SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Frekvencie Vivy dali oligarchom, tvrdia vysielatelia rádia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Čože je na tom,

že frekvencie Vivy dali oligarchom ?
Oligarchovia vždy dostanú čo chcú. Môžeme sa akurát baviť o tom, kedy pohár pretečie a príde k Veľkému Resetu.
 

Zákon je jednostranná

dohoda, ktorú väčšine násilne vnucuje samozvaná menšina, ktorej sa podarilo väčšinu prekabátiť tak, aby mohla jednať v jej mene a robiť na bežiacom páse rozhodnutia, ktoré by jej väčšina nikdy nedovolila robiť, keby sa jej niekto spýtal. Vyvolená menšina tieto dohody samozrejme nepovažuje za nutné dodržiavať, lebo jej to pred väčšinou dáva zásadnú konkurenčnú výhodu. V dobe ľudoopov si vyvolená menšina uzurpovala právo rozhodovať za celok zneužitím osobnej sily a ľstivosti, čo sa za tie tisícročia nezmenilo. A tak je to správne, lebo väčšina je po rusky bolšinstvo (больши&am p;#1085;ство) a ako tu jeden z diskutérov stále píše "bolševizmus musí byť zničený" s čím sa v danom kontexte nedá nesúhlasiť :)
 

Rád by som bol optimistom

ale prax mi to bohužiaľ nedovoľuje.
Keď sa ľudia začali premnožovať (bolo ich na celej Zemi viac ako 10 miliónov) tak pochopili, že musia mať pravidlá, aby sa medzi sebou nepozabíjali. Či ich napísali, alebo nie, to je jedno. Nerozlišujem, či im hovoria "božie", alebo inak. Myslím, že svoju funkciu plnili.
Vždy sa však našli nejakí chytráci, ktrorí ich ohýbali vo svoj prospech. Keď toho bolo veľa a zákony už neplnili funkciu, tak nastal Veľký Reset. Spravidla krvavým spôsobom sa pravidlá zmenili na akceptovateľnejšie a cyklus sa mohol opakovať.
Otázka je len, v akej fáze cyklu sme. Pravidlá sú už ohnuté - oligarchovia dajú plebsu zarobiť na prežitie len vtedy, ak im to zaručí, že budú ešte bohatší. Ako dlho to môže vydržať ?
Tipujem tak 20-30 rokov. Prírodná, alebo iná katastrofa to môže urýchliť, objavenie nového spôsobu drancovania Zemegule oddialiť.
 
Hodnoť

 

Vivy bude strašná škoda, mali určite najlepší dopravný servis!
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika