SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda podľa SaS kamufluje skutočnú výšku deficitu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

titulky na sme

Vsimnite si: Vlada kamufluje skutocnu vysku deficitu
a Parlament bude riesit madarske obcianstvo
Pekne to vypoveda o strategii vlady.
 

Uplne s Tebou suhlasim!!!

Zatial vzdy, ked sa stal nejaky podvod na Slovensku (uz od cias Meciara), tak sa novinami prehnala sprava o hroznom nebezpecenstva z Madarska... Vacsina ludi zrejme nedokaze paralelne sledovat viac veci naraz a tak sa pretriasa ta naj bombastickejsia a podstatne problemy sa ututlaju... A potom to tu tak vyzera. ;((((

Ved aky titulok prilaka viac citatelov:
A: Hrozne nebezpecenstvo z Madarska sa vali na Slovensko.
B: Slovensko nespravne vykazuje makroekonomicke udaje.

Mozme skusit hlasovat... ;)
 

 

možno sa raz objaví nejaká zmluva o predvolebnej spolupráci s orbánom
 

 

tiež mám taký pocit, že až príliš často sa maďari ozývajú práve vtedy, keď u nás treba niečo ututlať.
žeby janko, náš národný buditeľ, chodil pravidelne na poldecák s orbánom?
 

 

nas narodny buditel sa ozve prave vtedyked treba nieco prekryt
mimochodom udajne prisli prachy za emisie na sukromny ucet a my zrazu uzasne vazne rozoberame zasadanie vlady o niecom co nas nemusi trapit kedze sa jedna o dvojite obcianstvo bez suhlasu statu cize aj druha strana potrebuje nieco zakryt

aj tam je to ekonomicky prievan a stat na kolenach....

klin sa klinom vybija a hlupemu narodu to staci
 

 

v Bratislave je taka restika "U Orbana" tam mozno chodi na podlecko :D
 

 

ja som si tým istý, kludne sa stavím o pivo...
 

Dementní esesáci

Takže podľa esesákov sa deficit MÔŽE zvýšiť, ergo podľa nich vláda kamufluje deficit.
Áno, aj meteorit vás môže zabiť...

Takže esesáci lobujú za to, aby ich fiktívne špekulácie, úplne V ROZPORE so štatistickými pravidlami Eurostatu (a účtovnými zvyklosťami) boli zahrnuté do deficitu, teda vláda by podľa esesákov mala SFALŠOVAŤ štatistické výkazy, lebo esesáci potrebujú mať impozantnejšiu kampaň.

Áno, Gréci to možno robili, lenže toto je úplne v súlade so štatistickými pravidlami Eurostatu; Gréci však tie pravidlá vraj porušovali a štatistiky falšovali, čiže esesáci chcú od našej vlády niečo podobné, aby falšovala výsledky, pre esesácku predvolebnú kampaň. Ešte šťastie, že nie sú pri moci, keď toto navrhujú...

"Fiktívne príjmy z prostitúcie"? Jój, ja viem, že je to veľmi populárne i populistické kritizovať, ja to úplne chápem, ale vzhľadom na to, že v Helénskej republike "pasie prostitútky štát", čiže ich zdaňuje, tak je len logické, že by sa aj tieto príjmy mali započítať do prijímov štátneho rozpočtu, napriek všetkým morálnym výhradám, ktoré k tomu esesáci môžu prezentovať (schválne nepíšem, že mať). Ďalšou vecou je to, že tie príjmy mohli byť — a zrejme aj boli — vysoko nadhodnotené, ale to bolo zrejme aj v iných oblastiach rozpočtu, tak je to aj v našom a vo všetkých ostatných — vo všetkých rozpočtoch, kde vládnu pravičiari a znižujú alebo udržujú nízke dane. Ja uznavam a nepopieram, že zarátavať príjmy z prostitúcie je vždy prinajmenšom ošementné, pretože tu je asi najväčší priestor pre "krátenie daní" a aj pre nerealistické nadhodnotenie príjmov štátneho rozpočtu. Keďže Helénska republika bola ako raj pre k*****listov, kde sa k*****listi bežne bežne vyhýbali odvádzaniu daní, nemuseli používať registračné pokladnice a často ich vraj ani nepoužívali, tak sa nedá očakávať, že Helénska republika bude môcť mať príjmy z niečoho podobného, kde je to podobné ako v prípade, keď profesionálna kuchárka alebo práčka doma navarí alebo operie — za to tiež nie je možné ju zdaňovať. Ale vzhľadom na to, že protitúcia nemôže byť živnosťou (podľa živnostenského zákona — rozpor s dobrými mravmi), by to u nás ani nebolo možné.

Tieto pôžičky sú však naozaj len pôžičkou, finančnou operáciou, no a len kvôli fantasmagógiám esesáka Martina Chruňa by isto nemala byť zahrnutá do deficitu. Cargo bolo predminulý rok ziskové (vo výške 5,88*10^7 €), iba minulý rok stratové (vo výške 3,4*10^7 €), kvôli kapitalistickej hospodárskej kríze, lebo kapitalizmus zase skrachoval (následky čoho zase musia niesť ľudia).

Netreba však zabúdať na to, že najmä dementí esesáci farby muchotrávky zelenej a ich verní súputníci, modrí demagógovia, obaja politickí k*****listi, pre ktorých je zvyšovanie daní červeným súknom štartujúcim ich absurdné, demagogické tirády; títo babrácki darebáci slepo odmietajú zvýšenie daní a sú hluchí k hlasom skoro všetkých serióznych ekonómov, ktorí hovoria o nutnosti ich zvyšovania; pretože oni tiež nikdy nemali ani štipku zodpovednosti; pred pár rokmi voľačo vymysleli, nasadili to, no už vtedy sa to ukazovalo ako chybné a nedostatočné, lebo ich daňový systém nedokázal ani vtedy generovať vyrovnaný rozpočet, a to bolo v čase nafukujúcej sa ekonomickej bubliny k*****lizmu; a teraz, v čase pádu k*****lizmu, sa jasne ukazuje, že ten daňový systém je nedostatočný, kvôli nemu sa len zadlžujeme, je charitou pre k*****listov, lebo tí odvádzajú menšie dane, čo znamená, že ak teraz odmietajú dane mierne zvýšiť, v budúcnosti ich budú musieť prudko zvýšiť, ale to sa potom k*****listi môžu už naozaj zbaliť a pobrať ďalej na východ.

Takže
 

re:

uz si sa vyplakal?
 

Esesáci sa vyplakali,

ja som sa na nich zasmial.
 

re:

ked si to precital, ked ti to vysvetlili alebo az ked si to pochopil
 

Do deficitu statu by sme

mali zaratat aj rozkradacky Tvojho sefa cez Zamediu & spol. mojho. Inac, pocul som, ze ho Lubka opustila. Vraj uz menohla citit ten prepity smrad v dome, buahahahahaha. Akosi to s nim ide dolu Dunajom. Len aby neskoncil v Pesti, lebo sa posti....
 

Dementní esesáci (dokončenie)

Takže dôsledok nízkych daní pre k*****listov budú musieť napokon znášať hlavne obyčajní občania, ktorí tak budú musieť splácať ten faktický "k*****listický dlh". Pretože nízke dane pre k*****listov znamenajú, že obyčajní ľudia na k*****listov doplácajú, čo je ďalší prípad k*****listického vykorisťovania a "okrádania" ľudí k*****listami v k*****lizme.

Nehľadiac na to, že je šokujúce, že keď vláda a NR SR musia obraňovať naše národnoštátne záujmy, keď musia brániť našu zvrchovanosť a územnú celistvosť, by sa podľa k*****listov mali radšej s vyššou prioritou zaoberať nejakým beztak sporným štatistickým údajom...
 

melieš piate cez deviate

vymenuj aspoň v troch bodoch čo iné okrem brutálneho zadĺženia a nekontrolovanej historicky najväčšej rozkrádačky štátneho (rozumej Slovenského) rozpočtu zabezpečila táto vláda !

A výsledky protimaďarského štvania obyvateľstva už pekne zakorenili aj na druhej strane Dunaja...
Môžme len tipovať, kde sa vo vedení nachádzajú väčší imbecili ....
 

antikapitalista sa chystá voliť

najväčšieho veľkokapitalistu Slotu. Gratulujem. Volič strany, ktorá dodnes verejne považuje fašistov za naších najväčších národných hrdinov /Tiso, Mach a spol/, nadáva SaS do esesákov.
Anča.:Ján Slota je slovenským zbohatlíkom a národným buditeľom chorvátskeho pobrežia, kde má zakotvenú svoju jachtu a buduje honosnú vilu. Keby som išla na stretnutie s ním, bolo by to napľutie do očí všetkým Slovákom v regiónoch, kde je tridsať až päťdesiatpercentná nezamestnanosť.
Títo ľudia sa správajú ako mafiáni. Ak by tu bol právny štát a nechránila by ich koalícia, tak by museli sedieť vo väzeniach.
Radi si posedia, popijú, porozprávajú o bývalej i budúcej privatizácii a možno niekde si aj zaspievajú nejaké národné myšlienky, a keď ešte vládzu chodiť, tak preskočia vatru.
Hľadaj si kanál, do mesiaca v ňom budeš musieť chodiť, lebo uvidíš, prídu ti rozbiť hubu.

Jančo.:Najskôr bola roznášačkou chlebíčkov na okresných konferenciách v Čadci. Rok, dva poslúchala na slovo. Mala pekný plat. (...) Začal jej rásť hrebienok, teraz ho už má taký, že ho nevie uniesť. Má obrovskú ctižiadostivosť, ja som jej naletel.
Je to šialená krava, mala by sa dať vyšetriť psychiatrom.
Po tom, ako Ústredná rada SNS Slotovi a jeho siedmim spolustraníkom pozastavila členstvo v strane.
Ja si myslím, že sliepky patria na dvor, nech tam hrabú a nech tam nerobia zmätok medzi normálnymi ľuďmi.
Ján Slota na adresu Anny Malíkovej po rokovaní Ústrednej rady SNS.
Mala by si zbaliť kufrík a skončiť v podmoskovskej oblasti pri kachliach a variť dobrý ruský boršč.
Tá pani, to je zrúda... Kysucká nána, ktorej proste šibe.
Určité dievky neukojené majú určité snahy sa realizovať, pretože sa nevedeli ani poriadne vydať, ani porodiť nejakého poriadneho slovenského chlapca...tak vidia svoju realizáciu v politike, i keď k tomu, aby rozumeli politike, majú veľmi ďaleko.
Ján Slota v rádiu Twist na adresu Malíkovej a Evy Slavkovskej.
Mohla by tak nanajvýš riadiť verejné WC a rozdávať toaletný papier. To by možno zvládla.
I keď sa tvári ako Panna Mária, je to nechutná ženská. Rada sa vyjadruje v takých intenciách, že popri nej sú hádam aj Einstein či Michelangelo úplní trpaslíci a ona by určite mohla vytvoriť ďalšiu galaxiu, lebo pre ňu to nie je žiadny problém. Ona sa do všetkého rozumie, a pritom za štyridsať rokov si nevedela urobiť ani len vodičský preukaz!
Často pila súbežne so mnou. Ale vtedy, keď ja som bol v polovičke, ona odpadla a ja som pil ďalej.
Antikapitalista volí tento rok kapitalistov zo SNS. Gratulujem.
 

veď je to nad slnko jasnejšie

nová vláda bude mať obrovské problémy z tými sekerami čo tu narobili tupohlaví.
 
Hodnoť

...

konecne richard. Treba sa zobudit a zacat kopat... nemozeme to predsa nechat len tak. pre toto ta volime - pre novy pristup k rieseniu veci, este ukecat lipsica a mozeme ich aj pozatvarat
 

presne tak

Aby konecne bolsevikovi dosli argumenty typu a za Dzurindu.. Ked to splechne Sulik, nemaju ako argumentovat :-D, ten poslancov nekupoval, problem s financovanim strany nema, zatial nic nenakradol - dufam :-)
 

Presne tak

jeho to všetko ešte len čaká :-)) aj u Ruskovi som si toto myslel ked začínalo ANO že on nejde do politiky aby zbohatol ,ved ako majitel a riaditel televízie mal dosť peňazí, a predsa :-((
 

 

Porovnaj si transparentnost financovania ANO a SaS. Porovnaj si kriteria na clenov pri ANO a pri SaS.
Porovnaj si predvolebne aktivity ANO a SaS.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika