SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jedna štátna poisťovňa ľudí veľmi nedráždi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

jedna zdravotna

nie je žiadnou anomaliou, naopak, v štatoch kde zdravotnictvo funguje podstatne lešpie ako unas je to skor samozrejmosťou....
 

 

Lenze v tych inych statoch nemaju pri moci klepto-stranu (strany) ako u nas...

Problemom ZP na slovensku nie su sukromne ZP, ale jedna konkretna sukromna ZP - vlastnena kamaratmi Fica (a nielen Fica) Sirokym a Hascakom. Ta je problematicka. Na Unione, kde som ja, nic problematicke nevidim. Zisk minuly rok 9 milionov, pri 380 000 poistencov je 25 eur rocne. Ak toto niekto nechce, nech ide do VSZP.
 

 

jeden problem je a to dost vazny
union spotrebuje na svoju spravu viac ako je dovolene zakonom
sice neviem ako je mozne ze jej to stale prachadza ked zakon jasne urcuje kolko % z poistneho moze minut na svoju prevadzku ale fakt je ten ze to vyrazne prekracuje

zisk ked neplatia plnu cenu za osetrenie je cista zlodejina
ak budu poistovne platit nemocniciam a lekarom plne ceny tak nech si dosahuju zisk ak to potom dokazu ale teraz ked je len na rozhodnuti poistovne kolko zaplati napriek tomu ze mnohe zakroky stoja niekedy aj nasobne viac ako za ne dostanu nemocnice zaplatene tak moznost tvorit zisk je len a len zlodejina
 

 

boris, a to máš odkiaľ, že Union minie na správu viac, ako povoľuje zákon? Nože uveď konkrétne čísla.
 

Zajacince,Potkanikovci,Miklos,Dzurinda

Novotna,Novotny,Pazitny,Szalay,Szalayova,nasi spasitelia neuspokojiveho zdravotnictva.Bohapusta vykradacka danovnikov,poskodenie zdravia a zivotov postihnutych slovenskych obcanov.Vykradnute chechtaky,slobodnodemokraticky povinne nahrabane do "poistovne" a odtial uplne slobodne a obchodnotajne sup do bachora nasich majitelov "poistovne",na dostatocne vzdialene bankove konta.
Hodnota tzv poistovne dnes nie je ani deravy cent,skor je to bankrot s nevyplatenymi pohladavkami pacientov,nemocnic,lekarni,nehovoriac o dosledkoch na malickostiach ako zdravie a zivot.
Hlavny architekti tejto klasickej privatizacnej tunelovacky,financmajster Ivan Miklos,excelencie Dzurinda,Zajac a spol. musia prebrat zodpovednost za nasledky svojich"politickych" rozhodnuti!!!!!
 

Spokojní budú všetci:

Penta a Široký budú mať svoje stámilióny Eur ako vlastnici dovery, kedze ich Fico zahoji peniazmi danovnikov v case ran ISTOT, Fico urobí zasa jeden hrdinský krok smerom k sociálnemu štátu, a občania respektive ficovi ovcania budú spokojní s ilúziou, že ich konečne gorily zdierajú o trošku menej.
 

 

z 29 krajín v 26 krajinách nie je možné tvoriť zisk
a len v troch z týchto 29 krajinách je možné tvoriť zisk. Unitárny systém, teda systém jednej zdravotnej poisťovne, má šestnásť krajín, šestnásť, a pluralitný bez možnosti tvorby zisku má desať krajín.
Toto nie je nejaký experiment a la Guatemala, toto je európska cesta, jasná európska cesta.
 

 

stale dookola omielas o nejakom zisku, ale neodpovedal si, odkial chcete vziat odhadovanych 400 mil. na vyplatenie poistovni, co sa zlepsi len tym, ze budeme mat 1 statnu poistovnu (zlata bana pre uplatky a zlodejov), preco ste nevytvorili podmienky take, aby poistovne zvazili dalsie zotrvanie na trhu, ale chcete ich vyplatit, kolko z toho kvapne na vase sukromne resp. ucty SMERu?? Ty vsak ako vzdy neodpovies a budes len stale ometat dookola nieco o nejakom zisku, ktory je nejakych 50 mil a tento zisk by sme museli "uhradzat" poistovniam cca 10 rokov, kdezto teraz im to zacvakame naraz. To pitie coly nas vyjde k*rva draho.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

samotnej Európskej únii je veľa krajín, myslím, že šestnásť, ktoré majú unitárny systém, teda jednu zdravotnú poisťovňu alebo jednotný spôsob výberu zdravotného poistenia. Po druhé, slovenské zdravotníctvo trpí neustále podfinancovaním na jednej strane, na druhej strane sme svedkami toho, že z verejných zdrojov súkromné zdravotné poisťovne si vytvárajú zisky. Aby sme vyhli akýmkoľvek ústavnoprávnym problémom do budúcnosti a najmä, aby sme zabezpečili, že všetky peniaze, ktoré ľudia
vložia do zdravotného poistenia, sa vrátia naspäť do slovenského zdravotníctva, nevidím inú cestu, ako cestu vytvorenia jednej zdravotnej poisťovne.
 

No a ako je to teda

s tým zákazom štátu pôsobiť v oblasti verejného zdravotného poistenia? Lebo to tuším bola podstata pripomienky. To po prvé.
Po druhé - isteže trpí SK zdravotníctvo podfinancovaním. Ako obyčajne, ale komunisti zase vyslovujú len polopravdu. Ak povieš A, tak aj dokonči a povedz B. PREČO JE TO TAK?
No ak to nevieš, vysvetlím ti to. Pretože ako KAŽDÝ komunistický štát vybudovaný a vedený komunistami, máme ŽOBRÁCKE PLATY! Z ktorých sa platia napríklad aj tie zdravotné odvody ako ich podiel do systému. Pričom materiálne vstupy (a zanedlho aj mzdové - viď lekári...) sú v európskych cenách, len platy máme slovenské, v zlomkoch. A zo zlomkových platov sú zákonite aj zlomkové odvody do zdravotníctva, v porovnaní s civilizovanými štátmi.
Takže ak tu chcete o čomsi básniť, sústreďte sa v prvom rade na PRÍČINY tohoto stavu a neomieľajte dookola len následok - ktorý ste aj tak zapríčilili vy sami - komunisti, za tie desaťročia klamania a kradnutia. A vysvetľujte, prečo sú štáty vedené komunistami na samom dne v rebríčku takmer čohokoľvek, v porovnaní s nekomunistickými štátmi EU. Zdravotníctvo a zdravotné fondy nevynímajúc. K čomu mohutne prispieva najmä to štátne vlastníctvo a riadenie. Ako čokoľvek štátne - v krachu, viď železnice, lesy, špitály aj celá štátna kasa. No a samozrejme, ľudia s komunistickým videním sveta a realizáciou ich chorých predstáv... takto sa to potom končí. Biedou a krachom. Česťpráci!
No a čil buc múdry...
 

zdravotne positovne

To je najjednoduchšie podnikanie na svete, aké môže existovať. Urobíte si zdravotnú poisťovňu, ľudia zo zákona vám posielajú peniaze, zdravotné poistenie, máte 3,5 percenta z toho na svoj život a ešte si poviete, tak toto bude môj zisk. No prečo, aký zisk, aký dôvod má zdravotná poisťovňa na tvorbu zisku, vysvetlite mito, to absolútne je čosi, čo nemôžeme akceptovať ....
 

...

Keby si toľko nekecal. Sám vieš, že existuje X prípadov kedy štát zveruje verejné prostriedky súkromným spoločnostiam, ktoré ich buď ďalej prerozdeľujú, alebo vykonávajú nejakú činnosť a z tých peňazí si ukroja určitú sumu na svoju prevádzku. A áno, predstav si, vykazujú aj zisk, ktorý im (prečo asi) nikto nezakazuje. Len tak narýchlo spomeniem napríklad poisťovne a PZP, SOZA (a iné podobné "občianske" združenia), SkyToll (vyberanie mýta) a v konečnom dôsledku sem patria napríklad aj komerčné banky, ktoré takisto často spravujú verejné financie. Ďalej tých 3,5 percenta je určených na prevádzku a iba to, čo zostane môže poisťovňa vykázať ako svoj zisk. Ako inak by si vytvoril tlak na manažment aby sa vtesnali do toho percenta? Vadí vám (SMERákom) ten zisk? Prečo neznížite toto percento? Poisťovne by to aj samé vzdali. Ale tu ide o niečo iné a tie kecy o zisku sú len divadielkom pre jednoduchšiu verejnosť, však? ;) Mimochodom, koľko percent spotrebuje na svoju prevádzku VŠZP? A stačí im to? Ako sa, mimochodom, pozeráte na existenciu súkromných zdravotníckych zariadení? Záchranná služba. Tá je tiež kompletne financovaná z verejných zdrojov, nie? A vykazuje zisk? Nevadí vám to? Prečo vám potom vadia poisťovne? Ale musím skonštatovať, že vymyslené to máte naozaj geniálne. Znárodnenie, za ktoré všetci zaplatíme, štát tým nič nezíska, ale vaši voliči vám zatlieskajú. Ozajstný majstrovský kúsok!
 

 

'zisk ked neplatia plnu cenu za osetrenie je cista zlodejina'

Tak nech s nimi lekari nepodpisu zmluvy. Potom sa poistenci prehlasia do inej. Mne tato 'zlodejina', ktoru platim zo svojich odvodov nevadi. Komu ano, nech ide do VSZP.
 

čista zlodejina

Myslim si že je tu jasný verejný záujem na tom, aby peniaze, ktoré ľudia povinne zo zákona platia ako zdravotné poistenie sa vrátili naspäť do zdravotnej poisťovne.
Okrem spráneho fondu 3,5% z vybreného poistného, si napríklad Dôvera v roku 2011 ešte odsekla
zisk vo výške 40 miliónov eur po zdanení, 40 miliónov eur z verejných zdrojov, z peňazí, ktoré ľudia posielajú povinne zo zákona do zdravotného poistenia, si ešte zobrali 40 miliónov eur a to už ani nehovorím o zacyklení, pretože Dôvera a majitelia Dôvery nie sú iba majiteľmi Dôvery zdravotnej poisťovne, ale sú aj majiteľmi zdravotných zariadení, sektoru s liekmi. Čiže tam sa vytváral ďalší obrovský priestor na získavanie finančných prostriedkov.
 

 

Myslíš že Všeobecná platí plné ceny? Pred rokom zhltla Všeobecna ZP dobre fungujúcu Spoločnú ZP. Poistenci boli rozhorčení, ale mohli sa prehlásiť do Unionu, alebo Dôvery.
Union mi dáva istotu, ja chcem, aby zostala táto poisťovňa.
Čo bude ďalší krok? Zavedenie obvodov a zrušenie voľby lekára?
Mladší sa môžu vysťahovať, ale čo my????
A ešte k tomu zisku: Tvoriť zisk je zlodejina, ale vytvárať stratu pri nezmyselnom rozhadzovaní naších peňazí je OK. ???????????
 

logika ala OREO

Vytvarat ZISK je ozobracovanie poistencov a lekarov, ako aj kradnutie penazi zo systemu.
--
Potom analogicky STRATA je zdieranie a ozobracovanie poistovne zo strany poistencov a lekarov. Preto poprosim vsetkych poistencov stratovej poistovne a zazmluvnenych lekarov, aby ju nezdierali a neozobracovali a poskladali sa na jej stratu, vratane OREO-a.
 

 

Ak Fico chce jednu poistovnu, tak jedna poistovna bude (kedze ma dost poslancov). Takze z hladiska nasich penazi, je momentalne lepsie, keby sa co najviac ludi prehlasilo do VsZP. Lebo cim viac ludi bude vo VsZP, tym menej bude treba zaplatit za tuto srandu. Tymto nehodnotim, ci je jedna poistovna spravna, alebo nie. Je to cisto pragmaticke stanovisko.
 

Ja si myslím, že toto riešenie pošuškal

Ficovi na cole mini penťáčik J.H., pretože odliv poistencov z Dôvery je viac než istý. Ak by odtiaľ odišla väčšina poistencov (ako sa aj od septembra chystajú), mohli by to zabaliť. Takto ešte zarobia. Po Hranatom vyhlásení, že bude iba jedna ZP, poisťovňa Dôvera vôbec neprotestovala (na rozdiel od Unionu). Jaaaj, cola robí pri ekonomických rozhodnutiach divy!
 

 

jediným cieľom nezmyslov o tom ako idem podporiť pentu a širokeho a neviem koho ešte je to, aby sa vytvoril obraz pred verejnosťou, že sa ide urobiť úplne
neefektívnu vec pre tento štát...no pri zisku 40 miliónov po zdanení len v prípade Dôvery, to bude pre štát mimoriadne výhodné rozhodnutie, ak sa zrealizuje...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika