SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo sa naučili lekárski šéfovia, odkedy ich politici podrazili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

hanbim sa za našich politikov

Strašná žumpa.Komplet - česť výnimkám.
 

Toto asi SME neuverejni... ;-)

Vážené dámy a páni,
v decembri roku 2011 sme sa zásluhou hlasovania poslancov, predovšetkým vtedy ešte opozičného Smeru, dočkali schválenia skutočnej a jedinej možnej reformy zdravotníctva. Boli sme vtedy presvedčení, že hlasovanie Smeru, ako i iných poslaneckých klubov, je úprimné a pramení z uvedomovania si závažnosti situácie, ktorá doľahla na slovenské zdravotníctvo a nutnosti konsenzu, ktorý jediný vie zabezpečiť stabilitu každého systému.
Dnes sme ale svedkami úplného opaku. My, pracovníci v tomto rezorte, vidíme, že je tu z tejto strany stále menej snahy o komunikáciu a dialóg, stráca sa akákoľvek snaha riešiť problémy spoločenským konsenzom. Presne v takomto kontexte treba vnímať aj predložený návrh poslanca Valockého, ktorý považujeme za neospravedlniteľný zásah do základného práva zdravotníckych pracovníkov vykonávať svoje povolanie
Spôsob, akým je návrh predkladaný (poslanecký návrh), naznačuje, že vláda priznáva, že ide o zlý, účelový a hlavne diskriminačný zákon, zbavuje sa zodpovednosti a prenecháva ho len na rozhodnutie poslancov zákonodarného orgánu.
Poslanecký návrh novelizácie Trestného zákona, týkajúci sa porušovania povinnosti a vyhýbaniu sa výkonu povinnosti za krízovej situácie, nesmeruje k zabezpečeniu výkonu práce počas krízovej situácie, ale je len obuškom na zdravotníckych pracovníkov. Vyhlasovanie krízových situácii v čase mieru, v čase bez prírodných katastrof a pod. je prejavom neschopnosti riešiť problémy zdravotníckych pracovníkov a nahrádzať sociálny dialóg diktátom.
Za právne, ale aj morálne neakceptovateľné, považujeme ustanovenia, ktoré zdravotníckeho pracovníka diskvalifikujú z výkonu povolania na obdobie desiatich rokov. Takýto vážny zásah do základného práva na výkon povolania nie je ničím odôvodniteľný, okrem tupého využitia práva silnejšieho upraviť si legislatívu tak, ako im to vyhovuje.
V decembri 2011 sme verejné zdravotníctvo ochránili pred jeho privatizáciou finančnými skupinami, ktoré by priniesli bežnému občanovi obrovský nárast nadštandardných výkonov a zníženú úroveň zdravotnej starostlivosti všetkým, ktorí by si to nemohli natvrdo zaplatiť.
Avšak tento návrh zákona v konečnom dôsledku nie je namierený len proti lekárom, ale predovšetkým proti pacientom, lebo sa im už nemusí dostať originálnej liečby, nakoľko lekár pod hrozbou možnej kriminalizácie a postihu, v záujme predchádzania, i keď neúmyselného trestného činu, bude musieť pristupovať k liečbe pacienta administratívne a možno i alibisticky, aby čo najviac negoval prípadné dôsledky s tým spojené. Výsledkom bezpochyby bude odsúvanie pacienta a predražovanie prakticky každého vyšetrenia a liečby.
Vzhľadom na vyššie uvedené, tento zákon nemožno vnímať inak ako účelový a mocenský. Jeho prijatie je nezlučiteľné s princípmi štandardnej demokracie a slobody občanov členského štátu EÚ.
Preto vyzývame poslancov parlamentu, aby sa nepodieľali na tomto bezprecedentnom akte.
Dnes je na programe kriminalizácia zdravotníkov, kto bude zajtra?
Obraciame sa na občanov a na médiá aby prejavili záujem o veci verejné a svojim záujmom neumožnili nástup nedemokratickej moci, ktorej cieľom nie je dialóg a prospech občanov, ale presadzovanie osobných záujmov.
 

Nielen kriminalizácia zdravotníkov

ale sústavná kriminalizácia všetkých a to najmä riadnych občanov spolu s odrodilcami umiestnenými v bruseli. Ide praktiky o každodenný proces - tak dnes si pán minister vnútra nechal schváliť nástroj na pokuty ak jeho vnútrackym zložkám ( skrytým pod nejakou yymyslenou inštitúciou ) ak niekto neohlási že odišiel na viac ako 90 dní zo slovenska tak ako sa páni vnútraci dohodli bruseli. Postup bude nasledovný najprv 90 dní potom 30 dní a nakoniec jeden deň. Dobre poznáme proces uťahovania skrutiek.
Je už dlho jasné že politici vstupom slovenska do EU a shengenu tvrdo zaútočili na slobody občanov s cieľom urobiť z nich poslušných otrokov.
Včera živnostníci ktorých smer div priamo neobviňuje že sú to oni ktorí podvodmi na DPH a nízkymi odvodmi do socpoist spôsobujú krach štátnych financií, zajtra zdravotníci z ktorých si politici priamo robia otrokov, napozajtre podnikatelia atd.
Takto končí sametový prevrat a idea o slobodnom pohybe atd - návratom k totalite a útlaku od politikov a od i dobre zaplatených služobníkov. Touto oni hovoria demokracia a je celkom jedno ktorej farby tí "demokrati" sú. Boj proti radový občanom ktorí sa nechcú nechať zotročiť sa stupňuje
 

 

No vidite, my sme vedeli, co smer je a ze sa mu neda verit uz vtedy v roku 2003, ci kedy to bolo, ked Fico povedal, ze s Meciarom nepojde do vlady. Sa divim, ze sa najde clovek, co mu aj uveri este.

A dobre nam tak. Jedna poistovna nam to tu spasi, hlavne, ze bude ovladana politickymi partajnikmi. Juchúúú
 

Este jedno zaujimave citanie...

14.5.2013 boli súkromní i nemocniční lekári ako i sestry a iní zdravotníci v Národnej rady Slovenskej republiky, aby sme svojou prítomnosťou upozornili poslancov, že časť novelizácie Trestného zákona, ktorá kriminalizuje lekárov a zdravotníkov, nemá v Európe obdobu. V celej Európskej únii čakajú lekárske združenia na výsledok hlasovania. Takto sa súčasná vládna moc snaží o zviditeľnenie Slovenska.
Zmenu zákona navrhuje poslanec Valocký, ktorý by mal skôr vysvetľovať podozrivé verejné obstarávanie na operačné stoly v nitrianskej nemocnici, v ktorej je riaditeľom. Jednou z podmienok pre zisk zákazky bola nosnosť operačných stolov. Operačné stoly majú podľa tejto podmienky uniesť 500 kilogramových pacientov. Takáto podmienka vyradila všetkých uchádzačov okrem jedného. Ako poslanec NR SR by mal takéto podozrivé verejné obstarávanie vo fakultnej nemocnici vysvetliť!
Nádych frašky dodáva dnešnému hlasovaniu tiež fakt, že ide o poslanca strany Smer-sociálna demokracia, teda politického subjektu, ktorý sa hrdí členstvom v Strane európskych socialistov. Nikto z našich partnerov v zahraničí nechápe, že práve predstaviteľ takejto strany iniciuje zákon proti dohovoru medzinárodnej organizácie práce. Vládna moc má ešte stále šancu vyviaznuť s čistým štítom, ak túto iniciatívu označí za sólo akciu svojho poslanca. Ešte stále má strana Smer-SD čas ukázať, že si medzinárodné pracovné právo ako ľavicová strana ctí.
Chceme zároveň všetkým poslancom Národnej rady Slovenskej republiky oznámiť, aby sa nespoliehali na to, že sa pri hlasovaní skryjú za stranícke tričko tak, ako tomu bolo vždy doteraz. Každého z nich sa budeme osobne pýtať, prečo tak hlasoval.
Verím, že medzi poslancami SMERu-SD sa nájdu odvážni poslanci, ktorý nepodporia návrh poslanca Valockého.
 
Hodnoť

chytraci v bielych plastoch

chytraci v bielych plastoch :-( ... takych sme tu uz mali ..
 

 

Čo keby sa pán Múčka radšej zamyslel a skúsil vyjadriť svoj podozrivý názor na to, čo sa momentálne deje v slovenskom zdravotníctve? Keď už spomínal Valockého tak by mohol tú jeho novelu rozmeniť na drobné: "V prípade spáchania akéhokoľvek trestného činu (chytanie rýb bez platného rybárskeho lístka?), bude lekárovi bez akéhokoľvek procesu odobratá registrácia v komore na 10 rokov?!!! ( Tým pádom znemožnené vykonávať svoju profesiu v hocikde na svete.) Ktorí zamestnanci pracujú pod takýmto tlakom. (Sudcovia? ASI NIE)

A keď už ku tej PENTE... vám nevadí, že náš milý premier sa chystá PENTE posunúť 400 mil. E zo štátnej kasy? Pre nič za nič???? Ak by chcel, stačilo by dohliadať na zmluvy medzi poisťovavňami a fakultnými nemocnicami a zrazu by neboli stratové nemocnice.... a poisťovňe by odišli z trhu samé. Lenže tí nastrčení tajtrlíci volák, valocký, baláž, bdžoch atd sú tam aby zachovali status quo.

Doja nás a budú nás dojiť. Len mi je ľúto, že novinári , svedomie národa , na to zvysoka se.ú a radšej si otierajú pero o "naničhodných" lekárov.
 

Páni novinári!

Tak teď sem na to káp.
V konečnom dôsledku môžete za stav spoločnosti na Slovensku vy. Teda pardon, harabin a vy.
....investigatívci.....
Prajem pekný deň. Slovensko do toho!!!!
3/3
 

Svedomie národa????

No taký vtip ani Shooty nevymyslel.čo sa zdravotníctva týka,mali by zaliezť pod zem a tam sa zvyšok života hanbiť
 

Cez 2000 EUR

Co chcu ? ? ?
Maju 3X tolko co je priemerny plat........Kolko by chceli ? 20 X ? 100 X ?
 
Hodnoť

K tomuto článku asi zabudli dodať,

že ide o platenú inzerciu. Autor zabudol na to, že tí eroháci lekárov vtedy urobili veľa vecí, na ktoré sme nezabudli a ktoré vtedy neprávom mesiace zamestnávali celé Slovensko. Z požiadaviek lekárov vtedy zostali hlavne finančné záležitosti. Aj to, že keď už išlo o to, kto z koho, naraz mnohí lekári ochoreli a vykašľali sa na svojich pacientov. A tiež mi napadlo, že vtedy sa rýchlo zabudlo na sestričky a aj iní personál, na ich tiež oprávnené požiadavky.
 

senilniete

A nepoznate platnu legislativu. To vam oznamujem ako dlhorocny byvaly (az do Uhliarikovej ery) volic KDH.
 

lekári kašlú na pacientov

presne podľa vzoru poslancov, ktorí kašľú na svojich voličov. čo ste pre nás páni poslanci urobili dobrého za posledných 23 rokov?
 

tak toto je poprekrúcané ako

paragraf :-) len nezabúdajte ani voliči nezabúdajú ako ste sa vtedy zachovali voči lekárom. politici sa dávno predtým vykašľali na zdravotníkov a tým pádom aj na pacientov tak nezavádzajte. na sestričky lekári nezabudli ale sestričky pod taktovkou ich prezidentky podkopávali nohy lekárom spolu s vládou. a vláda sa nakoniec vykašľala na sestričky a lekárom platy zvýšila, čo je správne.
 

hm

co keby sa uz lekari prestali vyhovarat a zacali riesit hlavne seba - zacnite pracovat, sluzit a ctit si pacienta viac ako sami seba a az ked toto bude denno denna realita poproste o viac penazi (alebo zacnite podnikat - ale bez verejnych prijmov z poistovni, nech uvidime ako sa dokazete predat na cistom trhu)
 

nie viac, tak ako seba

každý má slúžiť a ctiť iného tak ako seba. aj politici.

na čistom trhu? to by museli mať občania vyššie platy aby si mohli dovoliť chodiť k lekárovi. lebo lekár okrem toho, že musí živiť seba, rodinu, musí mať prostriedky aby mohol liečiť a tie na "čistom" trhu stoja riadny majland. len taká elektrina..."Slovensko má štvrtú najdrahšiu elektrinu pre firmy v celej Európskej únii a naše ceny sú vyššie ako napríklad nemecké alebo rakúske. Tvrdí to Európska komisia, podľa ktorej to môže ohroziť našu konkurencieschopnosť"

a ak začneš brať meno Hippokrata opakovane, prečítaj si Hippokratovu prísahu celú.
 

toto su vyhovorky

za to ze mame popletenych politikov nemusim byt popleta ja, ked chceme zmenu musime zacat od seba, lekari vzhladom na ich velmi nizku odbornost na SK a casto velmi arogantne spravanie sa by mali zacat prvi. zivit rodinu musi kazdy.....
 

 

Už som ti na to odpovedal--si laik a nemáš šancu ohodnotiť odbornosť lekárov
je to to isté ako keby som chcel jha ohodnotiť odbornosť jadrových fyzikov na slovensku
Skrátka tie tvoje reči- to len také laické keci!!
 

iste

toto je jedina obrana co lekar dokaze tvrdit ze iny je laik, pamataj klient, pacient a zakaznik je vzdy nad tebou a teda aj nad lekarom, ja ako zakaznik robim rozhodnutia komu, kde a kedy co dovolim a ako budem postupovat... tak isto vzdy hodnotim, ci sluzba bola poskytnuta na urovni, bohuzial na SK sa to este velmi neda povedat...
 

no iste, podľa teba majú nízku odbornosť

"Sedemnásť nemeckých nemocníc v piatok ponúkalo prácu slovenským lekárom v rámci veľtrhu Jobs days lekárstva a zdravia v Bratislave. Veľtrh je prvý svojho druhu u nás a prezentoval 450 voľných miest."
http://ekonomika.sme.sk/c/6303...

"Nemci lovia slovenských zdravotníkov, ponúkajú 500 miest. Slovenských zdravotníkov si podľa Kunerta pochvaľujú v Nemecku najmä pre ich vzdelanie, zodpovednosť, lojalitu a tímovú prácu."
http://profesia.pravda.sk/zame...

"Nemecké top kliniky núkajú prácu slovenským lekárom. "Slovenskí lekári majú v Nemecku vysokú reputáciu a rešpekt. Naše top kliniky zo všetkých nemeckých regiónov hľadajú lekárov a kvalifikovaný zdravotnícky personál. Ponúkajú im výhodné platové podmienky aj pomoc pri hľadaní ubytovania."

http://hnonline.sk/slovensko/c...
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika