SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodičovskú chce vláda uvoľniť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako občan,

a zamestnávateľ protestujem, aby akýsi m.chyna, aj s celým "jeho" roh (revolučné odborové hnutie. pozn. pre mladšie ročníky), ktorého som nevolil ja, ani nikto z mojich zamestnancov, ani som mu nedal mandát, ani nikto z mojich zamestnancov, vstupoval do tvorby právnej normy, ktorá obmedzuje slobodnú zmluvnú kompetenciu medzi slobodnými a svojprávnymi subjektami pri vytváraní dvojstranných zmlúv.
.
tento štát nepotrebuje m.chynov a podobných konzumentov príspevkov roh.
m.achyna nevytvorí ani jedno pracovné miesto. ani on, ani jeho ansábel.
tento štát potrebuje podnikateľov. a potrebuje vytvoriť právny stav, aby sa ZAMESTNÁVAŤ OPLATILO AJ BEZ PREDRAŽENÝCH ŠTÁTNYCH STIMULOV.
len podnikatelia dokážu uživiť samých seba a dať iným občanom prácu. tento štát potrebuje slobodných občanov, ktorí sa nepotrebujú skrývať za roh a ktorým roh určuje, koľko môžu, či musia pracovať. (cieľom roh je ako sa javí z ich aktivít, aby občan minimálne pracoval a maximálne sedel v krčme, popíjal, a podporoval a volil tých, ktorí takýto chorý systém chcú vytvárať.)
mnohí ľudia (myslím si že väčšina) chcú podnikať a pracovať, zakladať si a budovať rodiny. systém ktorý tu prezentuje roh to nedovoľuje.
.
v tomto štáte je okolo 300 000 živnostníkov a okolo 100 000 firiem (právnické osoby). ak sa zp zruší, alebo výrazne obmedzí a ponechá sa na možnosti voľnej dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom, s tým, že sa zamestnať oplatí a pracovať sa oplatí s tým, že sa výrazne obmedzia podpory v nezamestnanosti a rôzne sociálne dávky, pre zdravých práceschopných ľudí, tak stačí aby v priemere jeden subjekt zamestnal jedného človeka a je po nezamestnanosti.
.
radičová, mihál a spol. nad týmto rozmýšľajte.
vykopte konečne roháhov z rokovaní s vládou. zrušte tú tzv. tripartitu, kde sú dva subjekty, ktoré nemajú mandát zo slobodných volieb. nech si roh-ci rokujú s tými zamestnávateľmi, kde pôsobia. nech tu svojimi komunistickými maniermi názormi, postojmi, životom, neotravujú vzťahy v spoločnosti. nech si štrajkujú tam, kde pôsobia.
.
čo sa týka ochrany matiek, a ich pracovného miesta, vymyslite niečo iné, ako to, aby sa cudzí človek (zamestnávateľ) staral pod hrozbou násilia o cudziu ženu a jej dieťa, len preto, že ju zamestnal. to znevýhodňuje ženu-potenciálnu matku na trhu práce. výsledkom je katastrofálna demografia. ak môže tento štát financovať státisíce neprispôsobivých, snáď dokáže vytvoriť niečo na podporu matiek, ktoré prinášajú ľudský zdroj, ktorý bude ochotný a schopný pracovať. treba hnojiť tie rastliny, ktoré prinášajú úžitok.
.
prajem všetkým zdravý rozum a pekný deň.
.
 

Rodičovskú chce vláda uvoľniť

zase na druhej strane ten napad je dobry. ked tu Rodicovskú neuvolnia narobí v parlamente este vela zla. ja hu poznám, aj minule hlasovala proti svedomiu
 

nad tou svojprávnosťou

sa treba pozastaviť, nemám pocit že by tu žili len samí svojprávni . Pozri na volebné výsledky ...
 

obsiahly prispevok,

ale velmi dobry nazor, stotoznujm sa ... +
 
Hodnoť

 

A Radicovska dovolenka nebude??
 
Hodnoť

 

tiez nechapem, ze ak sa niekomu chce pracovat viac, lebo ho to napr. bavi, alebo si chce pomoct financne, preco by nemohol...lebo sa to nepaci akemusi Machynovi, ktoremu sa zrejme robit nechce vobec? Je to antisocialne, co robia tieto odpory
 
Hodnoť

 

 

Zamestnávatelia navrhujú v ZP – všetko, čo sa týka zamestnancov a odborov zrušiť, a naopak, všetko, čo sa týka zamestnávateľov posilniť.

Konkrétne:
 predĺženie skúšobnej doby na 6 mesiacov – v rámci nej kedykoľvek prepustenie

 zamestnávatelia budú môcť do nekonečna uzatvárať pracovné zmluvy na dobu určitú – neistota trvania zamestnania

 Zákonom garantovať iba minimálnu mzdu, t. j. 317 € (doteraz je garantovaných šesť stupňov podľa náročnosti práce) – tým môže byť mzda každého zamestnanca tam, kde nie je kolektívna zmluva, iba 317 €

 výpovedná doba už len 1 mesiac – doteraz 2, resp. 3 mesiace, podľa odpracovaných rokov

 zamestnanci budú môcť dostať výpoveď - byť prepustení - bez uvedenia dôvodu

 na prepustenie zdravotne postihnutého zamestnanca zamestnávateľ nebude potrebovať predchádzajúci súhlas úradu práce

 svojvôľa zamestnávateľa pri hromadnom prepúšťaní - úrady práce a odbory budú mať len úlohu „štatistov“

 zrušenie vyplácania odstupného, max. jednomesačné, a to buď výpovedná doba, alebo odstupné

 zrušenie spolurozhodovania odborových organizácií – napr. pracovný čas (dĺžka, rozvrhovanie, nadčasy, dovolenky,....), zavádzanie a menenie noriem spotreby práce, prepúšťanie zamestnancov, atď. Potom zamestnávateľ môže rozhodovať svojvoľne

 pri poruchách strojov, nedostatku surovín a energií (prestoje) u zamestnávateľa, nižšia náhrada mzdy o polovicu – doteraz bolo 100% priemerného zárobku

 žiadna ochrana tehotných zamestnankýň, zamestnancov na materskej a rodičovskej dovolenke, ako aj osamelých zamestnankýň, ktoré sa starajú o dieťa mladšie ako 3 roky, nakoľko ich bude môcť zamestnávateľ okamžite „vyhodiť“

 okamžité prepustenie aj u zamestnancov, ktorí sa osobne starajú o príbuzného s ťažkým zdravotným postihnutím

 po prepustení zamestnanca z dôvodu zrušenia jeho pracovného miesta môže zamestnávateľ ihneď prijať iného - doteraz musel čakať 3 mesiace

 nižšie pokuty pre zamestnávateľa pri okamžitom skončení pracovného pomeru zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ porušoval ZP – zníženie pokuty o jeden mesačný zárobok

 zrušenie pokuty pre zamestnávateľa pri okamžitom skončení pracovného pomeru zo strany mladistvého z dôvodu porušovania práv mladistvého – doteraz dva mesačné zárobky

 zaviesť „poplatky“ za zrážky zo mzdy vykonávané zamestnávateľom, napr. za členské príspevky

 účasť na vzdelávaní, rekondičných pobytoch, lekárskych prehliadkach a darovaní krvi už len vo voľnom čase zamestnanca

 návšteva lekára, účasť na pohrebe, svadbe, voľno pri narodení dieťaťa už len ako neplatené voľno

 zavedenie flexikonta bez dohody s odbormi

 zníženie minimálneho príspevku zamestnávateľa na stravu z 1,57 EUR za každé jedlo (stravenku) na 1,17 EUR

 zrušiť zákonnú úpravu príplatkov za nadčas – zamestnávateľ bude platiť iba toľko, koľko sa dohodne so zamestnancom

 zrušiť príplatky za sťažený výkon práce v 3. a 4. stupni rizika

Zamestnávatelia pripravujú zmeny 120 paragrafov ZP. Vyššie uvedené návrhy tvoria iba časť týchto zmien.
Predseda NR SR a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa vyjadrili, že tieto pripravované zmeny sú pre nich prijateľné.
 

v podstate

netreba meniť v ZP nič,
stačí len vypustiť tú somarinu o zákaze spolupracovať so živnostníkmi.
A bude vymaľované, ten taký šuchot ...
 
Hodnoť

ako zamestnanec

nesúhlsím, aby mi zamestnávateľ mohol prikazovať prácu nadčas. Cieľom ROH nie je aby ľudia nepracovali, ale aby boli chránení a neboli vydieraní zamestnávateľmi. Každý by mal mať právo rozhodnúť sa či chce pracovať nadčas alebo nie. Keby sa ZP zrušil znamenalo by to jedine to, že ak by zamestnávateľ chcel, aby zamestnanec pracoval 12 hodín denne a on by s tým nesúhlasil tak by ho mohol kedykoľvek vyhodiť, takže všetci by pracovali x hodín denne a nezamestnanosť by stúpla, keďže prácu za dvoch alebo za troch by robil jeden, stačí sa pozrieť do ázijských krajín, tam to tak funguje, že pracujú 16 hod pri páse, potom si ľahnú pod pásom, kde sa vyspia a ráno sa robí ďalej.
Ja by som navrhla skôr, aby sa znížili daňové povinnosti zamestnávateľa za zamestnanca voči štátu. Potom by mohol zamestnávať viac ľudí pri rovnakých nákladoch.
 

občanovi zamestnávateľovi

Vy asi zjavne žijete v inej dimenzii. Naozaj to myslíte vážne čo ste napísali? Pri terajšej situácii, miere nezamestnanosti a strachu ľudí o svoju prácu a príjem??? Plne súhlasím so "zamestancom", že nič sa tými zmenami nezlepší, žiadna pružnosť na trhu práce a bla-bla, za čo sa skrýva minister antisociál.vecí Mihal & comp.. Ľudia budú nútení prijať všetky zhoršené podmienky, mzdy a okolnosti výkonu práce sklopením uší pretože nebudú mať žiadnu zákonnú oporu. Skúšoná doba pol roka? Výpovedná doba mesiac? To je pri nutnosti vyčerpania DV vlastne okamžitá výpoveď. Zníženie príspevku na stravu o 25%? Zníženie zákon.príplatkov za nadčasy a sťažené podmienky To kde sme sa vrátili? O poslednom Vašom odstavci je škoda sa vôbec vyjadrovať, hovorí sám za seba. A verte tomu, že pôrodnosť tých ktorí tvoria HDP by šla týmto opatrením prudko dole. Áno trh ako taký vyrieši veľa otázok, ale trh práce je úplne špecifický, zvlášť momentálne na Slovensku. Pozrite sa aké úpravy a soc.istoty vyplývajúce z pracovných vzťahov majú v škandinávskych krajinách alebo vo VB. Dokážu pri nich mať prirodzenú mieru nezamestanosti a produktivitou práce sa radia do prvej 10tky v Európe . Celým problémom na Slovensku je totiž to, že tu prevažná väčšina zamestnávateľov u nás nie využíva možnosti ZP ale zneužíva všetko to čo neupravuje. Chýba tu úcta k zamestnancom. Bohužiaľ ( alebo vďakabohu? ) my sme holubičí národ a nepôjdeme v desatisícoch do ulíc ako vo Francúzku, Belgicku alebo Grecku.
Howgh
 
Hodnoť

nadcasy

no nas nadriadeny (z US) nam neschvali nadcasy mimo klasickych pracovnych hodin. Takze si ich ani neevidujem. No a snazim sa im aj vyhybat. to ze si ich clovek moze vybrat pocas 12 mesiacov je super a myslim ze velmi dobra iniciativa. Kazdy sa moze dostat do stadia ze nieco potrebuje dotiahnut do uspesneho konca a trva to napriklad 3-4 mesiace. Vtedy ma dajme tomu 120hodin nadcasov. No a ak si ich chce vybrat tak 3 mesiace su dost okliestena doba.
Co sa tyka zamestnavatela tak podla mna su na neho dost vysoke fin. naroky zo strany statu. Jednoducho tento stat je nenazrany. A ked takito bude stale tak zamestnavatelia to zacnu balit a odchadzat.
Preco sa ZP stale hybe s extremu do extremu a nieje ani jedna vlada vytvorit nejaky stredny variant?
 
Hodnoť

Moja skusenost

je, ze zakonnik prace sa obchadza , kde sa len da.
Akekolvek upravy zmenia zavedeny system v statnych a v zopar sukr.firmach, co ho dodrzuju .
Ti co sa boja o pracu podpisu a spravia cokolvek im dostatocne drzy manager nariadi. S vypovedou za porusenie prac. moralky tiez nie je problem, ak sa chcu zbavit zamestnanca. Urcity problem maju s hromadnym prepustanim.

Ak bude firma posuvat zmluvu na dobu urcitu donekonecna, nemoze sa cudovat ak bude musiet stale zaucat novych zamestnancov, co nie vzdy je vyhodne. Na prechodnu dobu to moze byt fajn job pre kohokolvek.
Osobne mi viacmesacna vypovedna lehota nevyhovovala, vzdy ked som daval vypoved dohodol som si odchod po mesiaci i menej.
Ti nepriebojni budu tahat za kratsi koniec, ci tu budu odborari alebo nie. A ti ostatni ich reci a silne argumenty nepotrebuju.
 
Hodnoť

 

v nadpise je preklep alebo omyl spravne ma tam byť radičovsku chce vlada uvoľniť
 
Hodnoť

 

ziadna zemna v zakonniku nezaruci narast zamestnanosti pokial sa nemci a franc.ekonomicky nespamataju.na tychto krajinac hstoji cela tato nasa montazna dielna menom bananistan.
cele tot divadlo je o .ovne tak ako vzdy.ale ak chcete tu mat do roka 50% Fica tak kludne nech ludia robia tyzdenne aj 100 hodin a 1000 hodin nadcasov rocne...
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika