SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zavedenie extra dane by pocítili podľa bánk klienti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Klienti ?

Ja by som napr9klad navrhol zdaniť poplatky za bankové služby 120%. Klientov by to určite potešilo.
 
Hodnoť

ja si myslim, ze proti

klientom su banky aj s tou ich asociaciou.
 
Hodnoť

Ako dobrý nápad to celkom obstojí...

daň by banky celkom logicky mali tendenciu preniesť na klientov..napr. znížili by úrokové sadzby pri vkladoch o nejaké desatiny percenta. Bohatší, keďže majú vyššie vklady by viac boli škodní ako chudobnejší. Na druhej strane ak by kleslo DPH, pocítili by to všetci, aj tí najchudobnejší ktorí nemajú žiadne vklady ani žiadne pôžičky. A zavedením 6% z predaja z dvora by získali všetci..podľa mňa zaujímavý nápad podľa môjho názoru, aj keď Fica nemám moc v láske, ale niekedy majú dobré a rozumné nápady...

ako riziko vidím, že pri poklese úrokových sadzieb pri vkladoch by majitelia preniesli vklady do zahraničia a banky by si to kompenzovali na poplatkoch za balíky služieb..ale zas keď je tu nejaká konkurencia a ľudia sú ochotní zmeniť svoje návyky pri používaní služieb, je tu mBank alebo teraz nová Zuno či Fio banka...
 

 

tie urokove sadzby myslis tie smiesne uroky 0,1% na beznom ucte a 2-3% na terminovanych?
 

Aleco...

"Bohatší, keďže majú vyššie vklady by viac boli škodní ako chudobnejší. " - Praveze chudobni by boli viac skodni - je rozdiel mat mensi zisk ako chudobni s hypotekami viac platit na uveroch, nie?
 

hmm

pri dnešných akože úrokových sadzbách, zásadne nižších ako inflácia, na vkladoch v banke prerábajú všetci.
Aj keď je to z Ficovej strany ďalší populizmus, tentokrát má nejaký logický základ -
no v reále by asi aj tak zníženie DPH nemuselo viesť k zníženiu cien, podobne ako by vyššia banková daň nemusela viesť k nižším úrokovým sadzbám .... lebo trh a konkurencia ...
 
Hodnoť

bol tu kdesi návrh

na internete - vyberme všetci svoje úspory a vklady z bánk stačí v jeden deň a na jeden deň.
No čo bankári mali by ste na to?
 

 

Aj na toto by v konečnom dôsledku doplatili klienti. Máme tu bankový systém s núteným obehom peňazí a s čiastočnými rezervami. Keby sa všetci ľudia rozhodli vybrať z banky hotovosť, tak by sa nastala jedna z dvoch možností:

a) systém sa zrúti (niečo ako v USA v 30. rokoch)
b) ECB by dokázala poskytnúť dosť hotovosti z neemitovaných zásob, čo v ďalšich rokoch spôsobí masívnu infláciu

alebo ešte predsa len tretia možnosť:

c) ak by sa to stalo len na Slovensku, a nevyvolalo by to paniku v Eurozóne, tak by možno pre Slovákov bolo hotovosti dosť. V tomto prípade by to banky ustáli. Znížil by sa však pravdepodobne objem investovateľných peňazí, čo by sa prejavilo v poklese hospodárskej aktivity, rastu, v náraste nezamestnanosti, atď. Najviac by na to zase doplatili tí, čo žijú z námezdnej práce.
 

Máš svatú pravdu !

Nie na jeden deň, ale navždy bankám nenosiť nijaké úspory ! Keď toto ľudia pochopia, že netreba čakať na úroky, tak bude svätý pokoj.
 

Urob to

Vyber všetky prachy, položíš banku na kolená :-)
Alebo ani nie...
 

hmm,

a požičky + hypotéky splaťme tiež v jeden deň ....?
 
Hodnoť

 

Ohromne kecy to maju banky. No nech skusia. A inak mozno sa zabuda na tke malickosti, ale existuje aj institut regulovanych cien. Mozno by bolo vhodne aspon na dva roky naucit banky hospodarit aj s regulovanymi cenami za poplatky pre klientov...
 

Existuje

aj inštitút plánovaného hospodárstva. Päťročníc. Vlády robotníckej triedy. To sú ďalšie perly z tejto kategórie. Ďakujeme, neprosíme. Socializmus sme tu úspešne budovali 40 rokov až to úplne krachlo.
 

ďalší čo si myslí

že 2+2 od komunisti nemôže byť 4. nepotrva dlho a svet sa vrati k planovanenu hospodarstvu ktoré v prosperujúcich štatoch je už v najakých formách aj teraz.
 
Hodnoť

Stupídny ideologický návrh

Tento návrh SUDr. Fica treba zaradiť do kategórie zákaz zisku zdravotných poisťovní. Čiste marketingový ťah pre tupovoličov. Žiadne čísla, len ideológia. Banky majú veľa peňazí, tak im zoberieme.
 
Hodnoť

Naivka

a naivní sú všetci čo tomuto demagógovi veria. Treba naňho hodiť sieť, kope dookola a má patent na všetko. Od Sulíkovej ponožky až po 1% DPH. Kde bol s. fico keď sa stavala garáž interblue. Chrobák Truhlík, všade bol a všetko vie, len skutek utek... . Bohovsky dobre sa ho počúva, tá zanietenosť, sugescia a navreté žily na krku.
 
Hodnoť

 

sak samozrejme ze by to pocitili klienti. kto iny?
 
Hodnoť

.

Otazka je ci tu dan pocita klienti v plnej miere alebo scasti aj banky. Je jasne ze aj banky, takze dan ma prinos a to co pocitia klienti navrhujem kompenzovat ludom nizsou DPH.
 

 

mozu zalozit statnu banku a konkurovat im. a keby mala nazov statna banka tak by mohla mat celkom peknu skratku - ŠTB.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika