SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer odmieta krátenie rodičovských príspevkov na polovicu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

tak, tak, indom sa na nic siahat

nesmie, ostatnych treba zdrat z koze...
 

podporujem

boj proti nesposobivym spoluobcanom, ale plosne skresavat rodicoske prispevky vsetkym je nezmyselne...pretoze to moze zasiahnut aj tie mamicky ktore skutocne maju zaujem pracovat ale nemaju moznost a nemusia patrit k etniku ktore je neprisposobive a o pracu nema zaujem
 

no daj percento tych, co nepatria

k etniku... odhadujem 0,1-0,2% mamiciek niekde na Orave...
 

Re:P.O.

Výdavky na "sociálnu" pomoc narastajú geometrickým radom, rovnako ako podobným radom narastá počet poberateľov.
Zvyčajne obhajujete všetky "nezmysli" (podľa môjho názoru), ktoré prekladá predceda strany štátu Smer. Prečo teda dnešná vládna koalícia zamietla návrhy opozície na adresnejšie, zásluhovejšie a spravodlivejšie poskytovanie rôzných podpôr? Nechápem. Predsa heslo dňa "úsporu treba", razí Smer nie len v diskusiách ale aj v reálpolitike (viď príklad, že sanovať, v podaní rétoriky Smer-u viac sa podieľať na ozdravení financii majú bohatší, ide sa spoplatniť aj registrácia áut nižšej triedy -- oprti drístom, že takto spolatní sa len luxus)
Teda na strane jednej každého kto zarába (a nemá možnosť prelievať príjmi cez zahraničie či ináč to otimalizovať) ide strana Smer doslova zodrať zdanením do nepríčetnosti, na strane druhej obrovské náklady neadresnej sociálnej pomoci nemá chuť, odvahu či čo skresať?

Keď už regujem, tak aj odkaz k blogu
V blogu "kritizujete" Sulíka a jeho neinfirmovanosť ohľadne zbrojných výdavkov Grécka, uznám že v počte 5 tankov oprávnené. Teda čakám na blog kde skritizujete prdcedu strany a vlády ako opakovane klame, zavádza verejnosť s vyhláseniami typu: šetrenie sa dotkne len 12% lepšie zarabajúcich (túto mantru súdruh odvíja od toho, že zvýšené odvody sa dotknú len zarabajúcich niečo nad 1500 €) a ostatní si to ani nevšimnú. Snáď je jasné že zvýšené odvody bánk (cez zvýšené úročenie úverov, či rôzne poplatky) sa dotknú priamo väčšiny a sprostredkovane cez zvýšené ceny každého. Rovnako ako zvýšené mzdové náklady sa dotknú podstatne širšej škály spoločnosti.
Podľa toho čo razí vláda (v rámci úspor) to vyzerá tak, že premiér by mal výrok obmeniť... opatrenia sa nedotknú "nedotknuteľných" (sponzori, finančné hyeny atď) a neprispôsobivých menšín. Ostaní sa musia poskladať na európsky finančný špás.. nech to stojí čo to stojí...
A keď už spomínate Staněka, prečo neodporúčate zamerať sa vláde na daňové úniky, výber DPH a korupciu, kde spomínaný pán odhadue ročný únik okolo 5mld€?
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika