Düsseldorf 29. júna (TASR) - V nasledujúcom päťročí, teda do roku 2020, by mal koncern odovzdať objednávateľom ďalších 32 reaktorov. Z nich by ich malo Toshiba za nasledujúcich 12 rokov v Spojených štátoch postaviť takmer polovicu.
Toshiba prevzala v roku 2006 amerického dodávateľa jadrových blokov, spoločnosť Westinghouse, čím sa kapacitnými možnosťami dostala pred francúzsku Arevu a stala sa jednotkou na trhu v tomto sektore.
Nišida povedal, že ak sa majú dosiahnuť do roku 2050 ciele v znižovaní emisií vypúšťaných do ovzdušia, potom je výstavba jadrových elektrární nevyhnutnosťou.
Kriticky sa vyjadril Nišida k plánovanému zámeru Nemecka postupne odstaviť všetky svoje jadrové reaktory. "Nemci by si to mali ešte raz premyslieť," povedal manažér. Dá sa síce kupovať elektrická energia z francúzskych jadrových elektrární, "ale lepším riešením by bolo, keby sa prevádzkovali vlastné atómky".
Informovala o tom agentúra DPA.