Táto hodnota je najväčšou vzorkou konkrétnych pracovných ponúk v histórii Slovenska a jej analýza poskytuje objektívny pohľad na slovenský trh práce.
Kumulovaný počet pozícií na portáli od roku 2000 dosiahol hodnotu 420 000. Profesia tak za 7 rokov sprostredkovala prácu takmer 20 % pracujúcich obyvateľov na Slovensku. Spoločnostiam hľadajúcim zamestnancov umožnila Profesia prístup k databáze viac ako 450 000 registrovaných uchádzačov.
Napriek rastu investícií do krajov mimo Bratislavy, a to najmä do Prešovského a Košického, sa tieto investície zatiaľ neprejavili v počte dostupných pracovných miest, prípadne vo zvýšenom záujme zamestnávateľov. Počtom voľných pracovných miest stále dominuje Bratislava. Investície na západnom Slovensku, ktoré v roku 2007 spustili po nábehu plnú výrobu, spôsobili, že okrem Bratislavského kraja dosiahli percentuálny nárast v počte ponúk práce len Trnavský a Nitriansky kraj. Naopak, Prešovský kraj sa nepodieľal na celkovom počte ponúk ani 5 %.
Dopyt po pracovnej sile spôsobil, že personálne agentúry sa snažia zabezpečiť dostatok pracovníkov pre slovenské podniky a firmy. Počet ponúk do zahraničia sa výrazne nemení a pohybuje sa kontinuálne na hranici 13 % zo všetkých ponúk. Naopak podiel Českej republiky na celkovom počte pracovných ponúk už klesol na úroveň 8 % oproti takmer 10 % z roku 2004.
Vzhľadom na rozvoj investícií v regiónoch a vstupe zahraničných investorov do krajov mimo Bratislavy, rastie aj záujem zamestnancov o prácu v regiónoch. Viac ako 81 000 uchádzačov o prácu vyjadrilo ambíciu pracovať mimo Bratislavy, čo predstavuje 62 % všetkých uchádzačov. Pracovná mobilita smerom do zahraničia stagnuje po silnom boome spôsobenom vstupom SR do Európskej únie.
Vzdelanostná štruktúra záujemcov o prácu sa výraznejšie nemení. Medziročne klesá podiel záujemcov o prácu s vysokoškolským vzdelaním II. stupňa a stredoškolským vzdelaním. Naopak rastie počet ľudí s vysokoškolským vzdelaním I. stupňa a študentov stredných a vysokých škôl. Tento fakt je spôsobený najmä tým, že firmy hľadajú potenciálnych zamestnancov už počas vysokej a strednej školy a aj študenti nachádzajú prácu už po ukončení bakalárskeho štúdia. Na tieto výsledky môže taktiež pozitívne vplývať aj lepšia informovanosť študentov o možnostiach hľadania práce a ľahší prístup k internetu na školách a univerzitách.