SME
Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky
MÉDIÁ

Pozrite si výber najzaujímavejších reklám (november)

Dobrá reklamná kampaň dokáže nielen predať a zabaviť, ale môže tiež pomôcť a spraviť život človeka lepším. O tom, že to nie je nemožné, vás presvedčí výber toho najzaujímavejšieho zo sveta reklamy.

Svetový deň výživy si 16. októbra pripomínajú vo viac ako 150 krajinách sveta. Tento rok ho sprevádzala obzvlášť silná reklama.
V Kazachstane vznikol zaujímavý print pre výrobcu kontaktných šošoviek. Ten odporúča, aby ste vašim okuliarom dali posledné zbohom.
Zatuchli ste v práci? Nájdite si novú, nabáda v reklame singapurský pracovný portál. Na tom by nebolo nič zvláštne, avšak jej nápis je vyrobený z chleba, ktorý pred očami okoloidúcich doslova hnije.
Chytrý print – na nezaplatenie. Presne to si povedali v Kanade, kde pod hlavičkou MasterCardu vznikla táto reklama na charitatívny golfový turnaj žien.
V Nemecku vytvorili pre mimovládnu Amnesty International úžasný print, ktorý nám pripomína, že ešte aj dnes v niektorých krajinách spisovatelia svojou prácou riskujú život. Čisté, jednoduché a s jasným posolstvom.
V ruskom Jekaterinburgu zápasia s katastrofálnym stavom ciest a planými sľubmi politikov. Miestny spravodajský portál preto zorganizoval nočnú akciu, kedy okolo troch výmoľov namaľoval karikatúry guvernéra, primátora a viceprimátora. Výsledok? Mesto do 24 hodín opravilo všetky tri diery a nasledujúci mesiac dalo do poriadku ďalších 7,6 kilometra ciest. Tomu sa hovorí inšpirujúca reklama pre Slovensko. Viac sa o kampani dozviete
v tomto videu.
Len 2500 eur stačilo na to, aby ulice Lisabonu ovládli postavičky populárnej hry Angry Birds. Portugalskému denníku Público sa v kampani podarilo zachovať filozofiu hry, a zároveň pútavo komunikovať špeciálnu prílohu so samolepkami nahnevaných vtákov.
A pri vtákoch ešte zostaneme – v americkom Memphise sa objavil takýto originálny pútač na domáci zápas miestneho baseballového tímu Redbirds. Zdá sa, že aj reklama farmárskeho klubu môže hrať prvú ligu.

Októbrový výber nájdete tu. Viac zaujímavých reklám nájdete každý deň na stránke Reklamátora. Zdroj: adsoftheworld.com.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Najlepšie reklamy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ruská vakcína Sputnik V.

Mnohí lekári odmietajú prebrať zodpovednosť za očkovanie neregistrovanou vakcínou.

7 h

Neprehliadnite tiež

ECB chce zastaviť rast výnosov dlhopisov, ohrozuje zotavenie ekonomiky eurozóny.

12 h
Minister práce Milan Krajniak.

Návrh potvrdenia nájdu firmy na webe ministerstva.

13 h

Týždenne odlietajú stovky dovolenkárov.

13 h
Komisárka pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreirová.

Podporné opatrenia sa realizujú v rámci Nástroja technickej podpory.

13 h