MÉDIÁ

Pozrite si výber najzaujímavejších reklám (december)

Blíži sa koniec sveta. Spláchnite svoje hriechy dobrým pivom, alebo si oddýchnite od hlúpych predpovedí a dotieravých vianočných reklám pri ďalšom výbere toho najlepšieho zo sveta marketingu.

Zmestím sa tam? Nezmestím? Zaparkovať v meste je niekedy umenie hodné majstra. S asistentom od Volkswagenu zaparkujete i tam, kde sa to zdá byť nemožné.
To, na čo nás médiá niekoľko rokov starostlivo pripravovali, sa nezadržateľne blíži - v piatok tu máme koniec sveta. Podľa britského pivovaru je najvyšší čas spláchnuť svoje hriechy.
V reklame na tureckú televíziu CNBC-e sa krásne spojil svet politiky s televíznou zábavou - v tomto prípade so sitcomom Dva a pol chlapa. Stanici sa tak podarilo originálne odpromovať jej programovú štruktúru postavenú na spravodajstve a amerických seriáloch. Kampaň získala v novembri zlaté ocenenie na medzinárodnej kreatívnej súťaži Epica Awards.
Vedeli ste, že hracia konzola Play Station má už 16 rokov? A že film Toy Story mal premiéru pred 17 rokmi? Život uteká rýchlejšie, ako sa zdá. Podľa španielskej poisťovacej spoločnosti je načase myslieť na dôchodok.
V Rusku vznikol pekný print pre Svetový fond na ochranu prírody. Hlavnú úlohu si v ňom zahral stále viac ohrozený vráskavec - vytvorený z mapy sveta. Kampaň podčiarkuje silný slogan: "Sme v tom spolu"
Internet je plný falošných reklám, obrázkov a konceptov, ktoré nikdy neslúžili propagácii značky. Niektoré sú menej vydarené, iné svojou fantáziou tromfnú i prácu najväčších agentúr. Takou je aj reklama na ukrajinské aerolínie UIA, ktorá vzbudila rozruch nielen medzi blogermi, ale písali o nej aj celoštátne médiá našich východných susedov.
Fúkače lístia nepatria medzi produkty, ktorých reklamy by nás často ohurovali. Preto v záplave neoriginálnych vinšov a lacného gýču veľmi poteší toto milé a jednoduché vianočné prianie.
A na záver ešte jedna s vianočnou tematikou – nikdy neviete, čo vám preletí cez cestu. Aj preto Mercedes vodičov (trochu netradične) vyzýva, aby tieto sviatky jazdili opatrne.

Októbrový výber najzaujímavejších reklám nájdete tu, novembrový tu. Viac nájdete každý deň na stránke Reklamátora. Zdroj: adsoftheworld.com.

Téma: Najlepšie reklamy


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Tomanová používa jednostranné stanoviská, súdy ju rešpektujú

Súdneho znalca odvolávajúceho sa na komisárku pre deti Vieru Tomanovú stiahli z prípadu.

KOMENTÁRE

Veď sú to iba deti

Zdá sa, akoby Tomanová nastúpila v čase, keď sa nepredpokladalo, že bude musieť niečo významné urobiť.

SVET

OSN zverejnila plán na zníženie počtu ľudí, je to hoax

Sedemnásť rokov stará správa a množstvo nepodložených komentárov zaujali aj stranu Borisa Kollára.

KOMENTÁRE

Dúfajme, že Duda to pochopil. Nie sú dve Poľská, iba jedno

Predkladané zákony berú Poľsko všetkým Poliakom.

Neprehliadnite tiež

Každá nová bytovka má byť pripravená na elektromobily

Developeri by podľa návrhu museli po roku 2020 do projektov kresliť šachty na kabeláž pre nabíjačky. Elektrizačná sústava na to nie je pripravená.

Štát chce prudšie zvyšovať dôchodky, ale tri veci pri tom nedomyslel

Nikde sa nepíše, koľko bude zvyšovanie dôchodkov stáť a ako dlho to štát utiahne.

Opozícia kritizuje Jahnátka, vlastnú nomináciu nedala

Vláda vymenovala Jahnátka za predsedu energetického regulačného úradu.

Grécka vláda sa rozhodla vrátiť na kapitálový trh

Predaj cenných papierov zabezpečí konzorcium popredných medzinárodných bánk.