SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda chce farmárom zvýšiť ceny za nájom pôdy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Budú teda z dvora predávať sami seba.

SMER-SD ISTOTY A STABILITA.
 
Hodnoť

Po volbach podporime polnohospodarstvo

Takto nejako si v praxi predstavuje SMER podporu polnohospodarov. Este k tomu zavedu spotrebnu dan z vina a polnohospodarstvo bude stat pevne na svojich nohach. Vsade krasna, obrobena krajina. Aj nezamestnanost na vidieku sa znizi.
To nam bude sveta zit. Uz sa neviem dockat.
 
Hodnoť

haha,

jahnatek: musime podporit domacich polnohospodarov
ficovlada: a preto im zvysime najomne
 
Hodnoť

Nepotrebujem vládu.

Je tu riešenie, treba dať zamestnancom výpovede a poslať ich na úrad a pôdu vrátiť.
Ale ja som skôr za riešenie že treba vládu odstaviť od príjmu.To znamená prestať platiť odvody a dane. Firmy aj živnostníci dokážu existovať aj bez vlády a úradov.
 
Hodnoť

O čom to tu točíte ????????????

Predstavujete si to ako "Hurvínek válku". Mali by ste v prvom rade vedieť,že malí poľnohospodári /10 - 50 ha/ majú obvykle svoju vlastnú pôdu,prípadne v nájme od tých či si zobrali z družstiev po pol hektári adnes o ňu nemajú záujem. Tí čo majú pôdu v nájme od štátu - to sú tzv."latifundisti".Medzi nami jeden z nich bol a neviem či ešte aj nie je členom europarlamentu.A tí majú v nájme nie 5 či 10 hektárov,ale niekoľko stoviek ak nie tisícov hektárov.A tí platia nájom tých /priemerných/ 18 eur za hektár.......Samozrejme nie je pôda ako pôda.Je isté,že ani štát nemôže žiadať rovnaký nájom za pôdu pri Šali a pri Poprade.Ale napíšem otvorene,že ak nájomca na južnom Slovensku nie je ochotný zaplatiť za hektár a rok nájom v sume 50 eur - tak nech s ním už zajtra rozviažu zmluvu,pretože jednoducho nevie podnikať na pôde........A bude nie len pre neho,ale aj pre celé Slovensko lepšie ak už na pôde podnikať nebude..............Ale zrejme sa tak nestane,lebo to by "k vode" museli poslať tých "svojich"...................
 
Hodnoť

a o čom točíš ty.

hej inžinier, takže na Slovensku sa venovať poľnohospodárstvu je bomba kšeft. Preto tu máme 45 percent vlastných potravín. Prečo štáty únie majú 70 až 90 percent vlastných? A prečo Angličanom stačí 5 percentná DPH z potravín? Ty si asi ešte nič nerobil čo si niekto kúpi.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika