SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jahnátek chce rozdávať potraviny najskôr o rok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

...

PPA sa opakovane pokusila o kontrolu v skladoch spomenutej firmy ta vsak do tychto skladov kontrolorov opakovane nevpustila. Preto je jasne ze tato fi tych 3500t nevyrobila prip vyrobila ale uz boli zabalene ako standardna muka a tak aj predane za ucelom zisku.
 

Vidno ako Smer Luže a zavádza prekrúca.

Dokument hovorí aj o problémoch s prvým kolom pomoci, pre ktoré už Jahnátek podal trestné oznámenie. Štátu totiž chýba asi 3500 ton potravín, ktoré sa sociálne odkázaným nedostali.
Vo vládnom materiáli už píše, že dodávateľ dohodnutý objem potravín nevyrobil. Také podozrenie vyslovil aj exminister Zsolt Simon (Most-Híd).

Toho Fico s Jahnátkom obvinili, že si načas neprišiel potraviny skontrolovať a štát tak nad nimi stratil vplyv.

V dokumente, ktorý poslal Jahnátek na vládu, sa píše opak: „Pôdohospodárska platobná agentúra mala snahu o kontrolu, a to opakovane, avšak dodávateľ to neumožnil.“
 

Som myslel, že PROFESOR sa bude

skôr venovať výskumu nejakých nových potravín ktiré zabezpečia dostatok pre všetkých, že bude sedieť za počítačom a vyvíjať nové programy na výskum a tu ajhľa, súdruh PROFESOR sa venuje činnosti ktorá prináleží tak družstevníkovi. To máme teda PROFESORA ...
 
Hodnoť

kauza SPP privatizacnej mafie goril SDKU

je nekonečný kolotoč zdražovania a tuneovania ziskov. V cenách plynu sa postupne dostávame do fázy, kde to likviduje firmy ekonomiku. V elektrine sme sme už najdrahší snáď na svete. Aký to má dopad na konkurenčnosť firiem to vidíme na platoch a nezamestnasti. Patrične poďakovať skorumpovaným vagabundom by sa naozaj patrilo.
 
Hodnoť

FICO odmietol dávať IVETINE žobračenky!

Ak v tom SMER sro bude pokračovať TAK si SERÚ DO HUBY a len POTVRDZUJU že sú KLAMÁRI .
NEVERIM ŽE SA FICO PRE PÁR "ŽOBRAČENIEK " k tomu ZNÍŽI je to SOCIALNY GEROJ.Nekoniec to NEMALI vo volebnom PROGRAME ani PROGRAMOVOM VYHLÁSENÍ .
Ak to urobia dostanú sa na úroveň SÚDRUHA RÁTHA socialneho DEMOKRATA.
 

jo, to vis,

aj miklos v opozicii vyblakoval, ze treba znizit dph na 16% a aj spotrebne dane - co urobil ako minister?????
 

Vyblakoval ale prešvihli ste termín

potom takým tĺkom tvojej krvnej RF Ráthovsko Ďurčánovskej skupiny hovoril, že už je neskoro už to nejde.No to Vaše IQ húpacieho koníka nepochopí ,ako ty nepochopíš že už nikdy nenasadneš do toho istého vlaku ,ktorý ti ujde.
Pozri na Súmračnej pod KACHLIČKY na podlahe.
 

a ty si mu uveril :DDDDDDDDDDDDDD

- to mu tie jeho perly ducha, co mu vyliezaju z papule s rozoklanym jazykom, olizujes priamo z pier?
 

 

Podobne to je aj so slubmi o nezvysovani DPH. Na jednej strane ju nezvysia, ale na druhej ovela viacej zoberu inde.
 
Hodnoť

Ľudia si zaslúžia istoty

to bolo ústredné heslo predvolebnej kampane SMERu. Jeho naplnenie hneď po prezatí moci bude, že im potravinovú pomoc v roku 2012 nedajú. Skvelý ťah, ľudia si počkajú do budúceho roka.
 
Hodnoť

hladni si daju rocnu hladovku

kym uradnici dvihnu ri te....
 
Hodnoť

:) Nech mi prepáčia, ale štát už dávno

mal mať rozpracovanú koncepciu riešenia výroby, skladovania a distribúcie potravín, pitnej vody a iných základných vecí pre prežitie počas krízových, núdzových stavov a nedajBože katastróf akéhokoľvek druhu, t.z. fungovanie základných sektorov krízovej infraštruktúry v zmenených spoločensko ekon. podmienkach.
Tieto články len odhaľujú holý fakt, že obyvateľstvo SR - daňoví poplatníci, budú v prípade takýchto (napr. priemyselných katastróf) nechaní bez ochrany svojmu osudu napospas, a to bez rozdielu sociálneho statusu. Nie všetci sa pomestia do zabezpečených úkrytov ústavných činiteľov ... :) ... tám sa asi budú všetci v deň D tlačiť, ako žobráci do štátom budovanej a dotovanej kuchyne. O megakatastrófach človek už ani neuvažuje, lebo podmienky budú na Zemi nezlúčiteľné so životom možno aj na niekoľko tisíc rokov :(
 

ved on aj ma..(koncepcie)

viem si zivo predstavit, ako by fungovala taka Civilna ochrana pri katastrofe
ako by predsedovia "MNV" riadili zachranne prace
 
Hodnoť

nevadi, s. Jahnatek

este nie sme tak hladni..

ten rok pockame
 
Hodnoť

Lámal chlieb a dával svojim učeníkom...

Dali nám nové postroje...
Podľa Hayeka (P. Drucker) socialistická (ideologická) totalita sa transformovala na demokratickú totalitu, keď mocou peňazí (K. Kryl: Demokracia) je ovládaná celá spoločnosť: POLÍCIA (znova vymeníme krajských riaditeľov polície), PROKURATÚRA ( kto je generálny prokurátor?), SÚDNICTVO (Ústavný súd stále rozhoduje o voľbe prokurátora, pre prezidenta republiky je to terciálna záležitosť!), ZDRAVOTNÍCTVO, ŠKOLSTVO (univerzitný profesor manažmentu na svojej prednáške pre študentov prezentuje: najlepší biznis sa robí v zdravotníctve a školstve), KULTÚRA, CIRKEV, OBČIANSKE ZDRUŽENIA, atď.

Všetko je spojené s korupciou a rozkrádaním, degradáciou duchovného života v spoločnosti, predovšetkým mladej generácie!!! Hovoriť preto o rozkrádaní a korupcii v jednotlivých stranách SDKÚ-DS, SMER, SNS, HZDS, KDH a ďalších ostatných, považujem za cielené, aby sa spomenutý problém korupcie a rozkrádania absorboval do vnútra spoločnosti, ľudia sa rozdelili a nebude ochota usvedčiť zlodeja(máš dôkazy a si nekonal?budeš trestne stíhaný!). Diskutéri si naďalej budú dokazovať, že ktorá strana a "anonymní" členovia strán viac nakradli! Toto je cieľom našich politikov, neo- ŠTB-ákov (reformátorov) rozdeliť spoločnosť, ľudí na pravo, naľavo,neoliberálnych, marxistov,židov, fašistov, maďarov, roduverných slovákov, bratislavčanov, košičanov, zahurákov, takých a onakých a potom získať ich hlas a kradnúť ďalej, ožobračovať tento národ!

Tak napríklad dotácie do poľnohospodárstva z EU:
Holansko 495 €/ 1 hektár pôdy
Grécko 500€/ 1 hektár pôdy
Španielsko a Francúzko 550 - 600 €/ 1 hektár pôdy

SLOVENSKO ....... 206 €/ 1 hektár pôdy!!!!
Výsledok práce KDH- Čarnogurský- Džatko: napríklad malý stredomorský štát Malta - tá má na svojom fliačku kamenistej pôdy vyššiu domácu produkciu potravín ako SLOVENSKO, ktoré dováža až 65 percent potravinárskych výrobkov a niektoré sú nekvalitné, dokonca zdraviu škodlivé!!! Na a čo?! Však lúza si iné ani nezaslúži a mocenská elita predsa si nakúpi potraviny zdravé, však na to má nakradnutý kapitál z mozoľov práve tých najchudobnejších!!!

K. Kryl: DEMOKRACIA
Demokracie rozkvétá byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky

Demokracie zavládla zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy Mcdonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem

Demokracie pánuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu

Prosím admina, aby nevymazal diskusný príspevok! Scenár zverejnenia Gorily bol realizovaný s cieľom podsunúť obyvateľstvu, že je tu snaha riešiť korupciu, rozkrádanie a chudobu obyvateľstva, preniesť zodpovednosť za daný stav v spoločnost
 
Hodnoť

Čo sme nejaká africká...

„Čo sme nejaká africká krajina, v ktorej musia humanitárni pracovníci rozdávať žobračenky?“ pýtal sa vlani Robert Fico.

Pod krídami takéhoto vtáka ňou Slovensko zaiste čoskoro bude.
 
Hodnoť

Zabúdate ? Ja nie !

Len si spomeňte,že pšenicu ako ponuku z EU pre chudobných dohodol ešte za prvej vlády p.Fico.A dnes tu rozpráva - akoby sme mali všetci vymetenú pamäť čosi o africkej krajine................Následne vláda po Ficovi už nemohla /a nakoniec ani nechcela/ túto pomoc odmietnuť a tak vyhlásila výberové konanie na výrobu múky a cestovín.Viem,že rozvoz tejto pomoci sa nestíhal,ale pravdou je aj to,že dodatok k pôvodnej zmluve už nepodpísal Simon a firma takto chce "obabrať" práve tých najchudobnejších o pomoc.Myslím,že súčasný minister p.Jahnátek by mal prestať púšťať oheň a síru na Simona,ale veľmi rýchlo by mal celú vec predložiť priamo prokurátorovi a požiadať súd o vydanie predbežného opatrenia !!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika