ČR zdedila 70% priemyslu R-U. Nesmieme zabúdať, že išlo
o kvalitné nemecké fabriky. Že si po vojne vyhnali vyspelé nemecké obyvateľstvo, fabriky ukradli a pohraničie zdevastovali na to sme doplatili aj my. Miesto Nemcov tam majú teraz Vietnamcov, slovenských Cigáňov a Rusov čo sa im tam rozvaľujú.
.
Ináč za dobrého tatíčka Masaryka to bolo len 30% životnej úrovne. Takže sme sa radikálne zlepšili.
amaterekonom
v mnou citovanem clanku
Je uvedeno ze
cituji:
\"Z pohledu nynější statistiky lze ekonomickou výkonnost obou států porovnat přesněji. ČSÚ uvádí, že HDP v roce 2006 na obyvatele v Česku představoval necelých 315 tisíc Kč. Na Slovensku to podle tamního statistického úřadu za stejné období bylo 308 tisíc Sk na občana, v přepočtu 246 tisíc českých korun. V roce 2006 tak Slovensko dosáhlo 80 procent českého HDP. Pokud jsou Karászovy odhady z roku 1992 správné, pak by to znamenalo, že Slovensku se podařilo za uplynulých 15 let snížit rozdíl mezi výkonností obou ekonomik o deset procentních bodů.\"
Cili gratuluji - 10% se podarilo za 15 let dotahnout. Zbyva jeste 20%, cili do 20 let by mohlo Slovensko dotahnout uroven Ceska. Ale je to hrozne dlouha doba a kdo vi jak se bude celosvetove ekonomika vyvijet.
Antikomunista-Havlista
Mne sa fakt nechce
hľadať link, ale možno si čítal správy minulý týžden.Slovensko na konci roka 2007 dosiahlo 85%.V r. 1996 malo 70% Ceskej republiky.90% ceského HDP má byť o 7 rokov.Zdroj:ČNB-české weby.Samozrejme , v reály to tak nebude, to by sme museli mať stále 10% rast a vy 6,5 či koľko bolo minulý rok.
V realu to tak samozrejme nebude....to je kazdemu jasne.
Navic ono uprimne HDP je velmi diskutovana a diskutabilni velicina. Uz se to nebere tak smrtelne vazne jako jeste pred 20 lety...protoze velka mobilita dnesnich vyrobnich zavodu zpusobuje velke vykyvy tohoto ukazatele......Uz se vic berou komplexnejsi ukazatele , ktere vice zohlednuji nejen penize protekle ekonomikou, ale i kolik z toho bohatstvi realne pribylo v te dane zemi...
http://www.sdkuonline.sk/download/rozumieme_reformam.pdf 1995 bol HDP Slovenska 63% Česka 2004 76% Ale toto je téma pre zakomplexovanú úderku z Česka :-)
Obdobnou logikou dojdes k zaveru ze o 150 rokov bude slovensko na tom o 100% lepsie. hej bude nasim vnucatam a pravnucatam sveta zit. cesi budu k nam chodit zobrat, pri tych polovicnych platoch, plna bratislava cechov to bude parada.
na slovensku je ovela rozsirenejsia seda ekonomika a bocny prijem. zivotnu uroven clovek vidi na vlastne oci ked prechadza oboma krajinami. je uplne totozna, ak nie vyssia na slovensku.
na Slovensku uz je fakt vyssi. V tech obchodech uz je tam za pokladnou a na stavbach slyset hlavne cestinu. Sam jsem byl prekvapeny. Leckde v Hypernove v Blave lze zaslechnout i Nemcinu u pokladni.
Kdyby jsi trochu znal historii,tak by jsi věděl,že největší strojírenské,chemické podniky byly v českých rukách.V německých rukách byl hlavně textilní průmysl,sklářský..
V r.1918 nebyla žádná významná továrna ve slovenských rukou,vše bylo německé,rakouském,ma%darské.Slovákům v Horních uhrách nepatřilo prakticky nic.Mimo ovcí a salaší
Ja ale neviem, co si predstavujes pod pojmom "v slovenskych rukach". Trebars Slovnaft vznikol v 1895, zeleziarne podbrezova v 1840, harmanecke papierne 1829...
Naivo,jak jsem říkal.tuhle hru už jsem hrál.. Keď v roku 1895 udelila mestská rada Bratislavy súhlas na výstavbu rafinérie minerálnych olejov, Európa stála na prahu éry automobilizmu a veľkých fabrík na spracovanie ropy mala poskromne. Rozhodnutie založiť rafinériu, ktoré padlo v Budapešti, bolo prezieravým podnikateľským krokom ... Rozhodli,založili,šéfovali - vše se odehrálo v Budapešti.. další prosím...
1836 rozhodnutie rakúsko-uhorského parlamentu vybudovať 12 železničných tratí zákonom č. XXV 1838 G. Schweizer - komorský gróf v Banskej Štiavnici navrhol postaviť valcovňu na koľajnice pod vŕškom Brezová 1839 komisia, v zložení G. Schweizer, M. Glanzer a A. Lobkowitz, určila presnú polohu na umiestnenie valcovne 1840 začiatok prvých stavebných prác dokonce čský šlechtický rod Lokowitzů.. další prosím,,,
Predovšetkým tu žiadne fabriky neboli. Takže máš pravdu.
Až na to, že všetci Maďari, Rakušania utiekli. Čiže tu boli fakt len ovce a salaše. Ale pozri sa na to dnes. Podľa východiskovej pozície ste už mali byť Švajčiarsko.
ano
Navic ono uprimne HDP je velmi diskutovana a diskutabilni velicina. Uz se to nebere tak smrtelne vazne jako jeste pred 20 lety...protoze velka mobilita dnesnich vyrobnich zavodu zpusobuje velke vykyvy tohoto ukazatele......Uz se vic berou komplexnejsi ukazatele , ktere vice zohlednuji nejen penize protekle ekonomikou, ale i kolik z toho bohatstvi realne pribylo v te dane zemi...
Tu je link
1995 bol HDP Slovenska 63% Česka
2004 76%
Ale toto je téma pre zakomplexovanú úderku z Česka :-)
toto mi vylepšilo deň, vážne ĎAKUJEM
jo jo
Tatra-
Horné Uhorsko
Keď v roku 1895 udelila mestská rada Bratislavy súhlas na výstavbu rafinérie minerálnych olejov, Európa stála na prahu éry automobilizmu a veľkých fabrík na spracovanie ropy mala poskromne. Rozhodnutie založiť rafinériu, ktoré padlo v Budapešti, bolo prezieravým podnikateľským krokom ... Rozhodli,založili,šéfovali - vše se odehrálo v Budapešti..
další prosím...
1836 rozhodnutie rakúsko-uhorského parlamentu vybudovať 12 železničných tratí zákonom č. XXV
1838 G. Schweizer - komorský gróf v Banskej Štiavnici navrhol postaviť valcovňu na koľajnice pod vŕškom Brezová
1839 komisia, v zložení G. Schweizer, M. Glanzer a A. Lobkowitz, určila presnú polohu na umiestnenie valcovne
1840 začiatok prvých stavebných prác
dokonce čský šlechtický rod Lokowitzů..
další prosím,,,
Predovšetkým tu žiadne fabriky neboli. Takže máš pravdu.