SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Komunisti si televíziu strážili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

co je toto

preboha za nadpis a za clanok ?
O vzniku televizie na Slovensku umelo primontuju do nadpisu ze komunisti ?
Co je to za nechutnost tohto zhovadileho platku ?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

hlupak bude niekto iny :)

Moc ma vzdy zaujem kotrolovat a ovladat prostriedky masovej propagandy. Aj Radicovej vlada v jednom z prvych krokov ovladla televiziu dosadenim svojich ludi.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Prečo by nadpis

nekorešpondoval s obsahom?
Podľa mňa naopak: perfektne to všetko vystihuje.
 

Asi tak perfektne

ako keby článok k výročiu vzniku Spojených štátov zdobil titulok "USA založili otrokári".
Článok je predsda o vzniku ST a nie o jej ideologickej kontrole zo strany diktatúry. Keby bol článok zameraný na to, prosím, ale takto je to len snaha po lacnej senzácii od telocvikára...
 
Hodnoť

médiá si strážia dodnes

iba sa o tom nehovorí.
 

 

a vtedy sa o tom hovorilo? :))))
 
Hodnoť

 

Komunisti si televíziu strážili - hlavne pred tou blbou reklamou, dobre robili.
 

 

Hééééj...hehehe, a o čom a na aké výrobky by bola tá reklama, keď ničoho nebolo dosť? Jedine ak na tanky, samopaly a granáty, ale tie komunisti nepredávali...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Boli síce výrobky a tovary,

ktorých býval nedostatok, ale na druhej strane nebola naša spoločnosť vtedy ešte tak hrubo konzumná, tak neuveriteľne "rozožraná". Reklama v médiách sa len začínala rodiť.
A napodiv, dalo sa celkom dobre existovať.
Až na tú slobodu.
 
Hodnoť

 

njn lenze komunisti boli amateri oproti tomu ako to funguje dnes..
 
Hodnoť

Na kapitalistov idú zrejmé zlé časy

keď po 23 rokoch opäť hrajú touto kartou. Riťky sa im začínajú poriadne sťahovať, keď aj STV sa zmenila na protikomunistický Ústav a pritom v tej dnešnej je bývalých komančov ako nasriatô. Ľuďia pochopili podvod z N89 na vlastnej koži. Keď vtáčka lapajú pekne mu spievaju, alebo My nebudeme ako oni, Sľúbili sme si lásku či Utvorte koridor - idú zlodeji a zločinci!
 

A čo si chcel vlastne povedať?

Teda k veci- čo si chcel vlastne povedať?Chceš tvrdiť že komunistická strana nie je spolkom zločincov? 6e neexistovali gulagy, jáchymovské bane,zastrelení na hraniciach, politické procesy a prenasledovanie? Tak ešte raz- čo máš k veci?Ak tvrdíš že dnes je z
horšie, tak preto, lebo komunisti sú sofistikovanejší,nevolajú sa komunisti ,ale je ich hlavne v najobľúbenejšej strane, ktorej predseda bol nomenklatúrny káder tejto zločineckej strany.Tak preto.
 

A kde si bol fiam doteraz? To ti doteraz

tí komančovia od Mečiara cez Fica až po Zdurindu nevadili? Tvoja odvaha niečo opindať skončí asi na nete, že? Koľko máš rokov? Treba konať a nie čmarať bejkárny lebo v opačnom prípade si potenciálny vymetač kontajnerov
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Kto chce likvidovať Verejnopravne media:

Viacerí politici otvorene začínajú pochovávať televíziu. Položme si otázku či to chce aj verejnosť.
28.9.2011 sa uskutočnilo celoštátne stretnutie zástupcov stoviek občianských organizácií v Stupave. Zástupcovia MVO, organizácií Ekofora ako i viacere osobnosti sformulovali splnomocnencovi vlady pre rozvoj občianskej verejnosti tieto požiadavky na Verejnopravne media:

Verejnoprávne médiá a občianska spoločnosť
(Hlavné myšlienky, body prezentované splnomocnencovi vlady pre občianskú spoločnosť):

- Verejnoprávne média považujeme za veľmi dôležitý priestor pre vytvorenie dialógu občianskej spoločnosti, odbornej akademickej obce a priestor pre odkomunikovanie dôležitých politických tém a to pohľadom verejnosti. Vo verejno- právnej TV žiadame podporu vzdelávania, kultúrnej kvality, stimulovanie kreativity a podporu občianstva.
- Sme veľmi kritický voči zneužívanie verejnoprávnych médií pre jednostranné rezortné relácie financované cez verejné financie ako objednané PR pre rezorty.
- Veľmi negatívne vnímame trend čisto politicky obsadzovaných diskusií bez zastúpenia nezávislej odbornej verejnosti, akad. obce a MVO.
- “Sledovanosť” vo verejnoprávnych médiách nemá byť rozhodujúce kritérium, tým by malo vo verejnoprávnom médiu byť: podpora občianstva, rozvoj osobnosti, podpora vzdelávania. vedy, kultúrnej kvality, stimulovanie kreativity.
- Jediná diskusná relácia nemôže maskovať verejnú diskusiu – tú môže umožniť väčšie množstvo diskusných relácií o závažných spoločenských témach
- V diskusiách na politické témy sa majú vyjadrovať odborníci, akademická obec, MVO, nie politici. Ich úloha je reagovať na požiadavky verejnej diskusie.
- Viac investigatívnych relácií ,( ako napr. Reportéri)
- Nominácia riaditeľa TV by mala byť radou odborníkov, osobností kultúrnej a akademickej obce, zástupcov verejného sektora, nezávislých expertov
- Zrušenie koncesionárskych poplatkov zmenšuje dosah na kvalitu verejnopr. televízie
- Požiadavky MVO – voľba riaditeľa verejným výberovým konaním dať ho do rúk komisie zloženej z osobností kultúrneho života, nezávislých expertov a zástupcov MVO.
- Začať verejnú diskusiu na tému “charta STV” ako záväznou dohodou medzi občianskou spoločnosťou a médiom verejnej služby. STV musí mať strešný záväzný dokument. RTVS nemôže byť každé volebné obdobie iné podľa vôle manažmentu, koniec experimentovania – CHARTA by mala byť podobne ako charta BBC – participatívne tvorený dokument.
- Začať komunikáciu o týchto požiadavkách s III. sektorom cez výbor pre média a kultúru
- Rada STV by mala mať vlastnú reláciu, kde by sa diskutovala s odbornou verejnosťou, reagovala na priame otázky verejnosti, akad. obce a MVO.
- Zrušiť rezortné relácie robené PR agentúrami na objednávku, nie sú vyvážené, často deformujú informácie a verejnosť ich nemá možnosť pripomienkovať
- Chýba stratégia tém, reflektovanie občianskych tém
- STV nereaguje na kľúčové témy a aktuálne témy, (100 000-ová petícia nemala diskusnú reláciu dokonca niesú diskusie ani k tvorbe zákonov, k veľkým MVO projektom)
- Povinné vzdelávanie žurnalistov dať do pracovnoprávnych zmlúv
- TASR nerešpektuje občianske témy, kľúčové témy, pravdepodobne je personálne aj finančne poddimenzovaná

( len pre zaujímavosť, napriek tomu, že rokovania sa zúčastnili premierka vlády Iveta Radičová, 2 ministri vlády (MŽP a školstva) a dve tajomníčky ministerstiev spravodlivosti a ministerstva sociálnych vecí, tak na akcii neboli ŽIADNÉ verejnopravne média.
Prečo tam nebola ani STV, sa treba spytať vedúceho spravodajstva pana Kočnera. )
 
Hodnoť

Trško, Trško

Otrasný článok. Otrasný. Mimochodom technické podmienky terestriárneho prenosu sa nezmenili ani dnes. Aj dnes musia na vysielač dovidieť.
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika