Bratislava 20. januára (TASR) - Ak vláda SR vysloví súhlas s tým, že stavba spoločnosti YSSEL, s. r. o., v obci Palárikovo je významnou investíciou vo verejnom záujme, spoločnosť investuje na Slovensku viac ako 1 miliardu Sk.
Výroba výrobkov z betonárskej ocele, oceľových konštrukcií na výstuž železobetónových podláh, stĺpov, väzníkov, prekladov a podobne pre pozemné a inžinierske stavby, výroba striech a strešných elementov priamo zamestná 560 osôb. Miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Nové Zámky v obci Palárikovo k 30. novembru minulého roka dosiahla 7,1 %. Až 80 % výrobnej kapacity závodu, teda 200 000 ton ročne, je určených na export. Hlavné trhy, na ktoré plánuje spoločnosť svoje výrobky dodávať, sú Nemecko, Holandsko, Luxembursko, Rakúsko, ale aj Česká republika.
Žiadateľ má záujem o odkúpenie pozemkov v správe Slovenského pozemkového fondu (SPF) a vydaním rozhodnutia vlády - osvedčenia, že ide o investíciu vo verejnom záujme, na dané pozemky vznikne právo na usporiadanie vlastníckych vzťahov a zrýchlené stavebné konanie v prospech žiadateľa.
Začiatok investície má spoločnosť YSSEL naplánovaný na apríl tohto roka, výroba by mala byť spustená v októbri 2010 a investícia by mala byť ukončená v 4. kvartáli roku 2013.