MÉDIÁ

Pozrite si výber najzaujímavejších reklám (december)

Blíži sa koniec sveta. Spláchnite svoje hriechy dobrým pivom, alebo si oddýchnite od hlúpych predpovedí a dotieravých vianočných reklám pri ďalšom výbere toho najlepšieho zo sveta marketingu.

Zmestím sa tam? Nezmestím? Zaparkovať v meste je niekedy umenie hodné majstra. S asistentom od Volkswagenu zaparkujete i tam, kde sa to zdá byť nemožné.
To, na čo nás médiá niekoľko rokov starostlivo pripravovali, sa nezadržateľne blíži - v piatok tu máme koniec sveta. Podľa britského pivovaru je najvyšší čas spláchnuť svoje hriechy.
V reklame na tureckú televíziu CNBC-e sa krásne spojil svet politiky s televíznou zábavou - v tomto prípade so sitcomom Dva a pol chlapa. Stanici sa tak podarilo originálne odpromovať jej programovú štruktúru postavenú na spravodajstve a amerických seriáloch. Kampaň získala v novembri zlaté ocenenie na medzinárodnej kreatívnej súťaži Epica Awards.
Vedeli ste, že hracia konzola Play Station má už 16 rokov? A že film Toy Story mal premiéru pred 17 rokmi? Život uteká rýchlejšie, ako sa zdá. Podľa španielskej poisťovacej spoločnosti je načase myslieť na dôchodok.
V Rusku vznikol pekný print pre Svetový fond na ochranu prírody. Hlavnú úlohu si v ňom zahral stále viac ohrozený vráskavec - vytvorený z mapy sveta. Kampaň podčiarkuje silný slogan: "Sme v tom spolu"
Internet je plný falošných reklám, obrázkov a konceptov, ktoré nikdy neslúžili propagácii značky. Niektoré sú menej vydarené, iné svojou fantáziou tromfnú i prácu najväčších agentúr. Takou je aj reklama na ukrajinské aerolínie UIA, ktorá vzbudila rozruch nielen medzi blogermi, ale písali o nej aj celoštátne médiá našich východných susedov.
Fúkače lístia nepatria medzi produkty, ktorých reklamy by nás často ohurovali. Preto v záplave neoriginálnych vinšov a lacného gýču veľmi poteší toto milé a jednoduché vianočné prianie.
A na záver ešte jedna s vianočnou tematikou – nikdy neviete, čo vám preletí cez cestu. Aj preto Mercedes vodičov (trochu netradične) vyzýva, aby tieto sviatky jazdili opatrne.

Októbrový výber najzaujímavejších reklám nájdete tu, novembrový tu. Viac nájdete každý deň na stránke Reklamátora. Zdroj: adsoftheworld.com.

Téma: Najlepšie reklamy


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.

Neprehliadnite tiež

Nemci našli v dieselových motoroch Audi softvér na reguláciu emisií

Audi musí povolať do servisom viac ako 120-tisíc áut.

Americké akciové indexy stúpli na nové rekordné maximá

Investori si nevšímali, že Kongres neschváli dočasný rozpočet pre federálnu vládu.

Čistý prírastok malých a stredných podnikov dlhodobo klesá

Počet vzniknutých malých a stredných podnikov prevyšoval v roku 2016 počet zaniknutých.

Ceny ropy oslabili, zlato zdraželo

Cenám drahých kovov sa v závere týždňa darilo.