SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Transpetrol bojuje o milióny v Česku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

za chyby a aroganciu...

vždy príde účet!
 

A čo tá žena?!

Citujem: "Žena, ktorá sa vraj vydávala za zástupkyňu Transpetrolu a vzdala sa odvolania, tak urobila neoprávnene."
Tak toto smrdí až do Bruselu a Štrasburgu.
Myslím, že na rade je Interpol a kriminálky oboch štátov. Alebo, že by tiež boli kamarátmi Ilčišina a tej "odovzdanej" ženy?
PS: Za všetkým hľadaj ženu...
 

Vyfukol Ilcisin Transpetrol naozaj nam?

V predstavenstve Transpetrolu su:
Sergej Zápotocký: kamarát Rezesa, bol vo vedeni jeho VSZ, HZDS
Vladimír Balaník: jeden z najblizsich partnerov Sirokeho, clen predstavenstva Vahostavu, Plastiky Nitra a Chemolaku Smolenice. SMER

Dozorna rada Transpetrolu:
Julius Rezes - syn Alexandra Rezesa, HZDS
Dusan Mach - spolupodnikatel Pavla Pasku. SMER
Vladislav Haspel - patri do podnikatelskej skupiny Ivana Kmotrika, SMER

http://www.sme.sk/c/3010766/v-...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

re: johny7

To akože hľadáte prvého čo ten podvod urobil.

Predsa Ilčišin, a slovenskí sudcovia zo svojou príslovečnou hlúposťou.
- Ilčišin nenohol pre blokáciu daňového úradu predať budovu a údajne mu vznikla škoda.
- budovu predával sám sebe, lebo mala ju kupovať s ním spriaznená firma, kde zisk desiatok miliónov nemohol byť ani teoreticky, to by v tých časoch musel predať viac ako polovicu Vranova a kde kupujúca firma mal toľko peňazí na administratívnu budovu, že cca o rok skrachovala.
- súd rozhodol o škode a chybne, a o exekúcii, kde exekútorka viedla exekúcii voči inému ministerstvu a kde zhabala takto akcie nie v trhovej cene, boli predsa neobchodovateľne a kde takto za fiktívnu škodu získal tretinu Transpetrolu.
- slovenské súdy umožnili ako exekúciu tak aj nakladanie s majetkom v Ilčišinovom prospech, pričom vyššie súdy vždy podvod posvätili.

Takže nie ten kto odmietal platiť, ale tí čo platiť zo štátneho chceli, a podľa všetkého nie zadarmo. Tuším, že ten podvod začal už na Daňovom, tá škoda v skutočnosti nevznikla.

A aby tragédia bola úplná, nájdu sa takí, čo ten podvod budú obhajovať.
 

Stačilo napsat, že

daňový úřad je vinný za vznik této kauzy. Není podstatné komu a za kolik to chtěl Ilčišin prodávat. To soudy neřešily. Soudy rozhodly, že postup DU nebyl košér. A další postupy, jak se dostal k peněžím je už notoricky známý.
 

Slo o cenu

Problemom bolo zistovanie ceny. Sposob exekucie stanovil pravidla tak, aby povinny mohol prist totalne o vsetko a aj tak by sa z dlhu nevykupil. A tento postup bol uplatneny aj voci statu.
Vobec, uz blokovanie budovy sa ukazovalo s politickym pozadim. Ilcisin nie je pravnik ale cez politicke konexie si pozhanal excelentne pravne analyzy zakona. Prave tento zakon umoznil vznik tzv. exekucnej mafie, ktora kona absolutne legalne. To nie je pripad Ilcisina, iba pouziva podobne postupy.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

re: Next *****

Áno, je mi to jasné. A ľutujem, že Vám nie.
 

Neviem, či počínanie Ilčišina je

v súlade s definíciou podvodu v našom právnom poriadku. Je však jasné, že mimoriadne významnú -podstatnú úlohu v kauze má neschopnosť a nezáujem štátnych úradníkov o ochranu ekonomických záujmov štátu. Zrejme ani Ilčišin nepredpokladal taký "úspech". Pravdepodobne nám neostáva, len sa zmieriť s ďalším debaklom našej krajiny. Možno je pre zdravie občanov dobre, že o mnohých podobných kauzách nič nevieme. Bohužiaľ, toto je spôsob "úspešného podnikania" na Slovensku. Namiesto reálnej materiálnej produkcie sú zdrojom bohatstva "úspešných biznismenov" právnické hry na úkor občanov. Koľko je v našej krajine úspešných podnikateľov, ktorí neskrývajú v skrini podobných kostlivcov ? Smola Ilčišina je, že jeho "obchod" je rozsiahly a ide o citlivú oblasť. Ináč by sa stratil v marazme slovenského biznisu. Vec Vám je jasná, ale čo môžete zmeniť ?
 
Hodnoť

Tá reklama na bravčovú pomazánku

tu bude ešte dokedy?
 
Hodnoť

ano, KAPITAL NAS zderie z koze

.
 
Hodnoť

p.Miklos (SDKU)

...
 

v roku 1998????

slovensko nema v dejinach vacsieho nicitela a zradcu ako bol meciar. i ked sa mu fico milovymi krokmi priblizuje. uz len vrazdy chybaju.
 
Hodnoť

Zmenil niekto exekucny zakon?

ked exekucny zakon zbavoval majetku beznych obcanov a podnikatelov, stat sa dival a pritakaval, ze je to spravodlivost, aj ked poplatky sudom a exekutorom presahovali istinu. Ked vsak rovnaky postup je uplatneny voci statu, tak je to zrazu TRESTNY CIN.
Nejeden clanok hovoril o rozsudkoch, nad ktorymi sa rozum zastavoval a ktore boli vyslovene protizakonne. A kto nenaskrabal na sudny poplatok alebo sa neodvolal vcas, tak tomu bolo odvolacie konanie odoprete a koho zaujimalo, ze ide o bohapustu zlodejinu vplyvnych a mocnych voci beznym obcanom?
Kolko sudcov bolo potrestanych za , flagrantne porusenie zakona, ktore konstatovala GENERELNA PROKURATURA alebo NAJVYSSI SUD?
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Exekúcia formou prikázania pohľadávky

Redaktorka to trocha doplietla. Ja to chápem tak, že ako bolo včera zverejnené, odvolací exekučný súd zamietol odvolanie Transpetrolu voči povereniu exekútorky exekvovať majetok Transpetrolu v Čechách. Voči tomuto rozhodnutiu súdu sa už nedá odvolať a tak tie firmy, ktoré mali Transpetrolu zaplatiť za dodávku tovaru a služieb musia v určenej výške spomínanú sumu zaplatiť na účet exekútora. Transpetrol ale napadol na súde výkon exekúcie a namietal spôsob jej vykonania. Spomínaná pani, ktorá mala plnú moc zo strany Ilčišina chcela stiahnuť túto námietku podanú právnikmi Transpetrolu, lebo tvrdila, že ona zastupuje Transpetrol a že sťahuje námietku voči exekúcii. Námietku právnych zástupcov Transpetrolu voči výkonu exekúcie a ich tvrdenie, že spomínaná pani nemá kompetencie bude riešiť ten istý exekučný súd, ktorý už raz uznal Ilčišina za právoplatného predsedu predstavenstva Transpetrolu. Podľa mňa tento súd teraz uzná, že právnici z Transpetrolu sú nikto, že plná moc tej ženskej je v poriadku a exekúcia prebehne. Lenže ak je Ilčišin predseda predstavenstva, tak ním už aj zostane až dovtedy, kým bude on sám chcieť a všetky ďalšie jeho úkony vo funkcii budú legálne . Som zvedavý, ako Jahnátek ustojí nákup akcií Transpetrolu za 240 či 280 mil. USD od samozvaných "amerických akcionárov " Jukosu. Boli to peniaze odložené Dzurindovou vládou z privatizácie SPP na udržanie 2. dôch. piliera. Ak Ilčišin neuzná kúpených 49% akcií štátu na budúcom VZ a.s. a sám vlastní 34% akcií Transpetrolu, potom ho nemá kto odvolať z funkcie predsedu predstavenstva.
 

 

...1.dôch.piliera.
 
Hodnoť

 

preco vacsina podvoodv prichadza od ludi z vychodu?
 
Hodnoť

Ani tak - ani onak

Niektorí dikutéri ma dojímajú tým že nadávajú na štátnych úradníkov aj keď sa do ekonomiky miešajú aj keď sa nemiešajú. Oboje nemôžme mať, musíme si vybrať, či ideme cestou Divokého Východu (tak sa u nás kapitalizmus buduje od 1990), alebo či pripustíme reguláciu (tak sa kapitalizmus udržiava tak, kde ho majú už dlho). Nakoniec od úradníkov nezávisí nič. Ryba smrdí od hlavy, tam sedia politické špičky (1990 - 2010, porovnanie terajšej a minulej vlády ma nezaujíma) a Slováci môžu len ľutovať, že tiež nešli do Katyne. Možno by si to zaslúžili viac ako tí Poliaci.

Ilčišin je podvodník. Nech už právnici vymýšľajú čokoľvek, išlo o podvody v mafiánskom štýle, teda s politickou podporou. Ak by takto okradol štát v Saudskej Arábii, tak by mu už dávno odťali hlavu. Právo nevládne tam, kde pokrivené súdy súdia podľa pokrivených zákonov, ale tam kde právo a morálka majú k sebe blízko.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Ekonomika