SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ani blogeri nesmú písať, čo len chcú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Aha

už je to tu...dajte si pozor, demokracia sa končí a Masarykova pravda tiež....
 

hm

co je demokraticke a pravdive na ubohych reakciach pod clankami p. prochazkovej (aby som pouzil asi ten najvyraznejsi pripad)?
 

a co je pravdive

na clankoch p.prochazkovej?
 

no sudiac podla reakcii,

ktore obsahovali len osobne urazky, tak asi vsetko.
 

UBOHE REAKCIE

na clanky Prochazkovej


...jezisimarija...
 

 

Treba si obcas tie clanky aj precitat, pretoze je to exemplarny priklad, ako by sa novinarcina robit nemala...
 

Články

pi. Procházkovej sú dlhodobo tendenčné a nepravdivé. A na tento stav nepoukazujú len diskutéri ale minimálne raz na to poukázal napríklad v článku aj Šípoš, ktorý sledoval kvalitu novinárskej práce.
 

kto je tý pani

Procházková, ktorá niektorým leží v žalúdku...?
 

No Prochazkovu by som tu

nevytahoval.
To aj Bilak mal lepsi styl ohovarania.
 
Hodnoť

 

Ani velmi nie o tom co, ale kde sa publikuje
http://jansykora.blog.sme.sk/c...
Vyborni blogeri sa vyhodia a zostanu nam blogujuci politici, 2580 clankov o Facebooku, Seherezade a 45789542 o Ficovi. Co uz, kto chce kam, pomozme mu tam.
 

 

vyborny bloger ma schopnost udrzat sa, presadit sa a to aj bez toho, ze na Slovensku 99% ludi povazuje za blogy len tie na SME.sk akoby ich SME.sk vymyslelo a "prinieslo" na Slovensko.

Takze vyborny bloger musi vediet, ze je tak vyborny, aby nemusel spekulovat kam sa podeje mimo svet SME.sk a bez akejkolvek namahy si zriadi svoje nezavisle miesto, kde nemusi mat nad sebou nikoho. A je blbec ten, kto sa dobrovolne "usadi" pod niekym, kto mu nebude "sediet."

Ak by mi chcel ktokolvek protirecit a argumentovat, tak nech sa paci :-) ale potom staci na rovinu priznat, ze na SME.sk chcete byt za kazdu cenu, lebo iba tak by vas ludia citali bez namahy byt naozaj tak dobry, ze tp nepotrebujete :-)
 
Hodnoť

nastupuje obdobie

etickej samoregulácie, alebo inak - autocenzúry.
 

 

blbost. v skutocnosti ako clovek nesies vzdy zodpovednost za svoje ciny. tu v clanku sa riesi iba taka drobnost, ci prevadzkovatel "hostingu" pre blogy nesie tiez cast zodpovednosti za to, co uverejni osoba, ktorej "prenajali" priestor. To, ze za svoje vyjadrenia si nesie zodpovednost kazdy sam je uplne pochopitelne.
 

jasne, súhlasím

etická samoregulácia či autocenzúra je základ blogovania, každý má svoju hranicu cez ktorú neprejde.
 

V roku 1968 bola v bývalom

Československu zrušená cenzúra, ale po vtrhnutí okupantov na čele so sovietskymi vojskami na naše územie, po 90 dňoch od jej zrušenia začal naplno pracovať Slovenský úrad pre tlač a informáciu. Jeho úlohou bolo jednotne usmerňovať a kontrolovať činnosť periodickej tlače a ostatných hromadných informačných prostriedkov. Cenzori sa však už nevolali splnomocnencami, ani pracovníkmi, ale zmocnencami, ktorí zmocňovali zasa ďalších zmocnencov z radov externých inštitúcii,úradov a jednotlivcov. Došlo k podstatnej zmene. Bola nastolená tá najhoršia forma cenzúry - autocenzúra. Pracovníci hromadných informačných prostriedkov a nakladateľstvá sami zodpovedali za to, čo publikujú. Bolo to rafinované riešenie. Sankcie sa netýkali redakcii, ale vydavateľov. Vznikol tak reťazec zodpovednosti. Vydavateľ dozoroval šéfredaktora, ten zasa redaktorov, redaktori autorov atď. Čo si predtým mohli novinár a publicisti dovoliť, pretože obťahy schvaľoval svojou pečiatkou cenzor a tom mohlo občas niečo aj prekĺznuť, na to si teraz netrúfali. Vydavateľ ohrozovaný sankciami SÚTI a to aj odobratím oprávnenia vydávať periodickú tlač, by totiž dlho nezamestnával ľudí, ktorí mu pôsobia obtiaže. A tak redakcie sa báli uverejniť aj to, čo by boli bývali cenzori bez pripomienok púšťali. A režim naviac mohol hlásať do sveta: predbežná cenzúra u nás neexistuje!
Medzitým vychádzali z rôznych ministerstiev pokyny, v ktorých "objasňujú" význam tlačovín s protištátnym a závadným politickoideovým obsahom, napríklad:" Za tlačoviny s protištátnym obsahom sa považujú tlačoviny domáceho i zahraničného pôvodu, porušujúce ústavu a zákony ČSSR, svojim zameraním napadajúcim marxizmus-leninizmus, politiku socialistických štátov a marxisticko -leninských strán. Jedná sa o tlačoviny hanobiace ČSSR alebo iných štátov socialistického spoločenstva a ich predstaviteľov, tlačoviny emigrantské...a tlačovín, ktoré sú v hrubom rozpore so zásadami socialistickej morálky." Ďalej sa píše:" Za tlačoviny so závadným politicko-ideovým obsahom sa považujú tlačoviny, ktoré sú v rozpore so zásadami politiky socialistických štátov. Jedná sa predovšetkým o všetky druhy revizionistickej a pravicovej oportunistickej literatúry, diela obsahujúce a propagujúce kapitalistický poriadok, predmníchovskú republiku a rôzne buržoázne politické a filozofické smery. Za závadné tlačoviny sa považujú tiež nezávadné diela autorov, ktorí emigrovali alebo boli predstaviteľmi pravicových síl v rokoch 1968-69 a ďalej nezávadné diela so závadným príhovorom alebo závadným doslovom."
V roku 1990 bol zrušený okupačný zákon z roku 1968 o cenzúre a z gruntu bol novelizovaný zákon číslo 81/1996 Zb. ktorý škrtol niektoré jeho paragrafy napríklad "o rozvíjaní socialistického vedomia občanov", "o spoluvytváraní socialistickej verejnej mienky pri rozvíjaní socialistickej demokracie" a vzkriesil k životu opäť to, že "cenzúra je neprípustná"!
Na ako dlho? Dejiny cenzúry nás poučujú o tom, že sa ju zatiaľ zo zemského povrchu natrvalo vymazať nepodarilo. I keď existujú oblasti, kam už po celé stáročia vstupovať nesmela a nesmie. Pýtam sa, že na kom a na čom to asi záleží? Predovšetkým na občanoch, ktorí nebudú tolerovať samozvaných cenzorov
 
Hodnoť

...zlodeji skryti ...

...za politiku si chcu uzit to co nakradli :-) Cenzura vsetkych moznych informacnych tokov pride vhod. Obcan musi byt oblbovany schvalenym sposobom, aby sa lotrom dobre a kludne v noci spalo.
 
Hodnoť

fb & cyber defamation

"Prinútiť Facebook, aby zverejnil súkromné informácie o užívateľovi, je skôr fikcia. „Takúto žiadosť by voči Facebooku vedel efektívne uplatniť iba americký súd," myslí si Procházka."

Až taká fikcia to nie je. Angl. Najvyšší súd, už pred 2 rokmi rozhodol o povinnosti zaplatiť 15 000 libier odškodné za urážku na cti spôsobenú vytvorením falošného profilu na fb a vytvorením skupiny na fb, ktorá obsahovala nepravdivé informácie...fb na základe súdneho nariadenia (Norwich Pharmacal order)
musela zverejniť všetky IP adresy, e-maily...ktoré sa viazali k falošnému profilu. A žalovanému nepomohlo keď tvrdil, že zrovna v ten večer, kedy falošný profil vznikol robil v byte párty a k pc malo prístup viacero ľudí.. (Applause Stores Productions Ltd & anor v Raphael )
 

 

Nepomohlo mu...

Napis na zaklade coho ho obvinili? Na zaklade IP adresy????
 
Hodnoť

nemuseli by vobec

Blogeri by hlavne nemuseli pisat.. lebo vacsina z toho sa aj tak neda citat :P.
 
Hodnoť

ach karol, karol

este zozen nejakeho noveho cenzora, ktory nebude nechavat miznut nepohodlne diskusne prispevky, navrhy na zlepsenie prace cenzora z 3veci.sme.sk.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika