SME
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Prehľad najdôležitejších udalostí - apríl 2009

Prehľad najdôležitejších udalostí - apríl 2009

BRATISLAVA. .

1. apríl

Štát časť šrotovného presunie na plecia predajcov. Vláda rozhodla, že Ministerstvo hospodárstva SR poskytne tzv. šrotovné pri kúpe nového motorového vozidla len vo výške 1 000 eur za podmienky, že predajca tiež poskytne zľavu najmenej 1 000 eur.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nariadil Zdravotnej poisťovni Dôvera vypracovať ozdravný plán. Najväčšej súkromnej poisťovni na Slovensku zároveň uložil doteraz najvyššiu pokutu takmer 166 tis. eur.

Slovenský plynárenský priemysel sa vyhol miliardovej strate. Najvyšší súd SR v stredu rozhodol, že nemusí vyplatiť švajčiarskej akciovej spoločnosti GEN MAN VENTURES AG tzv. Duckého zmenku vo výške jednej miliardy CZK, informoval Peter Préti z Najvyššieho súdu.

Skryť Vypnúť reklamu

Kabinet prerokoval a schválil návrh nariadenia vlády, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupe Slovenského pozemkového fondu pri poskytovaní náhradných pozemkov.

Osobitné štátne príspevky pre baníkov by sa mali od začiatku júna tohto roka zvýšiť. Vyplýva to z návrhu novely zákona o osobitnom príspevku baníkom, ktorú vláda na svojom rokovaní schválila.

Doterajší odštepný závod Tepláreň bratislavskej rafinérskej spoločnosti Slovnaft sa od 1. apríla stáva samostatnou dcérskou spoločnosťou Slovnaftu, informoval hovorca spoločnosti Anton Molnár.

2. apríl

Štát v rámci boja proti dopadom hospodárskej krízy podporí zatepľovanie budov miliónmi eur. Ako po rokovaní Rady pre hospodársku krízu povedal premiér Robert Fico, členovia rady sa zhodli, že pôjdu na podporu zatepľovania cez navýšenie zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania.

Skryť Vypnúť reklamu

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) sa vo veci kartelovej dohody šiestich stavebných spoločností pri realizácii úseku diaľnice D1 odvolal voči rozhodnutiu Krajského súdu v Bratislave, ktorým súd zrušil rozhodnutia PMÚ o kartelovej dohode. Odvolanie podal úrad na Najvyšší súd SR.

Počas prvej vlny šrotovného, ktorá trvala od 9. do 25. marca tohto roku, dali ľudia na Slovensku zošrotovať celkovo 22,1 tis. vozidiel a do 30. marca bolo so štátnou šrotovacou podporou predaných alebo rezervovaných 16 985 vozidiel. Priemerná predajná cena vozidla kupovaného od 9. do 30. marca tohto roku so štátnou šrotovacou podporou pritom podľa združenia dosiahla 9 061,40 eur. Priemerná dotácia štátu na jedno vozidlo dosiahla 1 496,50 eur a dotácia predajcu ďalších 698,10 eur, informovalo Združenie automobilového priemyslu SR.

Skryť Vypnúť reklamu

3. apríl

Druhá vlna poskytovania tzv. šrotovného pri kúpe nového motorového vozidla sa začne v pondelok 6. apríla, vyplýva to z nového výnosu Ministerstva hospodárstva SR

Spoločnosť Subway, jeden z najväčších fast-foodových reťazcov na svete, vstúpil 3. apríla na slovenský trh - v Trenčíne otvára svoju prvú franchisingovú reštauráciu na Slovensku.

6. apríl

Druhé kolo tzv. šrotovného sa míňa neuveriteľným tempom. Ako vyplýva z údajov Združenia automobilového priemyslu SR (ZAP) do 10:00 hodiny dopoludnia šrotoviská prevzali na spracovanie už 2 500 vozidiel.

Pojednávanie v spore Slovenskej pošty, a.s. ako navrhovateľa a Európskej komisie ako odporcu na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu kvôli poskytovaniu služieb hybridnej pošty by sa mohlo začať koncom tohto alebo začiatkom budúceho roku, informoval o tom generálny riaditeľ Slovenskej pošty Libor Chrást.

Skryť Vypnúť reklamu

Odborári z detvianskej strojárskej firmy PPS Group vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Prekáža im, že firma, ktorá od septembra prepustila už takmer dve tretiny z vtedajšieho počtu zamestnancov, zabezpečuje časť svojej výroby naďalej aj prostredníctvom obchodných partnerov, čiže živnostníkov.

7. apríl

Slovenské hospodárstvo sa podľa Národnej banky Slovenska (NBS) v tomto roku prepadne do recesie. Podľa aktuálnej predikcie centrálnej banky by mala totiž ekonomika Slovenska v roku 2009 klesnúť o 2,4 %, informoval člen bankovej rady NBS Peter Ševčovic.

Recesiu slovenskej ekonomike v tomto roku predpovedajú aj niektorí ekonómovia. Podľa ich prognóz by hrubý domáci produkt (HDP) Slovenska mal oproti vlaňajšku poklesnúť od 0,4 % až po 1,8 %. O aktuálnych prognózach vývoja ekonomiky informoval vedecký tajomník Slovenskej štatistickej a demografickej spoločnosti Jozef Chajdiak.

Skryť Vypnúť reklamu

8. apríl

Vláda na návrh ministerstva dopravy na stredajšom zasadnutí vyslovila súhlas so zriadením štátnej rozpočtovej organizácie s pracovným názvom Riaditeľstvo vodných ciest SR k 1. januáru 2011.

Tretie kolo poskytovania tzv. šrotovného pri zlikvidovaní starého a následnej kúpe nového motorového vozidla zatiaľ nebude, po rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek.

Novela Zákonníka práce, tak ako ju navrhuje skupina opozičných poslancov, by podľa predstaviteľov odborovej organizácie OZ KOVO, poškodila zamestnancov. Naopak, podľa predsedu OZ KOVO Emila Machynu je súčasná podoba Zákonníka práce štandardom.

Vláda už začína hovoriť o možnosti prekročenia tropercentného mastrichtského deficitu verejných financií v tomto aj budúcom roku. Uvádza to v Programe stability Slovenska na roky 2009 až 2011, ktorý Slovensko zasiela do Bruselu namiesto doterajších konvergenčných správ.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri "nástenkovom tendri" na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja v ktorom uspeli firmy blízke predsedovi SNS Jánovi Slotovi, nebol podľa ministra výstavby Mariana Januška (SNS) porušený zákon o verejnom obstarávaní.

9. apríl

Domácnosti by sa mohli dočkať nižších cien tepla v druhej polovici tohto roka. Podľa Slovenského zväzu výrobcov tepla, všetko však bude záležať od vývoja ceny zemného plynu.

Zástupcovia finančnej skupiny J&T rokujú o možnosti podieľať sa na projekte zavedenia elektronického výberu mýta. Ako informoval hovorca J&T Maroš Sýkora, prvým výsledkom rokovaní je zmluva o poskytnutí financovania, ktorú uzavreli spoločnosti J&T Finance Group a budúci prevádzkovateľ mýtneho systému spoločnosť SkyToll.

Skryť Vypnúť reklamu

10. apríl

Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR v nástenkovom tendri na poskytovanie služieb pri čerpaní eurofondov porušilo zákon o verejnom obstarávaní. Potvrdil to predseda Úradu pre verejné obstarávanie Béla Angyal na tlačovej besede venovanej výsledkom kontroly sporného tendra za 3,6 mld. Sk (119,5 mil. eur),

Premiér Robert Fico vyzýva ministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariana Januška, aby odstúpil z funkcie. Rozhodol sa tak po oboznámení s výsledkami kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý prešetroval podozrenia z porušenia zákona o verejnom obstarávaní pri nákupoch niektorých služieb súvisiacich s implementáciou Národného strategického referenčného rámca.

14. apríl

Minister výstavby a regionálneho rozvoja Marian Janušek doručil premiérovi Robertovi Ficovi list, v ktorom sa vzdal svojej funkcie.

Skryť Vypnúť reklamu

Generálny riaditeľ Agentúry na podporu regionálneho rozvoja na ministerstve výstavby Igor Štefanov, ktorý by mal nahradiť odstupujúceho ministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariana Januška (SNS), sa takisto podieľal na spornom nástenkovom tendri na služby pri čerpaní eurofondov.

Dotácia na zošrotovanie starého a kúpu nového automobilu sa opäť minula. Druhé kolo tzv. šrotovného sa ukončilo v utorok 14. apríla o 17:06, keď šrotoviská prevzali na spracovanie 22 100 vozidiel.

15. apríl

Na slovenskom trhu so zemným plynom ani v minulom roku stále nefungovala hospodárska súťaž. Ako vyplýva zo správy o fungovaní trhu s plynom v SR, ktorú vláda vzala na vedomie, do konca minulého roka žiadny odberateľ neodoberal plyn od iného dodávateľa ako je Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

Skryť Vypnúť reklamu

Prezident Ivan Gašparovič prijal demisiu ministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariána Januška a na jeho miesto vymenoval Igora Štefanova, ktorý bol doteraz riaditeľom Agentúry na podporu regionálneho rozvoja na ministerstve výstavby.

Minister dopravy Ľubomír Vážny podpísal 30-ročnú koncesnú zmluvu so zástupcami úspešného konzorcia na výstavbu a prevádzku piatich úsekov D-1 medzi Žilinou a Prešovom v celkovej dĺžke 75 kilometrov, informoval hovorca a poradca ministra Stanislav Jurikovič.

Slovensko môže prísť o 34-percentný podiel akcií slovenskej spoločnosti Transpetrol. Ako uviedol vranovský podnikateľ Ignác Ilčišin, ktorý si spolu so siedmimi podnikateľmi nárokuje právo na spomínaný balík akcií slovenského prepravcu ropy, tieto akcie môžu skončiť v cudzích rukách, ak štát nepristúpi na mimosúdnu dohodu.

Skryť Vypnúť reklamu

Koalícia nevypočula pripomienky prezidenta Ivana Gašparoviča k novele zákona o cenných papieroch. Koaličné strany bez podpory opozície prelomili prezidentovo veto k novele. Za opätovné schválenie novely bolo 82 poslancov zo 140 prítomných. Na prelomenie veta bolo potrebných minimálne 76 hlasov.

16. apríl

Platby jeden-, dvoj- a päťcentovými mincami sa nezrušia a nákupy sa nebudú zaokrúhľovať na desaťcenty. Parlament odmietol poslaneckú novelu zákona o cenách od Jozefa Ďuračku zo SNS.

Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek odmietol v parlamentnej Hodine otázok myšlienku, že by sa šrotovné poskytovalo aj na niektoré druhy elektrospotrebičov.

Indický výrobca liekov Glenmark vstúpil v apríli tohto roku založením dcérskej spoločnosti Glenmark Pharmaceuticals SK na slovenský trh, informovala farmaceutická firma.

Skryť Vypnúť reklamu

17. apríl

Európska komisia (EK) začala voči Slovensku konanie pre porušenie Zmluvy o zriadení Európskeho spoločenstva v súvislosti so sporným tendrom na poskytovanie služieb pri čerpaní eurofondov na ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR, potvrdila to tlačová tajomníčka Zastúpenia EK v SR Lucia Žiláková.

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) už vyhovel žiadosti Úradu boja proti korupcii a zaslal mu výsledné materiály z vykonanej kontroly sporného tendra na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR. Ako informovala hovorkyňa ÚVO Helena Fialová, podľa neoficiálnych informácií boli na predsedu ÚVO Bélu Angyala podané štyri trestné oznámenia.

Najvyšší kontrolný úrad vyzval nového ministra výstavby a regionálneho rozvoja Igora Štefanova ústne i listom na prerokovanie výsledku vlastnej kontroly sporného tendra na poskytovanie služieb pri čerpaní eurofondov.

Skryť Vypnúť reklamu

Od júla nebudeme platiť nižšiu rovnú daň. Parlament odmietol novelu zákona o dani z príjmov.

20. apríl

Slovensko prišlo podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Mikloša kvôli pochybnému predaju prebytočných emisných kvót oxidu uhličitého o zhruba 60 mil. eur. Ako uviedol na pondelňajšej tlačovej besede Mikloš, slovenské ministerstvo životného prostredia predalo 10 až 15 mil. ton emisných kvót spoločnosti, ktorá vznikla niekoľko týždňov pred samotným predajom, a za nižšiu cenu ako napríklad česká vláda.

21. apríl

Strane maďarskej koalície nevyšiel pokus zrušiť poplatky za odňatie poľnohospodárskej pôdy, na ktorých by sa mali stavať fabriky či domy a byty. Parlament odmietol novelu zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy,

22. apríl

Skryť Vypnúť reklamu

Slovensko zaplatí za právne služby pri spätnom odkúpení 49-percentného podielu spoločnosti Transpetrol takmer 400 tis. eur. Ako vyplýva z návrhu ministerstva financií, tieto prostriedky v stredu vláda schválila.

Igor Štefanov zostáva ministrom výstavby. V parlamente bolo za jeho odvolanie 61 zo 140 prítomných poslancov, 76 zákonodarcov bolo proti,

Návrh novely zákona o sociálnom poistení, na základe ktorého by sa menila dĺžka obdobia poberania dávky v nezamestnanosti v závislosti od veku, v Národnej rade SR neprešiel.

Fond národného majetku sa nezruší. Parlament odmietol opozičný návrh zákona na jeho zrušenie.

23. apríl

Vláda Roberta Fica je pripravená v prípade potreby vyčleniť ďalšie prostriedky na zmiernenie dopadov hospodárskej krízy na slovenskú ekonomiku. Podľa slov premiéra Fica ja kabinet pripravený pokračovať v šetrení verejných výdavkov.

Skryť Vypnúť reklamu

Premiér Robert Fico súhlasí so znížením dane z pridanej hodnoty, ale pri podmienke, že bude pre právnické osoby zavedená progresívna daň z príjmu namiesto terajšej rovnej dane, premiér to vyhlásil vo svojom vystúpení na prvom sneme novozaloženého Integrovaného odborového zväzu.

Vláda žiada nového ministra výstavby Igora Štefanova, aby zrušil kontroverznú zmluvu s víťazom tzv. nástenkového tendra - konzorciom firiem Zamedia, Consulting & Management, European Consultants Organisation a a Avocat, po mimoriadnom zasadnutí vlády to oznámil premiér Robert Fico.

24. apríl

Skupina 45 opozičných poslancov napadla podaním na Ústavnom súde (ÚS) SR ustanovenia novely zákona o poskytovaní sociálnych služieb pre rozpor s Ústavou SR, informoval hovorca ÚS Jozef Skybjak,

Skryť Vypnúť reklamu

Opozícia odvoláva z Rady pre hospodársku krízu svojho zástupcu Vladimíra Tvarošku. Dôvodom je pretrvávajúce nerešpektovanie a neakceptovanie návrhov z dielne opozície týkajúcich sa eliminácie dopadov hospodárskej krízy či už v Národnej rade SR alebo v Rade pre hospodársku krízu. Informovali o tom predsedovia opozičných strán SDKÚ-DS, SMK a KDH..

Európska komisia víta kroky slovenskej vlády v súvislosti so zrušením nástenkového tendra. Uviedol to v piatok v stanovisku Dennis Abbott, hovorca komisárky Európskej únie pre Regionálnu politiku Danuty Hübner.

Zmluvu medzi ministerstvom výstavby a konzorciom, vybraným v tzv. nástenkovom tendri na poskytovanie služieb pri čerpaní eurofondov, môže podľa Úradu pre verejné obstarávanie zrušiť súd. Informovala o tom hovorkyňa úradu Helena Fialová v súvislosti s rozhodnutím vlády, podľa ktorého má nový minister výstavby Igor Štefanov zabezpečiť zrušenie spomínanej zmluvy bez finančných škôd pre Slovensko.

27. apríl

Generálny prokurátor Dobroslav Trnka podal v kauze vlastníckych práv 34-percentného podielu spoločnosti Transpetrol mimoriadne dovolanie na Najvyšší súd Slovenskej republiky týkajúce sa uznesenia Okresného súdu Bratislava I.

Európska komisia chce vedieť, kde presne na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja visela nástenka s oznamom o škandalóznom tendri. "Oznámenie umiestnené na chodbe ministerstva s obmedzeným prístupom pre verejnosť je možné len veľmi ťažko považovať za zverejnenie vôbec," píše sa v liste eurokomisára pre vnútorný trh Charlieho McCreevyho slovenskej vláde.

Vláda SR predpokladá, že ak sa naplní jej pesimistický scenár, hrubý domáci produkt Slovenska v tomto roku klesne o 1 %. Vláda o tom informovala v materiáli, ktorý zverejnila na svojej internetovej stránke.

Ak minister životného prostredia Ján Chrbet (SNS) dostane od firmy Interblue Group súhlas, zverejní zmluvu o predaji prebytočných emisných kvót oxidu uhličitého, informovala Chrbetova hovorkyňa Jana Kaplánová.

28. apríl

Medzinárodné konzorcium, ktoré v roku 2007 získalo v spornom nástenkovom tendri zákazku Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR, súhlasí so zrušením platnosti zmluvy s rezortom výstavby o poskytovaní služieb pri čerpaní pomoci z eurofondov, informovala konateľka firmy Zamedia, s.r.o. Zuzana Škutáková.

Exekútori nesmú do konca roka siahnuť na majetok zdravotníckych zariadení. Štát požičia peniaze zadlženým nemocniciam. Vyplýva to z vládnej novely o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorú schválil parlament.

Premiér Robert Fico zatiaľ nemá analýzu praktického využitia finančných prostriedkov na základe zmluvy z tzv. nástenkového tendra, ktorý preveruje Európska komisia, potvrdila to jeho hovorkyňa Silvia Glendová.

Najvyšší súd Slovenskej republiky svojím utorkovým uznesením odložil vykonateľnosť uznesenia Okresného súdu Bratislava I do rozhodnutia o mimoriadnom dovolaní, informoval o tom Peter Préti z Najvyššieho súdu SR. Podľa uznesenia bratislavského okresného súdu mal totiž vranovský podnikateľ Ignác Ilčišin, ktorý si nárokuje 34-percentný balík akcií slovenského prepravcu ropy, právo zvolať mimoriadne valné zhromaždenie spoločnosti Transpetrol, ktoré naplánoval na 29. apríla.

29. apríl

Mimoriadne valné zhromaždenie (MVZ) akciovej spoločnosti Transpetrol Vo Vinnom v okrese Michalovce rozhodlo o odvolaní doterajšieho predstavenstva a dozornej rady. Za predsedu nového predstavenstva zvolili súkromného podnikateľa Ignáca Ilčišina, ktorý informoval o výsledkoch rokovania MVZ.

Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek považuje za nezákonné konanie mimoriadneho valného zhromaždenia (MVZ) spoločnosti Transpetrol, a. s., ktoré sa konalo vo Vinnom v okrese Michalovce. Ako Jahnátek ďalej informoval, ministerstvo hospodárstva podá protest na všetky skutky, ku ktorým došlo na MVZ. O nezákonnosti zhromaždenia podľa ministra svedčí nielen rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý v utorok odložil vykonateľnosť uznesenia Okresného súdu Bratislava I, na základe ktorého mal Ilčišin právo zvolať MVZ, ale aj to, že notárka odmietla spísať zápisnicu o konaní MVZ.

V budúcnosti by sa už nemali opakovať nástenkové tendre. Parlament schválil prísnejšie pravidlá pre verejné obstarávanie. Novelu zákona o verejnom obstarávaní podporilo 121 zo 122 prítomných poslancov.

Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o ochrane hospodárskej súťaže. Novela zákona bude účinná od 1. júna 2009.

Protimonopolný úrad SR potvrdil svojim druhostupňovým rozhodnutím pokutu pre spoločnosť Slovak Telekom, a.s. vo výške 17,5 mil. eur (525,8 mil. Sk) vo veci zneužitia dominantného postavenia stláčaním marže a viazaním produktov.

Rast slovenskej ekonomiky o 2,4 % a deficit verejnej správy na úrovni 3 % hrubého domáceho produktu (HDP). S týmito základnými závermi o predpokladanom tohtoročnom vývoji ekonomiky pošle Slovensko do Bruselu Program stability Slovenska na roky 2008 až 2012, ktorý v du odsúhlasila vláda.

Vláda schválila vyhodnotenie plnenia krátkodobých opatrení Modernizačného programu Slovensko 21.

30. apríl

Slovensko sa pravdepodobne nedočká odškodnenia za januárovú plynovú krízu zo strany Ruskej federácie. Slovenský plynárenský priemysel (SPP) dostal stanovisko od spoločnosti Gazprom Export, podľa ktorého nedodávky zemného plynu boli spôsobené "vyššou mocou"," uviedol hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Slovensko sa zrejme v najbližšom čase nedočká rozšírenia okruhu tovarov, na ktoré sa uplatňuje znížená sadzba dane z pridanej hodnoty. Rezort financií na to vzhľadom na rozpočtové dôsledky ako aj prehlbujúcu sa krízu nevidí priestor.

Európska komisia schválila slovenský plán ekonomickej pomoci vo výške 500 tis. eur. Financie z uvedeného balíka opatrení by mali tento a budúci rok získať spoločnosti, ktoré trpia nedostatkom likvidity.

Rozhodnutie Protimonopolného úradu SR (PMÚ) o pokute vo výške 17,5 mil. eur pre spoločnosť Slovak Telekom vo veci stláčania marže je plne v súlade s princípmi a praxou Európskej komisie a iných členských štátov, uviedla to hovorkyňa PMÚ Alexandra Bernáthová.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Ekonomika

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 055
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 979
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 074
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 209
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 331
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 775
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 555
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 272
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 270
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Medzinárodný menový fond

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles možno očakávať najskôr o dva týždne

Pre koronu zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

V piatok sa na Slovensku urobilo v súvislosti s ochorením Covid - 19 šestnásť pitiev.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.

Policajná eskorta a príslušníci Národnej kriminálnej agentúry privádzajú vysokého postaveného policajného funkcionára Norberta Pakšiho a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na pojednávanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Podcast Dobré Ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Tak prrr! Neleteli sme na Mars

Ľudia ukázali ochotu a dôveru. Pokaziť to vždy môže nedostatok pokory lídrov.

Zuzana Kepplová.

Neprehliadnite tiež

Opustené budovy

Na východe boli gigantom. Padli, keď podnik predali Čechom

Roky sa snaží nájsť nového majiteľa.

Snímka z pekárne Medea z roku 2004.
Ilustračná fotografia.

Zomrieme od hladu. Nové reštrikcie sú ďalšou ranou pre španielsku ekonomiku

Menový fond predpovedá Španielsku najhorší prepad spomedzi západných krajín.

Už minulý týždeň protestovali v španielskej Barcelone proti obmedzeniam prevádzkovatelia reštaurácií.

Približne 12 miliónov ľudí v Británii bude mať problémy splácať záväzky

Prieskum úradu pre dohľad nad finančným trhom sa konal v lete.

Ilustračná fotografia.