SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvolenská bude vláde vysvetľovať meškanie jednej poisťovne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vysvetlenie Zvolenskej na vlade:

Beeeeeee
 

 

ake vysvetlovanie, ked predseda povie ze buduci tyzden chce jednu, tak ju bude mat. do rana zlataju nejaky superzakon, za par dni ho uz bude ujo podpisovat...
 

Ja fakt nechapem

ze sa na tu sprostost este nevykaslali... Ved je to doneba volajuca kravina mat iba jednu zdravotnu poistovnu... Uz o tom bolo tak dlho ticho az som si myslel, ze dostali rozum... Nuz uvidime...
 

Hej,

Nezvladli odhadnut ani to, kedy sa maju dat takticky na ustup.

So vztycenym ... praporom, na cele zastupov.
S vykrikom "hura!",
sa vrhaju do bojov o svetle zajtrajsky.

Toto nikdy nedopadlo dobre: ked sa blbouni bili o lepsi zivot.
Sudruh Gottwald by vedel rozpravat. Tolko knih popisal (od dvadsiatych rokov) o tom ako pretovrit stranu, aby mohla vziat do ruk moc.. atd.. same debiliny..
A dosla prva patrocnica: krach celej tej sprostosi. A kedze nebolo penazi, ukradli ich ludom.
Aky zazrak, ze to, co vidime je velmi podobne, ze ?
(niet divu, su to phrobkovia tych istych ludi)
 

V Kanade

majú jednu a nemyslím si, že Kanadské zdravotníctvo je horšie, ako to naše.
 
Hodnoť

Ja som rozhodnuty

a prihlasim sa do niektorej sukromnej zdravotnej poistovne bez ohladu na to ako dlho budu fungovat.

Je dobre, ked si clovek moze vybrat.
 

Velmi mudro...

...aspon navysis cenu. Ved o to vlastne ide od zaciatku. ;-)
Inak je to logicke, ak si volil Ficka... ;-)
 
Hodnoť

Pravdupovediac,

nechápem tú mediálnu bublinu o "unitári". Fica a SMER chápem, chcú z toho vytĺcť prachy. "Na kávu" pre vyvolených. Ale, ak by som to mal robiť ja, niet nič jednoduchšie. Stačí zmeniť zákon o zdravotnom poistení takto:
1. Všetci poistenci štátu musia byť poistení v štátnej poisťovni.
2. Kto toto nechce, nech s inou poisťovňou uzavrie zmluvu a poistné si platí sám (nezamestnaný, dôchodca, dieťa (za dieťa jeho rodičia).
3. Ostatní nech sú poistení kde chcú, ale povinné poistenie nech tiež platia tej jednej, štátnej.
A bolo by vymaľované a nebolo by treba nič kupovať a vyvlastňovať. Akurát by "soudruzi z ŠtB" a iných bohumilých "orgánov" dostali veľké kulové. A asi by nepomohla ani arbitráž, lebo štát má právo svojim poistencom kafrať do toho, kde majú byť poistení. Howgh!
 

ja chcem miesto poistenia - zdravotnú

platbu -

-- najlepšie by bolo zrušiť zdravotné poistenie - ako také - tj. poisťovne by boli úplne zbytočné
a miesto zdravotného poistenia zaviesť zdravotnú platbu (daň) - ktorú by rozdeľovalo min. financii rovno len štátnym nemocniciam a štátnym doktorom podľa rozpočtovaných nákladov na zdravotné služby - a ministerstvo zdravotníctva celé zrušiť a zdravotné služby dať pod min. vnútra ako štátnu službu - tak ako policajtov a požiarnikov

súkromné zdrav. zariadenia nech podnikajú - však sú to kapitalisti .. oni sa uživia
 

Neide ani tak o príjmovú stránku,

ale o tú výdavkovú. Pretože zatiaľ platí, že čím viac do štátneho zdravotníctva naleješ, tým vyššia je jeho strata. Takže netreba riešiť príjmy, ale výdavky. Menovite spôsob čerpania výdavkov. Je to dávno vymyslené, ale potom by mnoho ľudí prišlo o svoje zabezpečené príjmy, a to si Smer nemôže dovoliť.
 

 

Súhlasím s ll46 a ešte by som pripojil,že nech štát vytvorí štátne zdravotné zariadenia a tam budú chodiť poistenci štátnej zdravotnej poisťovne na ošetrenie a operácie a ešte by som pridal,viete vôbec o tom že neštátne zdravotné zariadenia hlavne na vych.slovensku.ktoré patria PENTE (Svet zdravia),urobia vždy len základné vyšetrenia a jednoduché operácie a náročných pacientov odosielajú do štátnych nemocníc.Pokiaľ by nemocnica neštátna nebola schopná vykonávať náročné zákroky tak by mala prísť o štatút nemocnice a tak by som jej takisto nepreplácal plné výkony ako to robia súkromné poisťovne.
 
Hodnoť

Samovládca nestíha

Biela kobyla Zvolenská čaká na pokyny „vodcu.“ Uvedom si občan „netrpezlivý,“ že ona si nesmie odskočiť ani na WC bez jeho súhlasu. Nemôže a nesmie sa vyjadrovať k otázkam zoštátnenia poisťovní, kým vodca nepovie: teraz! Pochop, občan „nevďačný,“ že vodca v pominutí zmyslov nasľuboval svojim ovciam hory-doly, „rozohral“ mnoho „štátnických“ akcii a teraz sa mu to mieša v hlave a sype sa na neho, ako na chudobného latrína., keď do nej udrie hrom. Brusel vymáha peniaze za sociálne podniky, ktoré vymyslel pes exministerky Tomanovej, milióny eur vysúdila od štátu poisťovňa Union, visí mu nad hlavou žaloba za mýtny tender, kupčenie s podnikmi vo vlastníctve štátu, a ktovie, čo všetko ešte náš „vodca“ dodrrrbal a teraz treba platiť za jeho „hrdinské“ výčiny. „Televíznym“ hrdinom je on a platiť budú občania.
Aj v domácej politike rozrýpal všetko, ako divá sviňa, keď natrafí na zemiakové pole. Znemožnil zvolenie šéfa NKÚ, jemu a starému +ujovi ďakujeme za to, že už vyše roka nemáme generálneho prokurátora, za to, že z NR SR urobil akési kocúrkovské bezpohlavné zhromaždenie, že z Ústavného súdu si urobil svoj mocenský „záhumienok,“ že na WC nepoužíva papier ale Ústavu SR, že za celý minulý rok nemala strana SMER-KSS ani jeden škandál, hoci občania nežerú seno, a vedia, že cez rok bolo a je viac škandálov ako do roka dní, že sudcovia pod taktovkou súdruha Harabína žalujú štát o desiatky miliónov eur, že Ja&Ty, Penta, Širokého firmy, ďalšie firmy so sídlom v daňových rajoch pod vedením súdruha Kaliňáka vyciciavajú zo štátneho rozpočtu také milióny eur, že normálnemu človeku by sa z toho zakrútila hlava.
Keďže vodca má všetky tieto škandály „pod palcom,“ mal by byť za to zodpovedný. Ale on má čisté „svedomie,“ lebo vládne „bezprávnemu“ štátu, kde bežný občan žije z ruky do úst a horných desaťtisíc sa prežiera pri „švédskych“ stoloch. ON je samovládca a ako taký, je nezodpovedný /nesvojprávny?/ zodpovedný. Žiaľ, na neho sa právne predpisy nevzťahujú..
 
Hodnoť

 

je to vobec potrebne to tu zavesit? ako byvaly zamestnanec si kladiem povinnost
siskari co to tu kontrolujete, P O J E B T E S A
FAKT SKORUMPOVANY STAT
pfuj

Zoštátnenie poisťovne Dôvera je príbehom neuveriteľnej chamtivosti finančných žralokov. A neuveriteľnej lojálnosti Roberta Fica voči nim. Výstižným príkladom je predaj súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera štátu. Výhodný biznis pre akcionárov z Penty.
Na poslednú chvíľu zarobia 400 miliónov EUR. Už na budúci rok pri tom bude zrejmé, že hodnota ich poisťovne je niekoľkonásobne nižšia. Znížia ju nové transparentné pravidlá prerozdelenia peňazí, ktoré zaviedla vláda Ivety Radičovej. Tento príbeh sa začal v roku 2008. Poisťovňa Apollo (základné imanie 19 miliónov EUR) vtedy kúpila Dôveru (základné imanie 16 miliónov EUR) za 113 miliónov EUR.
Vzápätí nechala majetok Dôvery ohodnotiť znalcom. A ten povedal, že hodnota Dôvery je 574 miliónov EUR. Penta teda prišla k majetku v hodnote 574 miliónov EUR za 113 miliónov. Čerešničkou na torte je, že tých 113 miliónov boli peniaze vybrané na odvodoch. Na kúpu sa teda neposkladali oligarchovia z pozadia ale poistenci. To všetko s požehnaním Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, na čele ktorého stál nominant Roberta Fica Richard Demovič. Zakladajúci člen strany Smer.
Z ničoho nič, vďaka jednému znaleckému posudku získala Penta obrovský majetok. Ale iba na papieri. Drvivá väčšina zo spomínaných 574 miliónov nebola ani hotovosť na bankových účtoch, ani akcie či nehnuteľnosti. Bola to znalcom odhadovaná hodnota takzvaného poistného kmeňa. Pre majiteľov Dôvery tak vznikla otázka: ako túto hodnotu speňažiť? A vymysleli nasledovné riešenie: do účtovníctva spoločnosti zapísali 425 miliónov EUR ako záväzok voči akcionárom. Záväzok, ktorý sa opiera o jeden znalecký posudok. Opäť len čerešnička na torte: urobili to posledný; možný deň, kedy sa táto suma nemusela zdaniť: 31.1 2.2009. Na Si lvestra.
Aby bolo čo oslavovať. Lebo 1.1.2010 začala platiť novela Zákona o daniach z príjmu, podľa ktorej by museli za tento záväzok zaplatiť štátu 19 % ako daň. Teda 92 miliónov EUR. Ušetrili. Ako zodpovední podnikatelia v čase krízy. Ale vráťme sa k záväzku 425 miliónov, ktorý existoval stále iba na papieri. Bolo ho treba speňažiť. Ak by žraloci čakali na to, kým im hotovosť v takomto objeme natečie z odvodov od poistencov, trvalo by to 30 až 50 rokov.
A tak si Dôvera zobrala úver od konzorcia bánk. Tie však požičali iba 180 miliónov EUR. A teraz otázka za milión. Presnejšie za stovky miliónov: Kde zobrať zvyšok záväzku? No predsa od Roberta Fica. Ten je Pente ochotný zaplatiť nielen zvyšok pochybného záväzku, ale aj desiatky miliónov navyše. Podľa jeho výrokov až 400 miliónov EUR, lebo vraj Dôvera je zisková a investícia sa štátu vráti do ôsmich rokov. Pán predseda vlády, Dôvera je v skutočnosti je zadlžená. Zobrala si úver, ktorý treba splatiť. Jej "zisky" sa opierajú o zvláštne účtovné operácie a o neznámy znalecký posudok, ktorý zo dňa na deň zhodnotil investíciu Penty o päťnásobok. Zo 113 miliónov EUR na 574 miliónov. Ani banky jej nepožičali toľko, koľko si žraloci nárokujú ako záväzok.
Prečo im chcete darovať 400 miliónov EUR? Aj vy máte voči nim záväzok?
 
Hodnoť

 

hlasim sa za poradcu pre urcovanie ceny.

primerana cena za vyvlastnenie je zhruba nula. Budovy a pobocky sukromnych poistovni netreba, know-how nemaju skoro ziadne, a cena poistneho kmena je tiez nula, lebo nevolnictvo a obchodovanie s dusami tu uz par storoci nemame. Alebo mame?

Pritom ani netreba jednu poistovnu - staci v zakone zmenit sposob uctovnictva zdravotnych poistovni. Odvody by sa platili do fondu zdravotnej starostlivosti, z toho by si poistovne mohli vyuctovat 3-4% na spravu a zvysok by siel bud na uhradu zdravotnej starostlivosti, odlozil by sa ako rezerva, resp. ak by tvorili prebytky, tak by sa z toho mohla platit experimentalna liecba, stavat a rekonstruovat nemocnice a pod.

Biznis model, ze zaplatte mi odvody a ja sa sam rozhodnem, kolko z nich vyplatim kvoli "limitom" a kolko si necham v cyperskom vacku je zvratenost.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika