BRATISLAVA. Tatra banka dosiahla v minulom roku čistý zisk 104,09 mil. eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní je to nárast o 3,5 %.
Čisté úrokové výnosy stúpli o 1,1 % na 306 mil. eur. Zisk z poplatkov a provízií predstavoval vlani sumu 11,6 mil. eur. V porovnaní s rokom predtým to je zvýšenie o 8,1 %. Osobitný odvod vybraných finančných inštitúcií predstavoval sumu 24,9 mil. eur a znovuzavedený odvod do Fondu ochrany vkladov bol za 4,8 mil. eur.
Bilančná suma banky bola na konci minulého roka vo výške 9,664 mld. eur. Za rok stúpla o 2,2 %.
Úvery poskytnuté klientom sa medziročne zvýšili o 9,3 % na 7,261 mld. eur. Vklady klientov boli na konci vlaňajška v celkovej výške 7,366 mld. eur. V porovnaní so stavom z konca roka 2013 je to nárast o 4,8 %.
Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen. Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 zamestnancov.