BRATISLAVA. Kto postaví futbalový štadión v Trnave, na ktorý štát plánuje prispieť 13 miliónov eur?
Odpoveď na túto otázku by malo priniesť verejné obstarávanie, ktoré robí spoločnosť City-Arena ako investor projektu. V jej dozornej rade sedí spolumajiteľ trnavského klubu Spartak Vladimír Poór.
Firmy, ktoré chcú štadión stavať, sa mali do súťaže prihlásiť do štvrtka. Záujem prejavila spoločnosť Zipp, pre SME to potvrdila jej zástupkyňa Zsuzsanna Hamerlik.
Zipp je dnes generálnym dodávateľom tejto stavby.
City-Arena upozorňuje, že sa to netýka tej časti prác, o ktoré sa súťaží v tendri. Časť z prác sa napríklad už urobila alebo sa týka stavby komerčnej časti projektu, nákupného centra, ktorá sa nedotuje.
Má Zipp konkurenta?
- Vláda vyčlenila na stavbu a modernizáciu 21 futbalových štadiónov spolu 45 mil. eur počas desiatich rokov.
- Pre 16 z nich hľadá Slovenský futbalový zväz firmu, ktorá ich zmodernizuje.
- Zvlášť sa hľadá stavbár pre štadióny v Trnave, Žiline, Zlatých Moravciach, Senici a na Myjave.
- Najviac, asi 13 mil. eur, má z dotácií putovať do Trnavy, 4,5 mil. eur do Žiliny.
Či sa prihlásili do tendra na výstavbu trnavského štadióna aj iné firmy a koľko ich bolo, sme sa do štvrtka nedozvedeli.
„Informácie týkajúce sa verejného obstarávania zverejníme po vyhodnotení ponúk,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti City-Arena Pavol Adamec.
Iného záujemcu o stavbu štadióna sme zatiaľ na trhu nenašli.
Neoficiálne sa hovorí, že zákazka nezaujala napríklad spoločnosť Ingsteel, ktorá postavila hokejovú arénu na majstrovstvá sveta v Bratislave.
Na rozdiel od Trnavy ju však lákajú iné štadióny. Hlási sa do hry o modernizáciu 16 futbalových štadiónov, ktoré chce v rámci toho istého projektu ako trnavský štadión dotovať vláda.
Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo týchto 16 arén sa súťaží spoločne v jednom balíku, súťaž o zákazku v Trnave sa robí zvlášť.