SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podnikateľom sa nepáči, ako sa vláda dohodla s U.S. Steel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ficovi sa vracajú vlastné ekonomické hlúposti čo porobil za prvej vlády ako bumerang.
 

USS s.r.o. je spravca/prevadzkovatel ?!

Ak verejne prepukne aj u nás,že U.S.Steel Košice,s.r.o. ovláda slovenská fin.skupina v trustovom holdingu/nezavisle/ cez Holandsku on-shore firmu.......koho budeme vyšetrovať ? Dzurindu,že ho dobehli pri privatizácií VSŽ v r.2000 ,alebo Fica,že im dal "neopodstatnené dotácie" skrytou formou pred EU ?????? Ficou vyrok:"už nechcem jednat s riaditelmi,konatelmi,správcami majetku ako USS/USA,ale s vlastníkami/majitelmi ! ", tak budem musiet sadnut za stol s :Penta-JaT-Istrokapital ???????!!!!
Silnejší pes ***** aj tých aj tých.......a karavana ide dalej v "gorile" :Ta3,Sparta Praha,JOJ atd.......?????
 

Holanský trust !

Trust pochází z anglosaského práva a je znám již po mnoho staletí. Trust sám o sobě zpravidla nemá právní subjektivitu, je to forma právního vztahu mezi zakladatelem (původním vlastníkem majetku) a správcem trustu (Trustee). Převodem majetku do trustu přestává být faktickým vlastníkem zakladatel. Veškeré závazky zakladatele tak nadále nemohou být uspokojeny převedeným majetkem, neboť se jedná o aktiva jiného subjektu – správce trustu. Správcem trustu je obvykle právnická osoba zřízená podle práva, kterým se řídí vlastní trust. Trust vzniká uzavřením trustové smlouvy mezi zakladatelem a správcem trustu.
Vznik bývá potvrzen registrací v oficiálním rejstříku v dané zemi založení. Zakladatel zároveň sepíše tzv. listinu přání (Letter of Wishes), ve které určí, jak má být nadále s majetkem zacházeno a kdo má mít z majetku prospěch. Subjekt ve prospěch kterého správce trustu majetek spravuje, a kterému mají plynout výnosy z majetku trustu, se nazývá beneficient. Beneficientů může být více a výnosy z trustu mohou získávat ve formě peněžitých či naturálních plnění. Zakladatel má zároveň právo určit protektora, který kontroluje správce trustu, zda jeho počínání je v souladu s přáním zakladatele.
 
Hodnoť

ekonomické hlúposti

Podnikateľom? Snáď - niektorým podnikateľom
V roku 2009:
"Slovenské vlády od roku 2001 do konca mája tohto roku podporili poskytnutím štátnej pomoci 83 investičných projektov.
Ako vyplýva z prehľadu podnikateľských subjektov, ktorým bolo schválené poskytnutie regionálnej štátnej pomoci za spomínané obdobie, ktorý vypracoval rezort hospodárstva, spoločnostiam boli priznané stimuly v celkovom objeme 27,135 mld. Sk (900,7 mil. eur).
Okrem toho vláda Mikuláša Dzurindu a kabinet Roberta Fica poskytli štátnu pomoc aj v eurách, a to v objeme 63,4 mil. eur.

Pre informáciu - autor J.Mihál, november 2011:
http://blog.etrend.sk/mihalblo...
"V rokoch 2001 až 2011 vrátane podporila vláda SR celkom 109 investičných projektov.
Celková výška investícií bola vyše 6 mld. Eur,
výška investičnej pomoci bola spolu 1,2 mld. Eur,
z toho 440 mil. Eur bolo poskytnutých vo forme daňových úľav.
Celkovo uvedené investičné projekty vytvorili 41 tisíc pracovných miest."
 
Hodnoť

ani my nesúhlasíme

a chceme to zmeniť,
pracujeme na zmene, pridaj sa ak máš záujem
nájdeš nás na web-e
 
Hodnoť

szmetiarske drísty ;)))

Nepáči sa podnikateľom, alebo "odborovej" organizácii sdkú??? Podnikatelia na východe Slovenska, ktorí sú dodávateľsky či už primárne alebo sekudárne naviazaní na železiarne s "odborovou" centrálou sdkú určite nebudú súhlasiť. A to ich trápne vyplakávanie o elektrine ;)) ozaj, koľkí z tých "podnikateľov" sú výrobcami el. energie pre svoje potreby??? Szmetiari s "odborovou" centrálou sdkú zavádzajú a klamú, čo ale nie je nič nového...
 
Hodnoť

Podnikatelia počujú najlepšie:

keď im niekto sľubuje zachovanie odvodového systému a zákonník práce na úrovni Šanghaja.
Kým to fungovalo tak sa mohla zdražovať elektrina nezmyselnými poplatkami do bezvedomia.
Až niekto veľký a s inou kultúrou povedal dosť a našim súdruhom podnikateľom padla sánka.
Okrem Zákonníka práce zasa nič nemajú iba žvásty. Pritom náklady na prácu oproti EU 15 majú na úrovni 45%.
 

 

Tie náklady na prácu si asi aj nadhodnotil.

Inak ako je možné, že podnikateľ v Nemecku zamestná robotníka povedzme za 2000€ na mesiac. Tento robotník vyrobí finálny produkt a ten sa na trhu predá povedzme za 50€. A podnikateľ na Slovensku zamestná robotníka za 500€ na mesiac, ten vyrobí produkt rovnakého použitia a kvality ako jeho nemecký náprotivok a na trhu sa tento produkt predá tak isto za 50€.
Kde potom končí tých 1500€ mesačne, ktoré nedostal spomínaný robotník? Či sa použijú ako splátka ikspäťky?
A to ešte nehovorím o tom, že v DE je elektrina oveľa drahšia ako u nás keďže z dôvodu prebujnelej výstavby OZE tam majú TPS hodne vysokú.
 

 

Nie, podnikatel v Nemecku toho robosa nezamestna za 2000 eur na mesiac. On zamestna styroch na Slovensku, kazdeho za 500. A zachvilu pojde dalej na vychod, pricom tym nemyslim vychodne konciny lubezneho slovenskeho (k)raja, ale vychod ako Ukrajinu, Bulharsko, Rumunsko, Indiu atd. Pretoze tam mu to iste ten robos spravi za eur 100 za mesiac :). Zatial tu vsak ma vyhody a dotacie, tak tu zostava.
 

v nemecku

zarobi upratovacka 1500 eur u nas styristo, predavacka 1800 u nas 450....tak este raz, kde su zvysne prachy ? este dodam ze dane maju v nemecku vyssie ;-)
 

 

A kde by si tie zvysne prachy cakal?
 

podnikateľom hovoril z duše

Z prejavu " prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska Jána Oravca" pri udelení výročnej ceny ZPS V.Klausovi:
"... na pôde MOP, OECD, OSN, či BIS ...zástupcovia podnikateľov netlmočia problémy podnikateľov s neúmernou reguláciou a finančným zaťažením podnikania s dostatočnou naliehavosťou.
Bohužiaľ, väčšinou prijali slovník politikov, s ktorými rokujú a nadmerne používajú pojmy ako „corporate social responsibility“, udržateľný rast, zelený rast apod.
Namiesto toho by bolo treba komunikovať síce nediplomaticky, ale priamo, podobne ako nedávno americký podnikateľ Maurice Taylor, ktorý v liste francúzskemu ministrovi priemyslu výstižne pomenoval hlavné problémy tamojšej ekonomiky, menovite:
vlažne pracujúcich zamestnancov a „šialené“ odbory. ???
http://www.klaus.cz/clanky/331...
Aj vzhľadom na uvedené si musíme o to viac vážiť, že existuje niekto ako Václav Klaus, kto z pozície politika dlhodobo zastáva nielen postoje, ktoré podnikateľom hovoria z duše, ale ako jeden z mála politikov súčasnosti aj postoje, ktoré sú vyjadrením zdravého rozumu."
 
Hodnoť

A čo s tým?

Investori neprídu ak nedostanú stimuly. Je to tak všade na svete. V podstate korporácie nútia štáty aby si ich kupovali. Tak to bolo za Dzurindu, Radičovej a aj Fica. Domáci "podnikatelia nestačia pokryť záujem o prácu, respektíve mzdy u nich sú mizernejšie ako u Kórejských, Nemeckých a Francúzskych podnikateľov. Takže keď naši "podnikatelia sú neschopní tak si musíme zaplatiť schopnejších. V mojom okolí už tí slovenksí "podnikatelia " plačú pretože im ľudia odchádzajú do fabriky kde lepšie platia. A preto si musia odpustiť tretiu dovolenku s rodinou a zaplatiť zamestnancom tak aby im neodchádzali. Celkovo tento systém vidím pozitívne.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika