SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kaník organizuje petičnú akciu za druhý pilier (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Sprosté klamstvá Tomanovej

Dostal som do schránky leták súdružky Tomanovej.
Opäť primitívne lži:
Vraj stratíme peniaze... Ako môžem stratiť peniaze, keď DSSka podľa novely zákona o DSS musí každého pol roka sledovať fondy a doplatiť prípadný pokles??!!
 

Mozu posielat co chcu

ludia co ostali v druhom pilieri, tam ostanu aj nadalej pretoze im neveria...
 

To vazne ti niekto moze garantovat,

ze napr. jeho akciovy fond pojde len hore? Madoff bol jeden z tych carodejov, co to dokazali, bohuzial ho uz zatvorili a druheho spasitela nemame (ten skutocny spasitel vstupil na nebesia pred dvoma tisicrociami). Zarabam na NYSE/NASDAQ/NYMEX pekne peniaze, ale netrufal by som si tvrdit, ze kazda investicia v investovani vyjde, cize s tym doplacanim to musi byt riadne pritiahnute za vlasy, specialne ak pokles a crast, ktore su u viacerych akcii a komodit cyklickeho charakteru, sa maju kompenzovat kazdeho pol roka. Aku financnu rezervu musia potom tie DSSky tvorit ako poistku voci riziku straty? A ked sa ten pokles vyskytne, co DSSky urobia? Daju investorovi cash, ako bolestne, alebo prikupia mu akciove jednotky do jeho akcioveho portfolia?
.
Tu je zaujimavy clanok pre komoditnych investorov.
.
http://online.wsj.com/article/...
 

 

Ficov nápad, aby sa každého pol roka sledovali akciové fondy DSSiek je prejav primitívneho populizmu a ekonomického analfabetizmu.

Ani to však nič nemení na fakte, že po novom už fondy DSSky nemôžu ísť do mínusu a goebbelsovská kampaň súdružky Tomanovej je obyčajná lož.
 

kde je tam populizmus?

Každého pol roka dostane človek čierne na bielom, čo prerobil, v porovnaní s tým, keby fond investoval konzervatívne. Dostane čísla a nie marketingový bullshit.
 

re: homer_lea

Fico je zlodej budúcich dôchodkov a posledná úprava je obyčajným podvodom voči DSS-kám a sporiteľom.
Pokiaľ je dlhodobá výnosnosť akcií 8%, tak v krátkodobom horizonte, akcie stúpnu s pravdepodobnosťou 52% alebo klesnú s pravdepodobnosťou 48%, kde pri ich zhodnotení majú DSS-ky nárok na 5.6% z výnosu a pri poklese majú povinnosť doplniť stratu vo výške 100%. Pomerne jednoduchým výpočtom zistíte, že systém bol nastavený tak, aby DSS-ky boli nútené investovať len do dlhopisov a súčasne zistíte, prečo je predkladateľ návrhu, posanec za Smer Madaj idiot, rovnako ako ostatní čo hlasovali za ten paškvil.
 

 

v DSS-kách nejde o sporenie, ale investovanie so všetkými svojimi rizikami, teda aj stratou. Až nedávna úprava zákona občanom garantovala minimálne vložený vklad. Predstavitelia DSS-iek dnes sami priznávajú, že je u nich skupina ľudí, ktorým sa tam byť neoplatí. O týchto ľudí sa bude musieť na koniec aj tak postarať štát z peňazí nás všetkých.
Len tak letmo som si pozrel zopár z tvojich 20 000 príspevkov a musím vyjadriť veľkú obavu o tvoje duševné zdravie. Tvoje súdy a úsudky nezodpovedajú skutočnosti, pričom ty si ich plne uvedomuješ a si presvedčený o ich reálnosti a podľa toho sa tu aj vyjadruješ. Psychiater by ti diagnostikoval tzv. "paranoidné, úkorné bludy", ktoré vyjadrujú inadekvátne, chorobné presvedčenie o svojej situácii v spoločnosti, ktoré nezodpovedá realite. Býva buď v podobe perzekučného myslenia, s bludom prenasledovania, s presvedčením, že druhí ľudia ťa ohrozujú, alebo dokonca chcú zničiť. Odporúčam preto vyhľadať urýchlene odbornú pomoc kým sa nedostaneš do štádia tzv. kverulácie a nestaneš sa pre svoje okolie nebezpečným.
 

re: PV3S

Sporenie je tiež investovanie, lebo čo myslíte, že banky s úsporami robia?

DSS-ky nebudú investovať do akcií, ale len do dlhopisov, s nižšou výnosnosťou, lebo myšlienku investovania zničil idiot zo Smeru, ktorý navrhoval poslednú zmenu, a ktorú poslanci vládnej koalície, súc neschopný domyslieť dôsledky, prijali. Tá Vami tak chválená úprava v skutočnosti zhoršila možnosti investovania, kde som dal argument a kde tento ste neboli schopný vyvrátiť.

Nevyjadrujte sa k môjmu duševnému zdraviu, ale k argumentom, ktoré píšem. A na ktoré ste neschopný reagovať.

Ani Vy, ani nikto z kritikov II. piliera nie je schopný dať lepšie riešenie problémov dôchodkového systému z demografického vývoja ako je prechod na kapitálový dôchodkový systém. Fica, Tomanovú, Vás a vlastne všetkých ficovoličov spája to isté, túžba po cudzích peniazoch, ignorovanie budúcnosti, neschopnosť domyslieť dôsledky vlastných rozhodnutí.
Váš postoj je najbližší postoju obyvateľov rómskej osady, ktorí sa smejú, keď ich bieli susedia v lete si chystajú drevo na zimu.
 

 

Nezmysly ktoré sem píšeš sú v príčinnej súvislosti s tvojim duševným stavom, nechápem prečo si sa nevyjadril k mojej druhej a tretej vete predchádzajúceho príspevku, to už asi naozaj hraničí s "tvojim" videním skutočnosti, ktoré nezodpovedá realite. Vidíš len to čo zapadá do tvojho presvedčenia, ostatné akosi ignoruješ.
Paradoxne obyvatelia cigánskej osady ktorých tu spomínaš v 1. pilieri na tom budú stále lepšie ako skupina ľudí o ktorých dnes sami funkcionári správcovských spoločností priznávajú že sa im druhý pilier neoplatí. No aj napriek tomu v ňom sú, lebo podľahli goebelsovskej propagande o švajčiarskych dôchodkoch. Týchto ľudí odtiaľ treba čo najskôr dostať preč, lebo na ich nevedomosť doplatíme my všetci dva krát - prvý krát tým, že sa budeme skladať na deficit sociálnej poisťovne a druhý krát keď sa o nich budeme musieť v dôchodkovom veku postarať. Švajčiarske dôchodky budú mať len ľudia v pozadí DSSiek a ich manažéri, ktorí si vyplácajú obrovské odmeny aj napriek tomu že fondy sú v strate.
 

re: PV3S

1.Je možné, že pre niektorých ľudí je sporenie v II. pilieri nevýhodné. Ale je to v prvom rade ich vec a ten Váš výpočet o tom, že im prispievame dvakrát nemá logiku, množstvo peňazí odvedených do systému sa predsa nemení. Z toho hľadiska sú platby do I. piliera ešte nevýhodnejšie, lebo mladí ľudia tam odvedú podstatne viac, ako budú môcť čerpať v budúcnosti.
2. Tomanová v tom paškvile písala, že sporenie sa neoplatí pre všetkých čo tam budú menej ako 30 rokov, pričom ale bola neschopná to podložiť nejakým výpočtom. Myslím, že sa môžem spoľahnúť aj na Vašu neschopnosť a na nejaký výpočet, kde je tá hranica výhodnosti môžem čakať tých tridsať rokov. Teda až na somariny typu, že v budúcnosti štát bude mať pri zhoršujúcom sa pomere pracujúcich a dôchodcov dosť peňazí. Nemá ich ani teraz a nie je to vinou II. piliera.
2. Obrovské odmeny v DSS-kách sú táraninami ficovoliča, lebo odmeny a náklady v štátnej poisťovni sú vyššie a tam ste ticho, tam totiž na tom parazitujú tí Vami vyvolení. Stačí porovnať réžijne náklady a tie Vás usvedčujú.
3. Zopakujem, ani Vy, ani nikto z kritikov II. piliera nie je schopný dať lepšie riešenie problémov dôchodkového systému z demografického vývoja ako je prechod na kapitálový dôchodkový systém. Fica, Tomanovú, Vás a vlastne všetkých ficovoličov spája to isté, túžba po cudzích peniazoch, ignorovanie budúcnosti, neschopnosť domyslieť dôsledky vlastných rozhodnutí.
4. No a prednášku o duševnom zdraví od ficovoliča si vždy vychutnám. Keď už ich argumenty nie, tie ficovoloči zvyčajne nemajú a keď, tak sa obmedzia na táraniny o švajčiarskych dôchodkov z nejakej reklamy.
 

 

Nie je to ich vec, ich vec by to bola v prípade ak by na ich konanie pod vplyvom gebelsovskej propagandy v budúcnosti nedoplácali aj ostatní. Tí ktorým sa to oplatí nech tam zostanú, ale tak ako nesúhlasím s odškodňovaním klientov skrachovaných nebankových subjektov (Schmognerová vtedajších vkladateľov opakovane upozorňovala, že nemajú žiadne záruky výnosov), tak isto nesúhlasím ani s tým aby boli v II. pilieri ľudia ktorým sa to neoplatí a v budúcnosti sa o nich bude musieť aj tak postarať štát na úkor ostatných. Dnes robí Tomanová podobnú osvetu akú robila Schmognerová pri nebankových subjektoch. Za pár generácií tu aj tak tieto skupiny sporiteľov budú vyplakávať nad svojimi žalostnými dôchodkami a obviňovať štát z nečinnosti, podobne ako ho teraz obviňujú rôzne združenia poškodených nebankovými subjektami.
 

re: PV3S

Klamete.
Tomanová nerobí osvetu, robí propagandu s cieľom vyhnať sporiteľov z druhého piliera, predsa Fico s tými peniazmi počítal už pri návrhu štátneho rozpočtu, s cieľom ich prežrať hneď a teraz. Citoval som tú jej kravinu o tom, že sa neoplatí byť v druhom pilieri pre všetkých čo tam budú sporiť menej ako tridsať rokov, pričom žiaden prepočet o tom, aký bude možný dôchodok z I. piliera, napriek svojmu postaveniu, nie je schopná dať.
Mimochodom, neviete ho dať ani Vy, neviete napísať pre koho je II. pilier nevýhodný.
 

 

Ignoruješ podstatu môjho predošlého príspevku a diskutuješ od veci, ako vždy.
 

re: PV3S

Podstatou Vášho predošlého príspevku je pokus o urážku. Keď už nič lepšie nemáte, tak ste siahli po takom čosi.

Lebo podstatou celého je Ficova, Tomanovej, Vaša a všetkých kritikov II. pilieru, neschopnosť čo i len naznačiť lepšie riešenie problémov dôchodkového systému z demografického vývoja ako je prechod na kapitálový dôchodkový systém.
 
Hodnoť

Navrhujem, nech kazdy, kto

dostane tento z nasich dani zaplateny spam do schranky, ho vrati na adresu Socialnej poistovne. Aj so ziadostou o spatnu odpoved do 30 dni.

Otazka je lubovolna. Napriklad prepocet predpodkladaneho vlastneho dochodkoveho prijmu k 31.3. 2009. Nech makaju...
 

genialne riesenie

ministerstvo naberie x novych pracovnikov aby stihli odpovedat v termine. a hadaj kto to vsetko zaplati? mas aj nejaky dalsi detinsky navrh?
 

Máš pravdu....

...jadnoduchšie a hlavne lacnejšie bude v najbližších voľbách použiť mozog a poslať strany terajšej vládkej koalície do prd**e...
 

to je dobry napad

bola by zaujimava reakcia SP.
 

To je dobré :-)

týmto neustálym iritovanim sporitelov si Fico bezpečne vybuduje skupinu voličov, ktorí ho budú mať plné zuby. Raz ti to zrátame!
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika