SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Založili Interblue Group Europe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Hodnoť

 

po Klondyku na Slovensku uz mozu robit hocico a trebars aj v sulade so zakonom. Vazeni, platime to my, takze ziadne nervy, ze na potrebne veci jednoducho nie su peniaze a ze nic v tejto bananovej republike nefunguje, okrem korupcie samozrejme, mozno raz budeme ... pri volbach.
 
Hodnoť

Pre všetkých s krátkou pamäťou.

Výroky premiera ku kauze:
22. 4. - SME
"Oni sami v 2004 prijali zákon, na základe ktorého možno priamo bez akýchkoľvek verejných obstarávaní predať nepridelenú časť rezervy ľubovoľnému účastníkovi konania." (Nie je to pravda. Počas Dzurindovej vlády spôsob predaja štátnych emisných kvót nebol nijako upravený. Došlo k tomu až v roku 2007 za Ficovej vlády.)
25. 4. - Sobotné dialógy, SRo
“Žiadna iná krajina neurobila takýto predaj a nezískala zdroje.” (V relácii ďalej povedal, že predaj bol pre Slovensko výnosný, Slovensko ním len získalo a cena bola najlepšia, aká v tom čase mohla byť…)
6. 5. – SME (po odvolaní ministra Chrbeta)
"Neodvolávam tohto ministra preto, že by sa jasne preukázalo, že zmluva je dobrá alebo zlá. Odvolávam ho preto, lebo politicky zlyhal." (Bolo to deň po tom, čo minister Chrbet dohodol s konateľkou Interblue Group zrušenie zmluvy.)
13. 5. – Hospodárske noviny
"Celý prípad uzatvárame bez ďalších vysvetľovaní a bez akýchkoľvek ďalších komentárov. Táto vec pre nás od pondelka večera prestane existovať, pokiaľ neprinesiete dôkazy, že sme predávali nevýhodne.” (Všade inde na svete dokazuje výhodnosť narábania s verejnými peniazmi vláda, iba na Slovensku musia novinári vláde dokazovať nevýhodnosť. Do týždňa.)
19 5. – SME (po mnohých informáciách z rôznych zdrojov)
"Skončilo to len pri krivom obvinení vlády, nič ste nepotvrdili. Opozícia a médiá podnikli na vládu obludný útok." (Obludná je suma, o ktorú Slovensko prišlo.)
25. 5. – SME (po citovaní maďarského vyjednávača)
"Nemám čas sa týmito nezmyslami zaoberať."

28. 5. – Hospodárske noviny
"K tejto téme bolo povedané všetko, my ideme zatepľovať. Ľudia nie sú zvedaví na tieto kriváctva médií a politikov." (Ak by sme predali za sumu aspoň ako Česi, mohli sme zatepliť dvojnásobne viac bytov a nie na pôžičky, ale ako dotácie.)
29. 5. - SME (po citovaní českého vyjednávača)
"Rozhovory a citáty z rozhovorov, ktoré zverejnili slovenské denníky, neobsahujú jasnú a jednoznačnú informáciu o cene, za ktorú susedné štáty predali emisné kvóty CO2." (Je neuveriteľné, ako dokázal spochybňovať aj tie úplne najjasnejšie vyjadrenia.)
30. 5. Sobotné dialógy, SRo
“Doteraz nemám dôvod spochybňovať štruktúru zmluvy." (Fico tvrdil, že Slovensko narozdiel od okolitých krajín predávalo iba “teplý vzduch” bez zelených technológií, čo sa ukázalo o pár dní na to po zverejnení zmluvy ako nepravda. Okrem iného tiež tvrdil, že napríklad Česko narozdiel od nás nepredávalo v hotovosti a so záväzkami, čo bola ďalšia lož.)
"Na tohto konateľa (Interblue Group) sa spýtam pána ministra." (Dodnes sa neopýtal.)
11. 6 . – SME (po citovaní bývalého českého ministra Bursíka)
“Je to len bývalý minister životného prostredia.” (Ten, ktorý celý obchod zorganizoval.)
12. 6. - SME (po citovaní súčasného českého ministra Mika)
Fico aj jeho hovorcovia to odmietli komentovať. (…)
19. 6. - SME
"Trh už neexistuje. Nepredáva nikto nič." (Ďalšia nepravda, o kúpu sa podľa českého aj maďarského vyjednávača zaujímajú Japonci, Rakúšania, Španieli, Portugalci, ale aj napríklad Svetová banka.)
30. 7. – SME
“Jednou z možností je aj zrušenie zmluvy s firmou Interblue.” (Nič iné mu už nezostávalo, pretože táto krádež je tak veľká a očividná, že sa jednoducho nedá zamiesť pod koberec.)
15. 8 . - SME
"Určite nesúhlasíme, aby sa ďalej aplikovala táto zmluva, lebo z nej vyplývali ďalšie záväzky. Podľa tejto zmluvy sa už nič nebude predávať." (Ficove salto mortale.)

Tieto výroky ani netreba komentovať, každý si spraví názor sám. Okrem káuz, kde sa už prepojenie na Smer dokázalo (Pezinská skládka, kauza popolček), je tu asi dalšia...
 
Hodnoť

tak toto je vyrok tisicrocia

„Vznik európskej Interblue určite súvisí s nejakým podnikateľským zámerom. Ťažko však povedať, s akým," hovorí advokát Radovan Pala.
 

 

Tiez ma to dostalo:) Nebude ten pan Pala viac jasnovidec ako advokat?
 
Hodnoť

J&T

Za Interblue Group je J&T
 
Hodnoť

Bravo

Budeme sa skladať a platiť, platiť a platiť. Aj gate nám vezmú naši zvolení. Nemyslite si, nie sú blbci. To len na nás to hrajú.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Najčítanejšie na SME Ekonomika