SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Recesiu pripúšťa Fico aj Šramko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Zdá sa,
že Fico so svojou partiou ani netušia, že fungujú ako majitelia skrachovaných nebankoviek
bbela
<< < 1 2 3 4 5 > >>

a tiez sa zda

ze podvedeni klienti nebankoviek si volbou fica nezvolili svoje odskodnenie, ale podielnictvo na nebankovke ovela vyssej urovne
 

11 rokov nepodmienečne

Mali by dostať tak ako Fruni 11 rokov natvrdo v 3. nápravnovýchovnej skupine.
 
Hodnoť

on ešte stále nepochopil, že dane budú

sakramentsky nízke. Lenže nie sadzby, ale skutočné výbery. Pretože keď firmy nerobia zisk, je úplne jedno či je sadzba 10 alebo 19 %. Takže tento rok ešte ako tak, väčšina minulého roka bola OK, ale dane (DPH aj DzP) za rok 2009 budú zúfalé. FIckot, kde máš veksláka ? Nejak je už ticho ten tvoj pajác nagelovaný. Teraz nech ukáže ako vie počítať. A či ho naučili aj odčítavať...
 

 

okolité meny padajú a zníženie na 3x16% by pomohlo, aby sme boli konkurencia schopný a prilákali firmy, stabilná mena, nižšie dane, ....
 

 

Dochodcovia a zdravotnictvo co ? Tiez som za dobrovolne dochodkove aj zdravotne poistenie. Vlade nezavidim asi bude treba krute opatrenia.
 

 

za to som aj ja.
1 štátna, ktorá bude zaručovať základné, potrebné ošetrenie
a súkromné pripoistenie, ktoré budú dávať nadštandart, či hradiť výkony, ktoré ani teraz zdravotné poisťovne nehradia.
 

V akom svete zijete?

Vy cakate od ''socialistu'� 39; taketo kroky? Prva vec bude, ze pracujucim zvysi dane. Znizi ospocitatelnu polozku, pre ''milionarov'� 39; zrusi pridavky na deti, zavedie brutalne skolne, zdvihne poplatky na dialnice, zavedie nove ''solidarne' 9; dane.... A aby som nezabudol, zavedie velonocne dochodky v hodnote 5 € a rozlozi II. pilier. Mame sa na co tesit. Drzte si capice, ideme z kopca!
 

amen

sociálny ficko nás zakope a dopadneme ako HU ;)
 

 

Je evidentné, že drvivá väčšina "diskutujúcich" nepochopila alebo nedokáže pochopiť o čom hospodárska kríza je! Už vidím, ako sa investori hrnú do Maďarska, lebo má slabú menu. Nepôjdu nikam, nie sú prostriedky na úverovanie investícií. Podľa toho, čo tu čítam, by mohlo Slovensko ekonomických expertov na krízu vyvážať do celého sveta, lebo tam tí chudáci na to ešte neprišli. Žiadne zníženie daní ani odvodov nič na danej situácii nezmení, rozhoduje sa totiž inde a rozhodne bez účasti Slovenska. Žiaden ekonomický zázrak sa na Slovensku nekoná a ani nebude konať pekne dlho! Chcel by som vidieť tú vládu, čo toto ukočíruje?!
 

nikto nehovorí o zázraku

ale o systémových krokoch na zmiernenie pre všetkých a nie len pre pár vyvolených ;)
uvery zabezpečí vláda, predsa obrovská firma čo sem príde sa má podporiť, hlavne taká firma, ktorej sa kríza tak nedotkla.
 

 

Poznáš takú? Mercedes chcel stavať v Maďarsku pri Kečkeméte, nebude. Momentálne firmy mobilizujú všetky rezervy aby prežili. V okolitých krajinách včítane, rušia prevádzky jednu za druhou, som pesimista, neočakávam nič dobré pekných pár rokov a žiadna naša vláda na tom nič nezmení!
 

kto by dnes staval v madarsku?

čítal si poriadne čo som písal?
sú firmy, ktoré profitujú, ktorým rastie zisk, vieš neexituje len strojárstvo, automobilový priemysle,...
je dosť firiem, ktoré by sa tu dali dotiahnúť.
Ide aj to, že kríza raz skončí a potom bude pekný štart, štart v krajine kde nekolíše mena, kde je stále lacnejšia prac. sila ako na západne ale úroveň vyššia ako na východe, kde je flexibilný zákonník práce, nižšie odvody,... tak to bude super štart.

Vieš treba zdvihnúť hlavu a treba sa pozerať viac pred seba vo väčšom horizonte!
 

 

Strojársky, chemický, elektrotechnický a stavebný priemysel drží ekonomiku každého štátu, k tomu ešte ťažobný (ak je čo) a potravinársky. Čo z tohto by to mohlo byť, lebo práve tieto odvetvia prežívajú krízu?
 

 

firiem je dosť, na ťahanie investorom tu nie som ja, ale saria.
tu ide o zamestnanosť, čo je jednoduchšie živiť 500 tis nezamestnaných, či 200 tis?

Stále je koho ťahať, aj firmy, ktoré majú teraz problémy pre krízu, myslím, že aj tu bol článok, že firmy sa budú sťahovať a šli by aj na slovensko kvôli euru, ale vadí im práve to čo som vypísal vyššie.

Vďaka euru a kríze sa dajú teraz robiť prádne veci, ale to by som od ficka chcel moc
 

.

"But amongst the ruins there are signs of life. On March 3, Dieter Zetsche, chairman of Daimler, confirmed that plans to build a Mercedes-plant in Kecskemet, central Hungary would remain unchanged. The new plant, an €800m investment employing 2,500, is three months late due to planning permission hold-ups, but it will start production in 2011, Zetsche confirmed."

http://businessneweurope.eu/st...
 

 

To si nemal poslať, takto to im bude horšie nadávať na Dzurindu. Kriticky rozoberať ako sme závislí na automobilovom priemysle, ale Maďari si pritiahnu ešte štvrtú automobilku.
Ja len čakám kedy tu táto vláda problém závislosti od automotive vyrieši a konečne pritiahne investorov z nejakých sofistikovanejčích odvetvi - IT, biotechnologie, farmaceutických nano markerov, kvantových bodiek, inteligentných lakov, výrobcov supravodivých káblov. To len stručný náčrt na pritiahnutie high endových odvetví, a nie nejakého ho Mercedesu.
 

pozri,

uroven 'expertov' na webovej diskusii nie je dolezita. dolezita je uroven 'expertov' vo vlade. myslim, ze u tych druhych je to dnes hotova katastrofa. pred chvilou som v TV pocul experta Fica. myslim, ze ovela lepsie by bol schopny sa s hodnotenim krizy vysporiadat priemerny 'expert' v tejto diskusii
 

fico a expert :D

to ani do úvodzoviek nedávaj :D

bol na stredku s ČSSD a tam ekonomovia uznávaní vo svete hovorili ako bojovať s krízou a hovorili všetko proti čomu je fico a čo chce opozícia ;)

muselo mu byť riadne trapne :D
 

on

si ide svojou vlastnou cestou ... :-D, len nechapem, preco aj nas nuti slapat tym istym SMERom
 

ale

nás nechá napokoji a nech si tam ide sám bez nás ;)
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Ekonomika