SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do katastra cez notára (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Kladiem si otázku

či notárom sa jedná o dobro obyčajných ľudí - kupujúcich/predajcov, alebo len o ich peniaze a snaha odtrhnúť si kus z koláča biznisu s nehnuteľnosťami?
 

he,

skús vymenovať len tri inštitúcie v tomto štáte, ktorým ide o blaho občanov ...
 

 

- Národná rada SR
- Súdnictvo
- Mnisterstvá

:-)))
 

 

dám celý plat tomu kto vymenuje jedinú inštitúciu ... reálne ...
 

jednoznacne

im ide o koryto o zranicu!
Lebo inak niesu za nic zodpoveni ked sa nieco dodorbe! ;-(
 
Hodnoť

Humbuk pre blbcov

kto nahradí škodu, keď desať notárov na pravé doklady zapíše tú istú nehnuteľnosť desiatim kupujúcim. NIKTO. Dnes to nie je možné, lebo by to vyšlo okamžite najavo.
 

zapísanie vlastníctva

naďalej zostane v pôsobnosti správ katastra, notári budú spisovať kúpne zmluvy, správa katastra nezapíše zmenu (nového) vlastníka, ak predávajúci už nebude evidovaný ako vlastník, lebo sa uskutočnil vklad vlastníckeho práva iného (nového) vlastníka na základe (inej) kúpnej zmluvy
 
Hodnoť

 

"Ak sa pozrieme na akúkoľvek nehnuteľnosť, je to kataster, ktorý má povedať, kto je vlastník, aká je to stavba, na akej parcele, akú má parcela kultúru a výmeru."
Ale pokiaľ prejde tento návrh tak to zo 100% istotou nebude kataster vedieť povedať. V súčasnosti sa napríklad dá povedať, že daná nehnuteľnosť patrí vlastníkovi alebo jeho dedičovi.
Po prijatí tohto návrhu sa bude môcť povedať, že nehnuteľnosť patrí vlastníkovi alebo oprávnenému z notárskej zápisnice.
Osobne mi to veľmi bezpečné nepríde.
 

 

zrejme to dopadne tak, že funkcia právnika na právnom oddelení zanikne a preberie ju notár. Ten by však z pohľadu istoty mal mať prístup do informačného systému katastra aby mohol plombovať, čím by zároveň odpadla časť práce katastra pri prijímaní listín...
 

 

tak toho sa vyslovene obávam!
 

 

ale ved notar zodpoveda!!!
 

 

keby aj teoreticky áno, tak aj tak to narobí veľa zmetkov. každý práívnik z katastra ti povie aké neuveriteľné hlúpostio vedia notári popáchať. listiny neschopné zápisu vyrábajú bežne, potom dostaneš do ruky čerstvé LV kde zo známeho valstníka vytvrili vlastníkov neznámych.

a čo sa týka zodpovednosti za škodu, takl som veľmi skeptický. keby mali naozaj zodpovedať, tak radšej nebudú robiť prevody. ak sa do toho tak hrnú, tak asi tam zasa bude sto výnimiek.
 

 

Videl so aj taký prípad, kde notár jednoznačne svoju robotu odflákol a všetkých menovcov zomretého (bez identifikačných údajov, v správe SPF) v danom katastri vyriešil v tom osvedčení. Bez skúmania, bez šetrenia.
Samozrejme pár dní nato prišlo osvedčenie na to isté meno len iné rodné číslo a bolo vrátené súdu s tým, že nevychádza z údajov katastra lebo ten majetok prešustroval už niekto iný.
A najhoršie je to, že dedičské osvedčenia sú katastrom skúmané asi tak ako bude skúmané toto.
 

 

im sa ani šetriť nič nechce, aj ked im to osp ukaldá, tvária sa, že všetko si má vyriešiť dedič a im priniesť hotové.
 

to si viem

predstavit ked som posledne potreboval nejaky notarsky zapis pre stavebne sporenie tak ta tetuska nevedela ani ovladat Word a odniekal to mala okopcene a aj tak to bolo napisane ako keby to orangutan pisal! A chcela za to tusim 3500SKK! ;-(
 

 

asi ťa trošku videsím, ale nebol ten notársky zápis pre stavebné sporenie náhodou exekučná notárska zápisnica? :-)
 

bolo

to take nieco! mali z toho peknu ryzu! ;-(
 

 

odporúčam nikdy také nepdpisovať, elbo keď sa v podstate vzdáš súdneho konania a v praxi to beží tak, že veriteľ to predloží exekútorotvi spolu so svojím nezrozumiteľným vyčíslením a už máš obstavené účty.
 

ucty nastastie

nemam na SK! ;-)
len take nepodstatne sumy na sppotrebu! ;-))
 

 

TY SI NESVOJPRAVNY? notarsky zapis pre stavebne sporenie???
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika