SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dávka v hmotnej núdzi bude za odpracovanie pomocných prác (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pozitívne

Je to pozitívne.
Spôsobí to sťahovanie sa neprispôsobivých do obcí, kde je neprispôsobivý starosta, ktorý im vydá potvrdenie o práci pre obec.
Je to aj viac pozitívne.
Najlepšie riešenie problematiky je, ak deti vidia, ako rodičia každé ráno vstávajú a idú do práce.

No uvidíme, čo nato povedia mimovládne organizácie podporujúce rasizmus. To by bola pre nich tragédia, keby sa problematika vyriešila.
 
Hodnoť

...a mysleli soudruzi

...na situáciu keď bude nadmerný záujem a pomocných prác málo či žiadne?
 

 

si myslíš, že chodník sa nedá zametať každý deň ? niektoré osady sa neupracú ani za 10 rokov.
 

...práve som počul

...v rádiu s.richtera...a vysvetlenie je kúzelné..."samozrejme obce a mestá ktoré nebudú môcť vytvoriť podmienky na odpracovanie pomocných prác sa to týkať nebude"...:o))))))...hádaj kde sa tie podmienky vytvoriť nepodarí?
 

 

žehra ? jarovnice?.....
 

Za chvíľu tu máme všetky

tie Kusé a Bihariové a iné a vypočujeme si prednášku o nútených prácach a diskriminácii.
 
Hodnoť

 

to je teda sila .počitajme cca 50.000 poberatelov DHM krat 384 hod. ročne to predstavuje 1 920 000 prac.hod.,ježiškove husličky - to teda môžu i prach z pätnikov utierať a cesty vodou vytierať a na zemi ani smietko,slovensko sa môže ligotať že až v bruselu si budu musieť nasadiť okuliare ,ale skonči to ešte z väčšou korupciou t.j. potvrdenie o praci za 10 eur a z hola nič sa nezmeni t.j. bordel hore ,bordel dole .bordel v ľavo i v pravo
 
Hodnoť

už sme si

zvykli na silné reči fica a spol. Ľúbivo to zneje, ale pochybujem o tom, že fico to dotiahne aj do konca. Nemá na to gule!
 

No to dúfam,

že na to nemá gule.Je to totižto protiustavné a už vyššie som povedala,že na to nabehnú ľudskoprávni aktivisti a medzinárodné súdy.Fico by mal byť právnik,preboha,ako to,že má titul?Ved tie zákony v zdravotníctve,vyvlastnenie poisťovní,tento to je číra katastrofa,ten človek sa celé študium musel flákať,alebo sedieť na nejakých schôdzach,to čo prijímajú je des.Tým nechcem povedať že myšlienka je nesprávna,ale spracovať to treba nejako inak.
3/3
 
Hodnoť

drobny problem

 

Povinnosť odpracovať si základnú dávku pomoci v hmotnej núdzi pod hrozbou krátenia dávky má charakter nútenej práce, ktorej zákaz obsahuje Ústava SR (Čl. 18 ods. 1), ako aj Dohovor č. 29 o zákaze nútenej práce Medzinárodnej organizácie práce alebo Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd (čl. 4). Jednotlivec prácu nemôže odmietnuť, pretože inak sú on a jeho rodina existenčne ohrození.
 
Hodnoť

 

Pripravili novelu,ktorá nie je v súlade s viacerými základnými právnymi dokumentami,a sú na seba hrdí,lebo to ide do parlamentu.
 
Hodnoť

 

ani neviem ako som sa k tomuto článku dostal cez romovia.sme.sk. Len ma zarazilo, že v celom článku sa autor vyhýbal pomenovat tých ludí v hmotnej núdzi. Je nad slnko jasné že sú to cigáni. A druhá vec, tu hore volakto spomínal Richterové slová o tom, že ak obce nebudú moc vytvorit prácu budú od toho oslobodené..myslím že sa to týka vačšiny obcí
 
Hodnoť

 

verejnosprospešné práce treba zmanžovať ... dať ľuďom pracovné odevy, pracovné prostriedky, možno školenie o bezpečnosti pri práci ... ono napríklad likvidovať čierne skládky nemusí byť práve jednoduché ... a kde na to obce vezmú peniaze ... už dnes je medzi ľuďmi bitka o aktivačné práce, ku ktorým sa viaže aktivačný príspevok ... rozmýšľam, čo budú teda toľkí ľudia robiť ? ako to zmanažujú starostovia a primátori ?
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika