SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z bezcenných akcií vytláča štát firmu, nahrádza ju svojou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Treba pripomenut ze poplatky v CDCP si vymyslelo vedenie v roku 2011 dosadene kliku SDKU,SAS, MOST KDH. Okrem slovenskej posty mal vyhradne pravo na prevod bezcennych papierov IBA RMS market.
 

 

nech zije slovensko,milujem tuto debilnu krajinu http://www.youtube.com/watch?v...
 

RMS market

firma v ktorej pozadi je sám niekdajší šef FNM modrá gorila Ľudo Kaník, si velmi pekne a ľudsky nastavila paušál za ničnerobenie 25milionov eur za 3 roky... fajnovo...
 

biznis

Presne tak, za firmou stojí Kaník, a urobili si z toho za vlády most híd a podobných strán biznis ako nikdy.
 

Všetky krivdy si treba opakovane

pripomínať a hlavne na nich nezabúdať!

S účinnosťou od roku 2008 (vrátane) zaviedla vláda Róberta Fica a spol. pre obyčajných ľudí tiež likvidačné – nehorázne vysoké Darebácko – Výpalnícke poplatky za vedenie účtov zväčšia bezcenných cenných papierov z kupónovej privatizácie, ktoré veľmi citlivo zasiahli do života 700.000 majiteľov cenných papierov.

Prevažná väčšina týchto sprivatizovaných spoločností bola privatizérmi beztrestne rozkradnutá, či vytunelovaná a za 20 rokov ich akože fungovania drobný akcionár z dividend nedostal ani cent, či slovenský halier.

Vláda Róberta Fica a spol. koncom roka 2009 sice veľkoryso umožnila obyčajným ľuďom a drobným akcionárom v jednej osobe previesť tieto akcie na slovenský štát – Fond národného majetku (podľa vzoru Víťazného februára 1948) a vyhnúť sa tak nehoráznym poplatkom za ich vedenie v Centrálnom depozitári cenných papierov SR, a.s. Bratislava, ale praktická skúsenosť je celkom iná!

Aj po takto nanútenom darovaní týchto akcií slovenskému štátu – Fondu národného majetku si Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. Bratislava nárokuje - vymáha od podvedených obyčajných ľudí (dnes už dôchodcov s mizernými almužnami) nehorázny poplatok za vedenie týchto údajne bezcenných akcií za roky 2008 a 2009, ktorého výška sa v priemeru pohybuje kolem 150 – 200 Eur!

Môže byť občan Slovenskej republiky za tejto „paradoxnej“ situácie ešte vôbec vlastencom? Každá krivda zanechá stopy."
 

Neplatiť, nebáť sa,

táto spoločnosť nemá nárok na poplatky Predvlani bolo treba stáť šóry, teraz už milostivo posielajú šeky poštou? Súd vyhráte, lebo:
1 Neuzavreli ste nijakú zmluvu
2 Poplatok ležiaci na účte niet prečo spoplatňovať, iba pri prípadnom predaji - nech si strhnú percento
3 Kam sa podel 1000 - korunový vklad pri kúpe akcií? Nech si ho uplatňujú.
Nechápem, prečo vláda nekoná - je to predsa NEZÁKONNĚ!
 

Asi treba začať písať do Bruselu.

Vyrozumenie s nižšie uvedeným obsahom bolo odoslané našim mocipánom a 150 zákonodarcom na ich emailové adresy. Tipnite si koľko z nich NATO zareagovalo?

"Príjemný dobrý deň všetkým slovenským mocipánom.
Na vedomie som Vám zaslal doručenú Výzvu na úhradu poplatku za vedenie účtu (bezcenných) cenných papierov, ktorú v týchto dňoch zasiela Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. Bratislava tisíckam občanom SR, pravdepodobne prevažne osobitne chránenej skupine ľudí – dôchodcom.
Na základe tejto výzvy majú de facto okamžite zaplatiť Centrálnemu depozitáru cenných papierov SR, a.s. Bratislava nehorázne a nemorálne poplatky za vedenie ich účtu zväčšia bezcenných cenných papierov za obdobie roka 2008, ktorého výška sa pohybuje v stovkách eur (v tomto prípade cca 108 eur).
Poraďte, prosím, čo majú v tomto prípade dôchodcovia s dôchodcovskými slovenskými almužnami robiť?
Zaplatiť alebo nezaplatiť?
Ak nezaplatia, neprídu aj o strechu nad hlavou?
Alebo máte z tejto situácie, z tohto „rabovania“ radosť???
Konkrétny príklad:
V roku 2009 bola Slovenská republika obdarovaná 3.056 kusmi akcií v celkovej nominálnej hodnote 101.440,61 eur. Napriek tomuto obdarovaniu SR, za vedenie účtu zvyšných 246 ks akcií/4 a.s., ktoré počas svojho fungovania drobným svojim akcionárom nevyplatili ani halier, či cent vo forme dividend, Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. Bratislava za obdobie roka 2008 vyrubil nemorálny a nehorázny poplatok vo výši 107,88 eur (0,44 eur za jednu akciu) a žiada ho zaplatiť.
Pritom cena za vedenie účtu toho istého počtu cenných papierov a v tom istom zložení (246 ks akcií/4 a.s., ktoré počas svojho fungovania drobným svojim akcionárom nevyplatili ani halier, či cent vo forme dividend) vyrubená Centrálnym depozitárom cenných papierov SR, a.s. Bratislava za rok 2010 bola 0,00 eur, za rok 2011 = 9,60 eur a za rok 2012 za 153 akcií/3 a.s., z ktorých je jedna v konkurzu, ktoré počas svojho fungovania drobným svojim akcionárom nevyplatili ani halier, či cent vo forme dividend, bola vyrubená cena 12 eur.
Môže byť občan Slovenskej republiky za tejto „paradoxnej“ situácie ešte vôbec vlastencom? Každá krivda zanechá stopy."
 

Ano Vavak.

Ale v roku 2008 mali platit poplatok len ti, ktori mali akcie v nominalnej hodnote 200 000Sk.
V roku 2011 si manazment znizil latku na kolko...35eur?
 

A do roku 2008 sa neplatil takmer žiadny

výpalnícky poplatok. Asi v roku 1998 akcionári zaplatili poplatok cca 1000 SK a prísľubom, že na večné časy sa už NIKDY žiadny výpalnícky poplatok za vedenie akcii platiť nebude. Avšak autori všetkých slovenských IS100T na tento prísľub akosi celkom zabudli, prestali ho rešpektovať. A keďže už prakticky nebolo čo tunelovať, tak si s pravdepodobnosťou blížiacou sa k ISTOTE povedali: „Začneme tunelovať Celkom Obyčajných, Všetkými Vládami a Samosprávami Už 23 Rokov Sústavne a Opakovane Zbedačovaných Ľudí“ a tak sa aj evidentne stalo a intenzívne sa v tomto SMERe pokračuje, čo už dokonca aj „Slepý“ musí vidieť alebo na svojej šrajtofli spoznať.

Možno máš pravdu, ale reálna hodnota týchto akcií už možno v roku 2008 nebola ani tých 35 eur! Napr. v ČŘ k tomuto problému pristupovali oveľa citlivejšie. Znehodnotené akcie z depozitára vylúčili do podoby listinných akcií, za ktoré sa nevyberal, ani nevyberá žiadny poplatok.

A prečo mal slovenský údajne sociálny štát TRESTAŤ takým nehoráznym tunelársko - výpalníckym spôsobom tých svojich občanov, ktorí uverili pôvodným zámerom kupónovej privatizácie, mysleli na svoju budúcnosť a prilepšenie v starobe a za tým účelom investovali svoje ťažko zarobené peniaze do prikupovaní akcií v očakávaní, aby z ich výnosov - dividend v starobe si prilepšili k mizerným dôchodkovým almužnám. Je preto veľmi logické, že sa z týchto všetkých na nich porobených zlodejčín musia cítiť ukrivdení.

Možno za ďalších 20 rokov súčasní aktéri a budúci absolventi II. dôchodkového piliera dopadnú rovnako a až vtedy možno terajšia generácia pochopí všetky tie darebáctva spáchané na generácii ich rodičov - terajších dôchodcov.
 
Hodnoť

FAKT

dostali rmáci 25 mil. € ? Sedí to číslo ?
 

Aj stat by to dokazal

lacnejsie. I ked nie som ochotny na tu moznost stavit viac ako jedno Euro.
Zrejme ide o vymenu trafik spolocnosti naviazanej na SDKU na Smeracku.
 
Hodnoť

Stat sleduje o ludoch miliony udajov

viest im jeden ucet nestoji nic. Donutit darovat statu tzv bezcenne akcie zavedenim vydieracskych poplatkov je ozbrojeny zlocin. Taketo prasaciny su na urovni gottwaldovskeho ceskoslovenska, majetok moze mat len niekto, urceny statostranou.
 
Hodnoť

 

ja tomuto stale nerozumiem, preco mam platit za nieco co nema hodnotu, preco sa ucty s bezcennymi papiermi jednoducho nezrusia a je pokoj, ved tak ci tak cele cenne papiere bol riadna okradacka, preco tento stat konecne nechrani svojho obcana, ale stale ho len okrada ....
 

Je to jasné :-)))

Lebo Haščák ...
 
Hodnoť

Ako môže ísť štát proti výpaľníkom,

veď by išiel sám proti sebe-výpaľník najväčší.
 
Hodnoť

"Svinstvo" na kvadrát,

to musel byť "génius", kto vymyslel kupónové rozkradnutie národného (potom štátneho) majetku. Bolo to také "nežné", že tomu OBČAN uveril a prebudil sa až potom, keď zistil, že z kapitálitvornej vrstvy sa vlastne stala KAPITÁLOŽRAVÁ vrstva a on, bežný občan je na tom ešte horšie, ako predtým. Môže síce slobodne cestovať do zahraničia (ak má za čo), môže slobodne hovoriť o tom aké "kvalitné" potraviny musí konzumovať, môže slobodne prespávať pod mostom, môže slobodne kritizovať koaličníkov aj opotičníkov, dokonca môže aj BEZCENNÉ cenné papiere (za ktoré zaplatil) previesť na štát. A štátny aparát plus ľudskoprávne organizácie plus pani OMBUDSMANKA sa tvária že je všetko v poriadku, veď ONI len chránia občana, aby nemusel platiť poplatky za vedenie účtu BEZCENNÝCH (NECHCENÝCH) cenných papierov. Ó, koľká irónia !!!!!!!!!!!!!!
 

Trepeš!!!

Kupónka bola férová, lenže kretén Mečiar ju zrušil a akcie rozdal svojim spoločníkom z ŠTB a ich pankhartom!!!
 

nezrusil

s akciami s kuponky sa obchodovalo aj po roku 1998.

Spomen si na ministra Haracha ked roku 2001 medzi vianocami a silvestrom podvodom na burze predaval akcie VSZ .
 

Ha, ha, ha,

zasmiali sa zbrojnoši a vykročili ľavou nohou, ak toto bola férová kupónka, potom by sa mal pán Ratzinger poponáhľať a vyhlásiť Mečiara a Klausa za svätých ( a k ním ešte králikára Havla) !
 

nie genius,

ale analytici CIA to vymysleli, rovnako ako predtym "suchy zakon" v ZSSR. zakladom manipulacie s ludmi je roztriestit ich zaujmy. postav na jednu stranu vsetkych obyvatelov Ceskoslovenska ako rovnocennych spoluvlastnikov statneho majetku a na druhu stranu tych istych obcanov po kuponke - jeden ma viac akci, druhy menej, jeden ma "horsie", druhy "lepsie" akcie... a hlavne vsetkym mozno do oci tvrdit, ze dostali spravodlivy podiel resp. sancu ziskat ho. v prvom pripade by nebolo tazke zmobilizovat masu ludi aby sa ozvali proti rozkradaniu, v druhom pripade to je prakticky nerealne - a ani sa to nestalo. inak drzost tych nasich zlodejov je naozaj fascinujuca - raz uz sme zaplatili prevadzkove naklady na zorganizovanie kradeze (poplatky za kuponove knizky) a teraz asi treba zaplatit prevadzkove naklady na konecne zahladenie stop zlocinu...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika