SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Majiteľ nováckej chemičky: Niečo vyjde, iné nie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Akcionár čo nezodpovedá

Nuž ako hovorí pán Petrík, ak si kúpite akcie nejakého podniku taj zaňho nezodpovedáte a to asi ani vtedy, keď ste jediný akcionár. V takej firme si asi všetci robia čo chcú, alebo čo chce Istrokapitál. Ak totiž skutočne niekto za svoje prachy kúpi akcie, tak sa sakramentsky zaujíma o to, ako sa jeho majetok zveľaďuje - iba ak by to bol biely kôň, ktorému to je jedno. Disor v tendri zastupoval Istrokapitál a sú to bystrí chlapci, lebo už vtedy vedeli, že v máji 2008 Disor vznikne
 
Hodnoť

Je to tak, ako Petrik povedal

myslel to totiž tak, že nie je zodpovedný za rozhodnutia, ktoré robí predstavenstvo. Jasné, že v praxi to vyzerá inak, ale nariadenia akcionára predstavenstvo môže, no nemusí rešpektovať (so všetkými možnými konzekvenciami na svoju buducnosť).
 

 

ale ako ukazala financna kriza (v americkych aj europskych bankach), manazment casto urobi nieco, z coho ma osobny prospech a majitel utre hubu.

na druhej strane: toto je typicky priklad slovenskej kapitalotvornej vrstvy: nepriehladne vlastnicke vztahy. castym zvykom zaroven je, ze majitel, alebo manazmet podnik "tuneluje", ludia su obsadeny na zaklade znamosti. a majitel "nejako" zaraba, aj ked firma nefunguje.
 

to nerobí len

slovenská kapitalotvorná vrstva (aj keď tá je metódami niekedy v 19.storočí). Spomeňte si na chemické závody v Žiline. Kúpili ich taliani.Užitočné stroje a licencie odviezli a areal nechali chátrať..podobne bola nejaká talianska firma namontovaná v Chemku Strážske... Typujem že nejaká forma tunelovania bude aj v prípade Novák..
 


Najčítanejšie na SME Ekonomika