Dalsi priklad neuspechu politiky Roberta Fica. Namiesto sukromnej spolocnosti, ktora by sa starala hospodarjnejsie, nechal Cargo ako statny podnik so vsetkymi nevyhodami. Vysledkom je, ze namiesto zisku do nej musel nafutrovat statne (a teda nase) peniaze, cez 230 000 000€. Napriek tomu Cargo zavadza 4dnovy pracovny rezim: http://ekonomika.sme.sk/c/5209...
Ale ved si uvedom ako sa to krasne pocuva: "Nic som neprivatizoval.Predsa nepredame zlatu sliepku..............." A teraz tu zlatu sliepku stopeme ako hus.
"Vláda Slovenskej republiky je presvedčená, že aj štát môže byť dobrý hospodár a veď netreba chodiť ďaleko. V Európe máme množstvo veľmi kvalitných firiem v štátnom vlastníctve, ktoré sú dôkazom toho, že aj štát môže spravovať majetok." . tak sa pýtam. prečo súdruh f.co a jeho jánošíkovsko-zbojnícka banda dali robiť mýto, akejsi súkromnej firme? veď mýto je bezstarostný a výnosný obchod. prečo na ňom súdruh f.co nedokumentuje svoje kydy? .
prečo nás ten človek neustále ťahá za nos? kedy nám súdruh f.co ukáže fungujúci a nie stratový štátny podnik? . mýto, š.p. mohol byť prvým ziskovým podnikom. prečo nám súdruh f.co na ňom nedokázal silu svojho intelektu? .
len a len k privatizácii. Veď sa spamätajte:Všetky analýzy dokazujú, že kapitalizmus v predstave Friedmana nemá budúcnosť, že musel zasahovať štát aby vytiahol z blata súkromný sektor. Ak zbožňuješ Friedmana nemáš budúcnosť ani ty. Ja som stúpenec Keynesa a K.Marxa.
1. Štát musel zasahovať v problémoch, ktoré by nenastali, keby štát predtým nezasahoval do úrokovej miery jej direktívnym stanovením, žiaden trh, a kde štát podporoval úverovú expanziu, ktorá keďže je na hranici podvodu, bez ochrany a záruk toho štátu by nemohla existovať.
2. Marxove a Keynesove teórie majú prakticky len jedinú chybu. Nefungujú. Keynes je populárny najmä preto, že ospravedlňuje plytvanie a zadlžovanie štátu v časoch krízy, za čo ho všetci politici neskonale milujú. Zvyšok toho čo napísal je už pre nich nezaujímavý. (Na jeho ospravedlnenie treba uviesť, že požadoval aby štát v časoch rastu postupoval opačne, ale ani tí najtvrdší keynesánci to nikdy nepožadovali, veď prečo si rozhnevať politikov)
Darujem chrome steniatka slovenskeho ficiaka s menami Cargo, ZSR a ZS. Nie je to surne! Nebojte sa, nebudu utratene. Budu na infuziach a umelo drzane pri zivote az kym v bolestiach same neskapu. Zn.: za odnos!
[18:59, 30.03.2009] PRAHA 30. marca (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody´s Investors Service v pondelok zmenila výhľad emisného ratingu Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) z pozitívneho na stabilný. Agentúra zároveň potvrdila emisný rating spoločnosti ŽSR na úrovni A1 a národný rating na úrovni Aaa.sk. Výhľad národného ratingu zostal stabilný. Zmena výhľadu nasleduje po tom, ako agentúra minulý týždeň zmenila výhľad ratingov záväzkov slovenskej vlády v domácej a zahraničnej mene, ktoré sú na stupni A1, takisto z pozitívneho na stabilný. 30.3.2009
Majú dobré informácie o stabilnom štátnom štopkaní štátnej husi s neliečiteľnou influenzou. Keď to stabilné štopkanie prestane, potom ten pád z pozitívneho na stabilný do priepasti k pomenovaniu rizikový príde v priebehu jedného dňa.
ZSR ma v podstate fixne dane naklady aj prijmy na rok dopredu - v podstate ich vdaka stedrosti vlady nezasahuje trh kedze jeho jediny vyrazny vplyv - pokles dopravy a teda prijmov ZSR od prepravcov - vynahradza vlada nasimi peniazmi.
súdruh f.co povedal.
.
tak sa pýtam.
prečo súdruh f.co a jeho jánošíkovsko-zbojnícka banda dali robiť mýto, akejsi súkromnej firme? veď mýto je bezstarostný a výnosný obchod. prečo na ňom súdruh f.co nedokumentuje svoje kydy?
.
prečo nás ten človek neustále ťahá za nos?
kedy nám súdruh f.co ukáže fungujúci a nie stratový štátny podnik?
.
mýto, š.p. mohol byť prvým ziskovým podnikom. prečo nám súdruh f.co na ňom nedokázal silu svojho intelektu?
.
Sila intelektu?
Obycajny doporuceny list, vaha do 20 g, za 1 euro.
Ej,ej,chlapci, u vás všetko smeruje
re: blingotik
2. Marxove a Keynesove teórie majú prakticky len jedinú chybu.
Nefungujú.
Keynes je populárny najmä preto, že ospravedlňuje plytvanie a zadlžovanie štátu v časoch krízy, za čo ho všetci politici neskonale milujú. Zvyšok toho čo napísal je už pre nich nezaujímavý. (Na jeho ospravedlnenie treba uviesť, že požadoval aby štát v časoch rastu postupoval opačne, ale ani tí najtvrdší keynesánci to nikdy nepožadovali, veď prečo si rozhnevať politikov)