Bratislava 14. júla (TASR) Výrobca stavebných materiálov spoločnosť Leier Baustoffe SK žiada na výstavbu závodu na výrobu tehál v obci Petrovany, okres Prešov, štátnu investičnú pomoc vo výške 180,9 milióna Sk.
Závod by mal vytvoriť 101 nových pracovných miest. Jeho výrobná kapacita má dosiahnuť 160 miliónov tehál ročne a na plnú prevádzku plánuje spoločnosť nabehnúť v roku 2010. Na export je určených približne 30 % produkcie závodu.
Celková výška oprávnených nákladov dosiahne podľa údajov zverejnených v materiáli 542,63 milióna Sk. Priemerná mesačná hrubá mzda je navrhovaná vo výške 18.376 Sk. Začiatok výroby spoločnosť plánuje na september až december roku 2008.
Nemci žiadajú dvojnásobok
Spoločnosť T-Systems Slovakia, s. r. o., ktorá pôsobí v oblasti poskytovania služieb informačných a komunikačných technológií, žiada štátnu investičnú pomoc vo výške 360,8 milióna Sk. Vyplýva to z návrhu, ktorý na stredajšie výjazdové rokovanie vládneho kabinetu v Topoľčanoch, predloží Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.
Rozšírenie projektu IT centra spoločnosti v Košiciach by malo vytvoriť 900 nových pracovných miest. Celková výška oprávnených nákladov dosiahne podľa údajov zverejnených v materiáli objem 721,696 milióna Sk. Priemerná mesačná hrubá mzda by mala dosiahnuť 33.412 Sk.