Minúta po minúte: Poslanci schválili Zákonník práce

Po štyroch rokovacích dňoch rozhodli poslanci o novele Zákonníka práce.

16:02 Republiková únia zamestnávateľov považuje schválenú novelu Zákonníka práce za posun. Na druhej strane však pre zamestnávateľov stále nie je dostatočná. "Novela dostatočne nesplnila očakávania zamestnávateľov od tohto zákona," povedal tajomník RÚZ Martin Hošták.

Hlavnou požiadavkou zo strany zamestnávateľov bolo podľa neho to, aby nový zákonník uľahčil najmä zamestnávanie ľudí, ktorí ostávajú mimo trhu práce. "RÚZ navrhovala oveľa odvážnejšie spružnenie Zákonníka práce najmä s cieľom dosiahnuť zníženie nezamestnanosti prostredníctvom uľahčenia prijímania zamestnancov," informoval tajomník.

15:27 Odborári budú zvažovať opustenie sociálneho dialógu s rezortom práce a zástupcami zamestnávateľov, a to kvôli schváleniu novely Zákonníka práce. Zároveň chcú organizovať nátlakové akcie. "Budem navrhovať, aby sme odišli z tripartity, aby sme prerušili sociálny dialóg, lebo toto je vážne pošliapanie sociálneho dialógu," vyhlásil dnes po odsúhlasení zákonníka v parlamente šéf Odborového zväzu KOVO Emil Machyna.

15:12 Asociácia emitentov stravovacích poukážok sa ohradzuje voči výrokom Matoviča, ktorý v utorok vyhlásil, že niektorí koaliční poslanci zbohatnú vďaka gastrofirmám. Naznačil, že niektoré spoločnosti mohli ovplyvňovať zákonodarcov pri hlasovaní o zachovaní stravných lístkov. "Zhodnotíme podanie trestného oznámenia za poškodzovanie dobrého mena," informoval predseda asociácie Štefan Petrík.

15:06 Niektoré schválené pasáže v Zákonníku sú podľa odborov nielen protizákonné a protiústavné, ale doslova poburujúce. "Napríklad, odborová organizácia bude musieť preukázať 30-percentnú členskú základňu, ak ju má zamestnávateľ brať vážne pri kolektívnom vyjednávaní. To hrubo a protiústavne porušuje právo občanov na ochranu osobných údajov. Paradoxne, 30-percentné kvórum odborárom nariaďuje vládna koalícia, ktorá v parlamentných voľbách získala len 27 percent hlasov oprávnených voličov," povedal Gazdík.

15:01 Zákonník práce je podľa poskytovateľa personálnych služieb - spoločnosti Trenkwalder z pohľadu potrieb slovenského trhu práce sklamaním. "Tak ako vláda, ani parlament nenašiel dostatok odvahy na to, aby Slovensko malo modernú, jednoduchú a flexibilnú pracovnú legislatívu, ktorá by mohla výraznejšie pomôcť rastu zamestnanosti," hodnotí schválenú novelu generálny riaditeľ firmy Luboš Sirota.

14:55 Robert Fico sľubuje zmeny v Zákonníku práce, keď sa opäť dostane do vlády. "Ak bude Smer súčasťou novej vládnej koalície, urobíme pre to všetko," povedal Fico na dnešnom brífingu. Zákonník chce následne dostať do pôvodnej podoby. "Pravicová koalícia schválila zákon v prospech zamestnávateľov a poškodzuje zamestnancov," zdôraznil.

Robert Fico (FOTO - SITA)

14:51 Predsedníčka vlády Iveta Radičová privítala schválenie Zákonníka práce poslancami. "Myslím si, že je to Zákonník práce, ktorý pomôže v raste zamestnanosti a zvyšuje zamestnancom istotu v ich zamestnaní. Je ústretovejší k zamestnancov aj k rodinám. Chráni tých, ktorí to potrebujú," povedala premiérka.

14:44 Matovič urobil podľa Bélu Bugára chybu v tom, že začal vydierať tým, že ak mu koalícia schváli návrhy, bude hlasovať za Zákonník práce. „To sa tak nerobí. Vyskúšali si to aj oni pri používaní jazykov národnostných menšín, keď nikto nevydieral, ale sme dlho rokovali. Dosiahli sme kompromis. Na druhej strane v otázke gastrolístkov ho podviedli tí, ktorí za to nehlasovali,“ povedal Bugár.

14:26 Fico označil Obyčajných ľudí za "polobláznov a vydieračov". Krátko predtým sa pozastavil nad "hrozným stavom koalície, v ktorej si nadávajú do svíň. Reagoval tak na vyjadrenia Matoviča po včerajšom rokovaní. Peter Kažimír zo Smeru nazval Matoviča "psychopatom".

14:07 Predseda Smeru Robert Fico tvrdí, že ide o protiľudový a cynický Zákonník práce. Podľa neho by Zákonník práce nemusel prejsť, ak by Obyčajní ľudia hlasovali proti novele.

13:56 Prezident podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára vráti parlamentu na opätovné prerokovanie novelu Zákonníka práce. „Poznajúc nášho milovaného prezidenta, ten to vráti. Budeme musieť nájsť 76 poslancov. Takže koalícia dostala čas na to, aby rokovala, aby sa naučila spolupracovať, aby poslanci, ktorí individuálne vystupujú, sa naučili robiť a dodržať kompromisy. Bude ťažké nájsť 76 poslancov, ale som presvedčený, že sa nám to podarí,“ povedal Bugár.

13:37 Jozef Špirko, viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov po hlasovaní povedal: „Za najväčšiu chybu pokladám, že parlament zrušil vládny návrh a vrátil do Zákonníka šesť úrovni minimálnej mzdy. Minimálna mzda by mala byť len jedna.“

13:35 Minister Mihál na brífingu neodpovedal na otázku či si myslí, či prezident podpíše novelu Zákonníka práce.

13:30 Minister práce Mihál po hlasovaní povedal, že dôsledkom prijatia novely bude vznik tisícov pracovných miest.

Mihálov Zákonník práce
 • 31. januára 2011 - pol roka po nástupe do ministerského kresla predstavil Mihál tézy k zmenám Zákonnika práce
 • 28. apríla 2011 - tri mesiace trvala príprava novely Zákonníka práce, keď ho na svojom zasadnuti schválila vláda
 • 18. mája 2011 - parlament začal v prvom čítaní rokovať o novele Zákonníka práce
 • 13. júla 2011 - parlament schválil novelu Zákonníka práce, čaká sa na podpis prezidenta
 • 1. septembra 2011 - novela Zákonníka práce by mala nadobudnúť účinnnosť

13:24 Poslanec Július Brocka z KDH pripustil, že hlasy Obyčajných ľudí budú ešte potrebovať v prípade, že prezident novelu Zákonníka vráti. Na prelomenie jeho veta by potom potrebovali aj 4 hlasy Obyčajných ľudí.

13:17 Matovič vyhlásil, že Obyčajní ľudia nebudú od septembra podporovať pozmeňujúce návrhy KDH a SDKÚ. Je to jeho odplata za to, že poslanci týchto strán nehlasovali za jeho návrh o gastrolístkoch.

13:08 Gazdík v televízií TA3 povedal, že oslovia prezidenta, aby nepodpísal novelu Zákonníka.

13:00 Prezident KOZ Miroslav Gazdík po hlasovaní povedal, že sa obrátia na Ústavný súd aj Medzinárodnú organizáciu práce. Novela vraj porušuje ich práva.

12:49 Poslanec Matovič po hlasovaní povedal, že za schválením Zákonníka sú poslanci Smeru, ktorí "neukázali všetky karty". Ak by sa opozícia nezúčastnila hlasovania tak parlament by nebol uznášaniaschopný,

12:44 Poslanci schválili návrh novely Zákonníka práce. Za návrh hlasovalo 74 poslancov, proti bolo 70 poslancov.

12:43 Poslanec Matovič sa nezúčastní hlasovania.

12:40 Pavol Paška zo Smeru obvinil pred hlasovaním koalíciu z manipulácie s hlasovaním. Podľa Pašku odišiel poslanec Matovič zo sály, aby znížil kvórum.

Poslanec Matovič odchádza z rokovacej sály. (FOTO - TASR)

12:17 Predseda parlamentu Richard Sulík na návrh troch poslaneckých klubov odložil hlasovanie o 20 minút, hlasovať by sa teda malo o 12:37.

12:03 Poslanec Smeru Pavol Paška dal návrh na prerušenie rozpravy a hlasovanie o Zákonníku prace. Prešiel. Parlament bude hlasovať ešte pred obedom o Zákonníku. Hlasovať sa bude o 12.15. Predtým budú porady klubov.

12:00 Hlasovanie o Zákonníku práce tak skoro nebude. Poslanec Igor Matovič sa rozhodol potrestať poslancov za to, že si chceli skrátiť schôdzu a preložili viaceré návrhy zákonov na september. Matovič začal v rozprave čítať dlhú dôvodovú správu k novele zákona o trestnom poriadku, ktorá má niekoľko desiatok strán.

11:37 Stránka parlamentu už funguje.

11:22 Webstránka Národnej rady pred rozhodujúcim hlasovaním o Zákonníku práce spadla.

10:43 Smer zvolal na hlasovanie o Zákonníku práce všetkých svojich poslancov. Dorazil aj Ján Počiatek, ktorý bol na dovolenke. V sále je aj Dušan Čaplovič, ktorý bol v nemocnici. Ak budú všetci zo strany Smer v sále a Obyčajní ľudia nezahlasujú za Zákonník, neprejde.

9:30 Parlament pokračuje v rokovaní o Trestnom poriadku. Po skončení rozpravy je plánované hlasovanie o Zákonníku práce. Poslanci v utorok schvaľovali v druhom čítaní pozmeňovacie návrhy. Návrhy poslanca Matoviča schválené neboli. Obyčajní ľudia preto avizovali, že návrh v treťom čítaní ani ako celok dnes nepodporia. Hrozí tak, že jeden z kľúčových zákonov Radičovej vlády schválený nebude.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

20:30 v Stredu o desiatej bude pokračovať rokovanie Národnej rady, tá bude hlasovať o Zákonníku práce v treťom čítaní a o návrhu ako celku. Hlasy Obyčajných ľudí môžu spôsobiť neschválenie návrhu.

19:30 Nezaradený poslanec Igor Matovič obvinil koaličných poslancov, ktorí nepodporili jeho návrh o gastrolístkoch, že v najbližšom období veľmi zbohatnú. „Musíme sa pozrieť v najbližších týždňoch na účty niektorých poslancov. Gastrofirmy sú veľmi bohaté. Biznis s gastrolístkami je veľmi výnosný a myslím si, že niektorí poslanci veľmi zbohatnú,“ vyhlásil Matovič. Obyčajní ľudia napriek nepodpore ich návrhov podporili zákon o hazarde z dielne KDH. „Neboli sme svine ako oni,“ vyhlásil.

Čo prešlo a neprešlo

schválili:

 • päťtýždňová dovolenka pre všetkých od 33 rokov,
 • maximálna provízia emitentov gastrolístkov bude 3 %,
 • ľahšie čerpanie náhradného voľna.

neschválili:

 • nárok na penziu ako dôvod na výpoveď,
 • voľba medzi gastrolístkami a finančným príspevkom,
 • presúvanie sviatkov pred alebo za víkend.

Podľa Matoviča koalícia Obyčajných ľudí používa ako handru, s ktorou niekedy vytiera zem. „Používajú nás ako cvičené opičky, od ktorých očakávajú, aby sme im stláčali určené knoflíčky, ale nechcú dodržiavať sľuby. Odmietame zastávať naďalej rolu špinavej handry,“ dodal. Matovič povedal, že Obyčajní ľudia nepodporia v stredu definitívnu podobu Zákonníka práce, ako to avizoval, ak neprejdú jeho návrhy.

19:24 Podľa Pavla Hrušovského z KDH bola dohoda len na tom, že prejde len jeden z pozmeňovákov na ktorých Matovič trval. "Nehovorme o, hovorme o zákone ako o celku. Nemôžeme atomizovať koalíciu na nejaké frakcie. Nie je za tým žiaden úmysel, len hľadanie dobrého vecného riešenia. Toto je to, čo poslancov viedlo pri hlasovaní," vysvetlil Hrušovský.

Na margo Matoviča sa pýtal, kto to vlastne je. "Je to jeden poslanec, ktorý znižuje kvórum. Aj ja môžem vytvoriť skupinu poslancov a postaviť si svoj záujem. My sme napríklad mali záujem presadiť pracovné voľno počas sviatkov a neprešlo to. No a čo máme teraz robiť?" pýtal sa Hrušovský.

Pavol Hrušovský z KHD a Stanislav Janiš z SDKÚ.

19:10 Definitívne hlasovanie parlamentu o Zákonníku práce, ktoré sa uskutoční v stredu dopoludnia, bude väčšou drámou, ako sledovanie populárnych seriálov. Novinárom to povedal minister práce Jozef Mihál krátko po tom, ako plénum odhlasovalo všetky pozmeňovacie návrhy.

"Uvidíme, nebudem predbiehať. Teším sa na podobnú drámu, ako bola dnes, takže všetci, čo radi pozerajú Šeherezádu, pozývam ich zajtra na balkón," povedal v utorok večer Mihál. On sám očakáva, že zákonník by mal prejsť. "Ak neprejde, život pôjde ďalej, ale netreba špekulovať," povedal.

Otáznikom nad osudom novely je postoj nezávislého poslanca Igora Matoviča, ktorý si kládol štyri podmienky na to, aby spolu s troma kolegami s Obyčajných ľudí zahlasoval za Zákonník práce ako celok. Poslanci mu odsúhlasili iba jedinú.

18:32 Obchody zostanú otvorené aj počas sviatkov. Pre maloobchodníkov tak naďalej zostáva obmedzenie otvorenia ich prevádzok iba 24. a 25. decembra, 1. januára a na Veľkonočnú nedeľu. Ich zatvorenie počas všetkých sviatkov presadzoval šéf sociálneho výboru Július Brocka (KDH). Rodiny by totiž mohli takto tráviť spolu viac času. "Ja s tým nemám problém, úplne v pohode takto prežíva aj západný svet," podporil ho počas rozpravy jeho koaličný partner Stanislav Janiš (SDKÚ).

18:20 V Zákonníku práce napokon asi predsa len ostanú ustanovenia o minimálnych mzdových nárokoch. V rámci schvaľovania pozmeňujúcich návrhov k zákonu o tom rozhodli poslanci.

Zmeny podľa všetkého čakajú aj na odbory. Ak totiž podľa schváleného pozmeňujúceho návrhu budú chcieť odborové organizácie zastupovať všetkých zamestnancov, budú musieť pri svojom vzniku zamestnávateľovi na požiadanie preukázať, že organizujú najmenej 30 % zamestnancov.

Výhody z kolektívnych vyjednávaní na podnikovej úrovni by sa taktiež nemali v prípade organizácií, ktoré podliehajú zákonu o výkone práce vo verejnom záujme, vzťahovať na top manažmenty.

18:17 Zdravotníci by mali mať po dovŕšení 50. roku života možnosť odmietnuť prácu nadčas ako aj prácu v noci. Zároveň by mali získať nárok na 5 dní plateného voľna ročne, a to na sústavné vzdelávanie. Poslanci totiž v utorok schválili pozmeňujúce návrhy k Zákonníku práce, ktoré mali riešiť niektoré z požiadaviek petície Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Tie vybojovali uvedené úľavy pre všetkých zdravotníkov.

Poslanci nesúhlasili s návrhom na stanovenie minimálnych mzdových nárokov pre sestry a pôrodné asistentky. Riešením cez Zákonník práce pritom neboli nadšené ani samotné sestry. Obávali sa, že niektorým sestrám by mohli mzdy dokonca klesnúť. Návrhu taktiež vyčítali, že nezohľadňuje počet odpracovaných rokov a špecializáciu. Napokon sa so zástupcami koalície dohodli, ich odmeňovanie sa bude riešiť cez špeciálny zákon. Kedy bude zverejnený, by malo byť známe v septembri.

18:12 Občania si nebudú môcť presunúť deň pracovného pokoja na piatok. Plénum odmietlo tento návrh nezávislého poslanca Igora Matoviča. Proti hlasovali poslanci z OKS a niektorí z SDKÚ a KDH. Presun sviatkov presadzoval aj šéf rezortu práce Jozef Mihál (SaS), ten pôvodne navrhoval, aby sa mohol deň voľna vybrať v piatok alebo pondelok.

Protest za povinné gastrolístky pred parlamentom.

18:11 Zamestnávatelia nebudú môcť prepustiť zamestnanca alebo štátneho zamestnanca po získaní jeho nároku na starobný dôchodok. Poslanci totiž neschválili pozmeňujúci návrh poslankyne za KDH Moniky Gibalovej k vládnej novele Zákonníka práce.

18:03 Na základe pozmeňujúceho návrhu Ľudovíta Kaníka (SDKÚ) by mal klesnúť poplatok za sprostredkovanie stravovacích služieb prostredníctvom stravovacích poukážok. Podľa Kaníka bola doterajšia úroveň poplatku neúmerná, keďže presahovala 6 % z hodnoty uvedenej na stravovacej poukážke. Výška poplatku za sprostredkované stravovacie služby by teda mala po novom byť maximálne 3 % z hodnoty sumy uvedenej na stravovacej poukážke.

18:00 Návrh Igora Matoviča nepodporili piati poslanci KDH a traja poslanci SDKÚ a to Stanislav Janiš, Viliam Novotný a Ivan Harman. Celkovo bolo za 70 zákonodarcov a proti 62 poslancov.

17:49 Poslanci odmietli návrh poslanca Matoviča, aby zamestnanci mali možnosť vybrať si medzi gastrolístkami a peniazmi.

17:15 Poslanci začali hlasovať o pozmeňovacích návrhoch k novele Zákonníka práce, tretie čítanie a schvaľovanie Zákonníka ako celok bude až v stredu.

11:33 Predseda parlamentu Richard Sulík ukončil rozpravu ku Zákonníku práce. Záverečnú reč ku novele mal minister práce Jozef Mihál, ktorý sa vyjadril k poslaneckým pozmeňovacím návrhom. Hlasovať o Zákonníku ako celku sa bude v stredu.

10:40 V rozprave po Ľudovítovi Kaníkovi vystúpil posledný ústne prihlásený poslanec, Branislav Ondruš (Smer), ktorý predstavil pozmeňujúce návrhy opozičného Smeru. Ten navrhuje zachovať minimálne mzdové nároky, doterajší model reťazenia pracovných pomerov na dobu určitú či zachovať maximálnu dĺžku skúšobnej doby. Okrem iného chce najsilnejšia opozičná strana zachovať aj doterajšie výpovedné lehoty či výšku odstupného.

10:32 Ďalší pozmeňujúci návrh predstavil aj poslanec SDKÚĽudovít Kaník, ktorý chce presadiť, aby poklesol poplatok za sprostredkovanie stravovacích služieb prostredníctvom stravovacích poukážok. "Dnešná úroveň poplatku za sprostredkovanie je neúmerné vysoká," vyhlásil v pléne Kaník. Úroveň poplatku, ktorá v súčasnosti presahuje 6 % z hodnoty sumy uvedenej na stravovacej poukážke, by tak po zmene mala byť maximálne 3 %.

10:14 V novele Zákonníka práce chcú poslanci SaS presadiť ďalšiu zmenu. Poslankyňa strany Natália Blahová predstavila v utorok v pléne pozmeňujúci návrh, ktorého cieľom je zavedenie konta pracovného času s možnosťou akumulácie kladných ako aj záporných hodín. To má zamestnávateľom umožniť lepšie reagovať na potreby odberateľov a administratívne zjednodušiť systém kumulácie práce, ktorá by inak bola označená za prácu nadčas.

Július Brocka (vľavo), minister práce Jozef Mihál (v strede) a poslanec SDKÚ Horváth.

9:53 V Zákonníku práce by sa vôbec nemala nachádzať možnosť pracovať na dohodu. Namiesto toho by tam mali byť liberálne a jednoduché spôsoby uvoľňovania ľudí zo zamestnania, aby firmy nepotrebovali zadné vrátka a neprijímali ľudí na pozície bez akejkoľvek sociálnej ochrany či odvodov. V diskusii k novele Zákonníka práce to vyhlásil poslanec Ľudovít Kaník (SDKÚ).

Opozícii odkázal, že zamestnancom pred prepúšťaním nepomôže, keď sa do zákonníka zakomponuje čo najviac zákazov pre zamestnávateľov. Firmy totiž podľa neho neprepúšťajú preto, "že sa tučný kapitalista s cigarou ráno zobudí a rozhodne sa, že ide robiť zamestnancom zle". Prepúšťa sa, ako tvrdí, preto, že sa zmenili ekonomické pomery vo firme a aby táto prežila, musí prijať ozdravné opatrenia, zoštíhliť, a to aj prepustením zamestnancov.

Odborárov označil za odnož Smeru, keďže podľa jeho slov majú s opozičnou politickou stranou podpísanú zmluvu. "Nečudujte sa preto, že vás nikdy nebudeme považovať za zástupcov zamestnancov, ale len za odnož Smeru," adresoval odborárom, ktorí sedeli na balkóne rokovacej sály. Zároveň ich vyzval, aby zverejnili svoje platy a ukázali, ako skutočne hája záujmy zamestnancov.

9:15 Ako prvý v utorok svoje názory prezentuje Vladimír Matejíčka (Smer). Ten počas svojej prezentácie kritizoval zmeny týkajúce sa odborov. "Odkryl som nebezpečenstvo, ktoré sa v navrhovanej novele skrýva, a to oslabovanie pozícií zamestnancov a ich zástupcov. Odhalil som tak skutočné zámery vlády," upozornil.

9:00 Poslanci už tretí deň pokračujú v diskusii k novele Zákonníka práce . Debata o právnej norme sa začala v piatok. Do rozpravy sa vtedy písomne prihlásili 18 poslanci, aktuálne nasledujú 14 prihlásení ústne.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Ekonomika


Inzercia - Tlačové správy


 1. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
 2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 4. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 5. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 6. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 7. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 8. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
 1. Do you need to unwind after a stressful week at work?
 2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
 3. MiddleCap Equity Partners a Mayfair Assets ukončili fúziu
 4. Súboj olympionikov na Malom Dunaji
 5. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
 6. Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii
 7. Ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu EU v Bratislave
 8. Kreditná karta – áno alebo nie
 9. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 10. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
 1. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 26 212
 2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 9 034
 3. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 8 195
 4. Kreditná karta – áno alebo nie 8 001
 5. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina? 5 709
 6. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 5 268
 7. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 5 252
 8. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou 5 235
 9. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 4 582
 10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 970

Téma: Zákonník práce


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Dlhy by mal štát odpúšťať budúci rok. Náklady vyčísľujú

Šéf SNS Andrej Danko spomína aj ďalší generálny pardon v Sociálnej poisťovni. Komore exekútorov sa to nepáči.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Liek existoval, aj tak ho takmer nechali umrieť

Príbeh, ktorý opisuje slovenské zdravotníctvo.

KOMENTÁRE

Turecko v Európe? Môžeme to definitívne vzdať

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

ŠPORT

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom.

Neprehliadnite tiež

Občiansky s čipom nestačí, Únia chce aj odtlačky prstov

Zmenu v občianskych preukazoch navrhuje Európska komisia. Sledovať občanov by bolo pre štáty zase o niečo ľahšie.

Európska únia odpovie na akékoľvek clá USA na dovoz áut

Akcie európskych automobiliek oslabili.

OPEC a ďalší producenti zvýšia ťažbu o milión barelov ropy denne

Organizácia ohlásila, že bude pumpovať viac ropy na trh.

Uber privítal záujem politikov o modernizáciu zákona o cestnej doprave

Postup Uberu v poslednom období bol pre Kažimíra sklamaním.

Najviac dlžníkov má Banskobystrický kraj, najväčšie dlhy Bratislavčania

Najväčšie dlhy majú Slováci vo veku 45 až 54 rokov.