PRAHA. Generálny riaditeľ skupiny Central European Media Enterprises (CME) Adrian Sarbu predal akcie spoločnosti za zhruba 2 mil. USD. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na oznámenie CME regulačným orgánom.
Spoločnosť uviedla, že Sarbu predal 100 tis. kusov akcií v nominálnej hodnote 20,1 USD za kus. Sarbu v CME priamo alebo nepriamo naďalej kontroluje 2 602 000 akcií, vyplýva ďalej z oznámenia regulačným úradom. Od augusta 2010 generálny riaditeľ CME predal okolo 400 tis. akcií mediálnej skupiny.
Central European Media Enterprises (CME) prevádzkuje televízne stanice v šiestich krajinách strednej a východnej Európy. Spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. v júli 2007 odkúpila 20 % v TV Markíza od spoločnosti Media Invest, spol. s r.o.
CME informovala, že touto transakciou sa stala 100-percentným vlastníkom spoločnosti Markíza - Slovakia, spol. s r.o., ktorá je prevádzkovateľom licencie na vysielanie TV Markíza.