SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šéf Rady RTVS: Zemková pochybila v spravodajstve (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Čiže:

,,Čo hovoríte na jej pôsobenie na čele RTVS?
„Zvládla právne, ekonomické a personálne aspekty rýchlej fúzie. Kritickejšie hodnotím program.“

Zhrnutie: Dlh sa znížil, ale na obrazovke bolo málo Fica...:D
 

 

A takisto pochybila v správach. Málo precedu pred voľbami, málo po voľbách, žiadne prenosy tlačoviek... no proste hyenizmus.
 

...

Mika na cele RTVS, Reznik na cele rozhlasu a Gucik TV to isto napravia...precedova vlastna hlava aj hlas podobny hlasu budu 24/7.

tak ako si to ficoopice zelaju.
 

a séfovat

im bude Jariabek. To potom bude slast...
 

 

vyvolava sa tu obraz že zemkova je nejaka martýrka, ktora bola sväta

ad 1) ZÁKON č 532/2012 o Rozhlase a televízii Slovenska a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 15 ods. 3 písmeno h) "Generálny riaditel písomne informuje radu o zámere vstúpiť do zmluvného záväzku, ktorého trvanie presahuje obdobie dvoch rokov alebo predmetom ktorého je plnenie, ktoré presahuje sumu 100 000 eur, s výnimkou pracovných zmlúv a zmlúv, ktorých predmetom nie je finančné plnenie" zemkova porušila. bodka

ad2)bývala koalícia potrebovala ovládnuť STV, tak sa neunúvala dodržiavať platný zákon, ale si ho hneď zmenila na svoj strih. Bol to návrh zákona, ktorý zrušil kontrolné orgány STV a SRo a čo je najpodstatnejšie, presunul voľbu šéfa RTVS z rady priamo na parlament, čiže koaličnú väčšinu. Ešte predtým,bez akejkoľvek odbornej diskusie zlúčili STV a SRo a za šéfku si dosadili, bez akéhokoľvek výberu čudujsasvete pani Zemkovú, ktorá napokon bola zvolená aj koaličnou väčšinou v parlamente... tak kto tu zneuživa mocenske postavenie?

ad3)O prešľapoch pani riaditeľky pri nákupoch informačných systémov, predražených weboch a pokračujúcom úpadku sledovanosti, o rozklade dôležitých zložiek produkcie STV, o ktorom hovoria zamestnanci ani nehovoriac.
 

nie, naozaj

Zemková pochybila. Fico nebol dost casto na skle...
 

no ak chceš vedieť v čom pochybyla tak:

Nákup áut na poslednú chvíľu
Deň pred zlúčením Slovenského rozhlasu a STV, t. j. 31. decembra 2010 na Silvestra, vyhlásila Zemková ešte ako šéfka rozhlasu tender na nákup áut za vyše 900-tisíc eur. Šlo o obstarávanie na štyri roky, vedenie tvrdilo, že obnova vozového parkuje nevyhnutná. Autá už mali využívať obe zlúčené inštitúcie. Krátko nato sa Zemková stala generálnou riaditeľkou Rozhlasu a televízie Slovenska.

Drahé počítače a softvér
Na poslednú chvíľu a v rovnaký deň 31. decembra 2010 Zemková uzavrela zmluvy aj na nákup výpočtovej techniky. Jej plnením zaťažila novovzniknutú inštitúciu. Šlo o zmluvu s Datalanom, na základe ktorej malo byť dodaných 60 notebookov, 100 počítačov a 400 monitorov za 331-tisíc eur. Jeden počítač vyšiel takmer na 1600 eur, pričom na webe sa rovnaký typ predával za cenu 999 eur. Druhým nákupom bol softvér za 257-tisíc eur od firmy Ditec. Konkurenčná firma údajne ponúkla RTVS cenu 20 900 eur.

Nevypovedateľná zmluva na dátové služby
Rada RTVS preverovala ďalšiu podozrivú zmluvu, ktorú Zemková podpísala na jeseň 2011. Bez výberového konania nakúpila od spoločnosti GTS Slovakia dátové služby za viac ako päť miliónov eur počas štyroch rokov. Šéfka telerozhlasu to urobila cez dodatok k zmluve, ktorú uzavrela ešte v roku 2006 ako šéfka rozhlasu. Dodatok bol prakticky nevypovedateľný - v prípade odstúpenia by RTVS musela doplatiť plnú hodnotu kontraktu.

Nákup techniky za 40 miliónov eur
Krátko po tom, čo sa začalo hovoriť, že Smer-SD bude chcieť vymeniť Zemkovú na poste riaditeľky RTVS, tá ešte rozbehla projekt na nákup techniky s cieľom zdigitalizovať výrobu takmer za 40 miliónov eur. Zemková ohlásila výberové konanie na dodávateľa. Tvrdí, že suma je primeraná, pretože do technologickej obnovy sa dlhé roky neinvestovalo. Iné televízie však prechod na digitalizáciu zvládli za zlomok tejto ceny, napr. TV JOJ na to za päť rokov stačili dva milióny eur.

Minulý rok RTVS rozbiehala za 138-tisíc web rozhlasu, aby teraz plánovala kúpu nového -spoločného pre rozhlas aj televíziu za ďalších 387-tisíc.
 

Pekny vypis ;)

Uz kadecomu rozumiem viac ;)... Ale aj tak mi pride cudne, ze odkial mas tieto info. Fajn, ze si to tu dal a mas k tomu aj link? ;)
 

..link je..

..Súmračná u. centrála. sk
 

Ad...

Ad 1
Každý podnikateľ kupuje na Slovensku autá na poslednú chvíľu, aby mohol pár rokov niečo odpisovať z daní. Vždy je to 31.decembra.
Ad 2
detto
Ad 3
Všetko je podvod, iba nevypovedateľná zmluva Štúdia Beta, ktorú podpisoval Kubiš v teplákoch pri odchode z teplého miestečka riaditeľa STV je morálna :-))))
A 4
Ak je niekto riaditeľ tak rozbehnuté veci je povinný riešiť do posledného dňa vo funkcii. Je za to platený. Neporovnávaj TV Joj s verejnoprávnymi médiami. TV Joj začínala na úplne inom technickom leveli ako STV a SRo.
Ad 5
Ako je známe v SRo boli na postoch IT ľudia-diletanti prezlečení za odborníkov, ktorí okato tunelovali SRo. Mená ako Oravec, Široký je dobré poznať bližšie...preto tie chaotické postupy. Zemková nemôže byť odborník na všetko.
 

 

podstata je stale ta ista: Zemkova podla zakona mala informovat o zamere tendra za 50 mil., neinformovala - porusila zakon, nemoze byt na svojom poste
vsetko ostatne je politicke divadlo, uplne najposobivejsie je od panov ako Krajcer, ktori pani Zemkovu do kresla dostali, zmenili kvoli tomu aj zakony, aby bola priamo dosadielna parlamentnou vacsinou ... - to je uz az tragikomicke, co tento pan vyvadza
 

Podstata nie je tá istá!!!!!!

Zemková neporušila zákon, keď neinformovala radu.
Všetko ostatné je skutočne politické divadlo strany Smeru SD pochádzajúcej prevažne z členov HZDS. A div sa svete, členom jej tvrdého jadra bol a zostal natvrdlý Jarjabek, ktorý mieša mediálny guláš pre zbohatlícku lúzu mečiarizmu, dobre etablovanú v oblbovacích médiách.
 

Skús posunúť

svojím bábkarom - mikulkáromzo Súmračnej tento rozbor, nech ho doplnia
o svoje stanovisko a potom to tu odpapagájuj.

Ty sa nesnaž pochopiť ho, je to nad tvoje duševné scopnosti.

http://strategie.hnonline.sk/s...
 

 

Este keby tam rozobrali vyhody zrusenia celeho tohoto verejnopravneho tunelu.
 

no, neviem,

či SMER pustí Jariabka niekam šéfovať. Ten človek je vzhľadom na nízky intelekt v pozícii užitočného idiota, nič viac, nič menej. Ak prestane robiť špinavú robotu, Robo ho kopne do zadku.
.
Tu si pozri, aké má vystupovanie:
http://www.tyzden.sk/reportaz/...
 

iredenta,

ty ako užitočný idiot v službách ešte stále zlepenej opozície a jej aktivista s očividným nízkym intelektom samosebou nechápeš, že robíš špinavú robotu pre skrachovaného matovičovca Eugena Kordu, ktorý napriek svojej nastupujúcej senilite, a po krachu svojho plánu živiť sa za poslanecké, prejavuje čoraz viac svoj pravičiarsky extrémizmus a tupé zúrivé ficobijstvo...rozhodne tento starec nie je pre súdnych ľudí príkladom nestrannej publicistiky a kultúrneho vystupovania, ak už nejaké spomínaš! Arogantný dedo Eugen by sa mal učiť vyžiť len zo starobného dôchodku a nebulvarizovať politiku.
 

 

pán j. prehlásil, že si vykladá zákon po svojom....., potrebuje súhlas predsedu parlamentu..... čo je vlastne len slušnosť.......
A ty sa zastávaš tohoto ri ťolezeca bez chrbtice! Toho, ktorý robí špinavú robotu za Maďariča a kohokoľvek iného, na ktorého platí bez pardónu, že keď mu se rú na hlavu, tak otvorí ústa. A táto jeho špinavosť ho núti byť agresívny a špinavý voči všetkým naokolo, strach, že bude zrazu zbytočný, ho núti robiť naviacprácu, udávať a byť iniciatívnym. Keby bolo treba v procese žalovať Zemkovú, tak by bol najvhodnejším kandidátom na žalobcu, a trest smrti by vyniesol bez zaváhania.... Vyšinský jeden!
*
Môj názor tu zverejnený nemá nič spoločné so stanoviskom RTVS, SME, alebo .týždňa.
Podobnosť so skutočnými osobami je čiste náhodná.
Pán poslanec Dušan Jariabek, je v skutočnosti veľmi milý, čestný a pravdovravný človek s chrbtovou kosťou. Kto neverí, nech tam beží....
 

Apollo20

Pán Kollár mali by ste povedať aj b, ak ste povedali a:"Ako sa politici za posledných 20 rokov správali k STV, tak to aj vyzerá. Je aspoň jasné, čia je to zodpovednosť." Teda by ste mali povedať, že ešte skôr ako do STV a Sro začali hovoriť individuá ako Jarjabka/HZDS,potom Smer/Minárik/KDH/ Galbavý/SDKU/ Krajcer/SaS/ riadili STV súdruhovia v modrých košeliach/Rusko,Sirota,Mika,Repčík a im podobní,veľké to mediálne hviezdy súčasnosti, ktorí ako prví stanovili kritéria na úroveň človeka, ktorý má STV viesť a do kresla riaditeľa dosadili súdruha Kaliského, lebo ten bol už tak senilný, že im prikývol na každú sprostosť.Asi preto sa v jeho časoch nakupovali vysielacie práva aj na programy, ktoré STv už vlastnila, že súdruh Mika! A všetci po ňom len dokazovali, že môžu viesť akurát konský povoz aj to len s jedným koňom.Dnes je už jedno či riaditeľa bude voliť parlament, alebo nejaká Rada, lebo je isté, že príde zasa len tup, s projektom plným nerealizovateľných kecov, ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zapáčil práve rozhodujúcemu odborníkovi na STV, či Sro, ktorý vedomosti o fungovaní týchto inštitúcií nadobudol ich 30 ročným pozeraním a počúvaním.Pán Kollár.STV a Sro sú zrkadlom celej tejto gubernie v ktorej žijeme.Prečo by mala fungovať nejaká štátna STV, či Sro keď nefunguje súdnictvo, polícia, zdravotníctvo, školstvo, prosto všetko čo riadí štát.Prečo by v RTVS nemala byť korupcia a nemali by ju riadiť idioti, keď tento štát riadia skorumpovaní politici a idioti, keď nie sú rozhodujúce vedomosti a schopnosti, ale politická príslušnosť a známosti?Z tohto štátu a z jeho inštitúcií táto čvarga dokázala urobiť miesto plné grcov nevhodné na život.Tak to ste mali povedať a dodať, že na tom máte aj svoj podiel.
 

 

Pekne.
 

 

myslím, že starého pána Kaliského zbytočne urážaš. On jediný uznal, že to nedokáže ovplyvniť a z funkcie rýchlo odstúpil
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika