocitavaju len osobne majetky...
predsa deti riaditela banky nededia uspory klientov banky, ale len sukromny majetok pana riaditela
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

+

perfekne vysvetlene
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v ankete mal byt dotaz - ak ste veriaci, naozaj dodrziavate desatoroa vsetky veci, ktore predpisuje biblia?

potom by bolo u nas tzv. parktikujucich veriacich asi 0.01% ... ale dajaky cigos na BMW x6, ktory ma vycapenu panenku mariu na palubovke a pritom veselo vypaluje a vrazdi, to nie je u mna praktikujuci veriaci ... a moze v tom kostole masturbovat aj 5x do tyzdna ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo by farari

nemali hovoriť svojim ludom aby nevolili komunistu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuz preto

aby tym komunistom-KATOLIKOM (hlavne tomu NAJmaximalnejsiemu) neutekali volici ku konkurencii :-)
 

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Ekonomika