SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Prehľad najdôležitejších ekonomických udalostí v SR - júl 2007

Prehľad najdôležitejších ekonomických udalostí v SR - júl 2007


2. júla

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh novely zákona o sociálnom poistení. Plánuje ňou zlepšiť bilanciu Sociálnej poisťovne (SP) najmä z peňazí vyšších príjmových skupín obyvateľstva. Pre výpočet ich povinných odvodov by už nemali platiť žiadne obmedzenia.

Viac ako 1,5 mil. sporiteľov, ktorí od januára 2005 vstúpili do systému starobného dôchodkového sporenia, by malo podľa nývrhu ministerstva práce 30. júna 2008 dostať možnosť vrátiť sa z dvojpilierového systému do výlučne priebežne financovaného dôchodkového systému, spravovaného Sociálnou poisťovňou.

Skryť Vypnúť reklamu

Štát ukončil hospodárenie v prvom polroku 2007 s deficitom na úrovni 10,999 mld. Sk, čo predstavovalo takmer 29 % z celoročne rozpočtovaného deficitu vo výške 38,386 mld. Sk.

Ministerstvo financií SR do pripomienkového konania predložilo návrh novely zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, podľa ktorého by sa malo od 1. januára 2008 zvýšiť daňové zaťaženie cigár, tabaku a aj cigariet.

Ani druhý pokus ministerstva financií o výber agentúry na realizáciu komunikačnej kampane o zavedení eura nebol úspešný. Kým prvú súťaž zrušilo samotné ministerstvo, o zrušení novej verejnej súťaže rozhodol na základe námietky bratislavskej spoločnosti Renesans Úrad pre verejné obstarávanie SR.


3. júla

Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2005 prinieslo do verejnej správy 869 mil. Sk. I

Skryť Vypnúť reklamu

Zvýšenie odvodov spôsobí podľa Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) spomalenie rastu miezd, vyššie náklady pre podniky, odliv mozgov do zahraničia, ale aj snahy o únik z navrhovaného výrazne nespravodlivého systému.

Návrh ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny umožniť všetkým sporiteľom vystúpiť z druhého piliera považuje Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) za nezmyselný. Navrhované zmeny sú podľa podpredsedníčky SDKÚ-DS Ivety Radičovej v neprospech súčasných aj budúcich dôchodcov.

Štát by mohol relatívne jednoduchými a lacnými reformami v desiatich oblastiach podnikateľského prostredia získať desiatky miliárd korún. Vypočítala to Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) v spolupráci s inštitútom Ineko.

Skryť Vypnúť reklamu

Celkový obrat obchodov na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) dosiahol v prvom polroku tohto roka 512,23 mld. Sk, čo v medziročnom porovnaní znamenalo pokles o 18,3 %.

Sezónne očistená miera nezamestnanosti na Slovensku v máji v porovnaní s hodnotou za apríl stagnovala na úrovni 10,8 %. Ako ďalej vyplýva z údajov, ktoré v utorok zverejnil štatistický úrad Európskej únie (EÚ) Eurostat, Slovensko má najvyššiu mieru nezamestnanosti v rámci EÚ.


4. júla

Vláda schválila nariadenie o ustanovení výšky sadzby mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií s platnosťou od 1. januára 2009. Oproti pôvodnému návrhu, ktorý minister dopravy Ľubomír Vážny kabinetu predložil, však kabinet odsúhlasil sadzby o 20 % nižšie.

Skryť Vypnúť reklamu

Prevádzkovatelia jadrových zariadení začnú od 15. júla tohto roka platiť príspevky na vyraďovanie jadrových zariadení a na nakladanie s vyhoreným jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi. Rozhodla o tom vláda, keď schválila návrh nariadenia, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o spôsobe výberu a platenia povinného príspevku na Národný jadrový fond.

O frekvenčné pásmo 3 600 - 3 800 MHz sa začali zaujímať operátori, ktorí boli neúspešní vo výberovom konaní na frekvencie v pásme 3,5 GHz.

Ministerstvo financií odňalo stávkovej spoločnosti Formula - tip, s.r.o. licenciu. Dôvodom tohto rozhodnutia je porušovanie ustanovení zákona o hazardných hrách.


6. júla

Dozor nad postupovaním príspevkov na starobné dôchodkové sporenie dôchodkovým správcovským spoločnostiam Sociálnou poisťovňou (SP) by od januára budúceho roka už nemala vykonávať Národná banka Slovenska. Táto kompetencia by podľa návrhu novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení mala prejsť na ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

Skryť Vypnúť reklamu

Celkový dlh verejnej správy, ktorý je súčasťou maastrichtských kritérií, klesol v prvom štvrťroku tohto roka podľa metodiky ESA 95 o 15,4 mld. Sk a ku koncu marca bol na úrovni 487,8 mld. Sk.

Ministerstvo zdravotníctva neakceptovalo väčšinu zásadných pripomienok štátnych orgánov, poisťovní a profesijných organizácií k návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach.

Slovensko potrebuje "veľmi, veľmi aktívny" konvergenčný program, aby urobilo pokrok v procese zavedenia eura, ktorého prijatie je naplánované na 1. januára 2009, uuviedol prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet.


8. júla

Spoločnosti Transpetrol a Slovenský plynárenský priemysel (SPP) zatiaľ neplánujú založiť si vlastné armády na ochranu svojich sietí podľa vzoru ruských podnikov Gazprom a Transnefť.

Skryť Vypnúť reklamu

9. júla

Spoločnosť Ness Slovensko, a.s. ohlásila svoje zlúčenie s firmami Aliatic, a.s. a Ness Košice, s.r.o. Plánovaný termín fúzie je 1. august 2007. “Presný termín závisí od reakcie príslušných štátnych orgánov a inštitúcií. Nepredpokladáme však, že nastanú komplikácie,” informovala agentúru SITA marketingová riaditeľka spoločnosti Ness Slovensko Erika Liptáková.

Spoločnosť Asseco Slovakia, a.s., dodávateľ IT riešení, technológií a služieb, získala 51 % podiel v spoločnosti MPI Slovakia, s.r.o., ktorá sa zaoberá poskytovaním poradenských služieb v oblasti implementácie ekonomického informačného systému SAP a jeho zavádzaním a predajom.


10. júla

Občianska konzervatívna strana spolu s Konzervatívnym inštitútom M. R. Štefánika a Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz v utorok iniciovali hromadnú pripomienku k návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorým sa má zároveň novelizovať aj zákon o starobnom dôchodkovom sporení.

Skryť Vypnúť reklamu

Legislatívna rada vlády na svojom utorňajšom zasadnutí bez pripomienok vyjadrila súhlas k návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach.

Zdravotné poisťovne sú pripravené žalovať SR kvôli ochrane investícií. Ako na utorňajšej tlačovej besede uviedol prezident Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR Igor Dorčák, ak by súkromné zdravotné poisťovne vláda vytlačila zo systému verejného zdravotného poistenia, ich škody by sa pohybovali vo výške zhruba 30 mld. Sk. ZZP tak reagovalo na utorňajšie zasadnutie Legislatívnej rady vlády, ktorá odsúhlasila návrh novely zákona o zdravotných poisťovniach.


11. júla

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič v stredu oficiálne vymenoval do funkcie viceguvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) doterajšieho člena Bankovej rady NBS Viliama Ostrožlíka.

Skryť Vypnúť reklamu

Zamestnávatelia zo strednej Európy odmietajú návrhy na daňovú harmonizáciu v rámci Európskej únie (EÚ). Podľa spoločného vyhlásenia šiestich zamestnávateľských organizácií Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Slovinska, Slovenska ale i Chorvátska musia byť totiž základnými črtami európskej daňovej politiky podpora slobodnej súťaže daňových systémov, eliminácia daňových bariér v medzinárodnom obchode a maximálna efektívnosť zdanenia pri čo najmenšom zaťažení podnikateľského prostredia.

Odbor koncentrácií Protimonopolného úradu SR (PMÚ) schválil koncentráciu cyperského podnikateľa Penta Investments Limited a slovenskej Privatbanky.

Talianska banka Intesa Sanpaolo schválila v utorok nomináciu Ignacia Jaquotota, ktorý je v súčasnosti zástupcom generálneho riaditeľa a podpredsedom predstavenstva VÚB banky, na nového šéfa slovenskej banky.

Skryť Vypnúť reklamu

12. júla

Vláda plánuje na zasadnutiach v auguste tohto roka začať prijímať také opatrenia, ktoré umožnia urýchlenie dostavby diaľnice D1 z Bratislavy do Košíc už v roku 2010. Informoval o tom vo štvrtok premiér Robert Fico po stretnutí s ministrom dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomírom Vážnym.

Slovensko sa bude súdiť s Európskou komisiou, ktorá ho chce finančne potrestať za to, že v čase vstupu do Európskej únie (EÚ) malo mať nadbytočné zásoby konzervovaných potravín a ryže. Podľa rozhodnutia komisie by SR za to mala zaplatiť do rozpočtu Spoločenstva viac ako 3,6 milióna

Návrh rezortu práce a sociálnych vecí na zrušenie maximálneho vymeriavacieho základu na platenie poistného na sociálne poistenie, ktorý obsahuje predložená novela zákona o sociálnom poistení, podľa SDKÚ-DS ohrozuje strednú vrstvu na Slovensku. Ako na tlačovej besede upozornila podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová, vláda tak za bohatých považuje všetkých, ktorých hrubá mzda bude v januári 2008 viac ako 28 140 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovensko-česká investičná skupina Penta, ktorá prejavila záujem poskytovať služby mobilného virtuálneho operátora v krajinách Visegrádskej štvorky (V4), začne s ich poskytovaním pravdepodobne už na jeseň tohto roka v Poľsku.


13. júla

Prezident SR Ivan Gašparovič v piatok podpísal vládnu novelu Zákonníka práce.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. zatiaľ neuvažuje o zmene cien zemného plynu pre domácnosti už počas tohto roka aj napriek tomu, že cena ropy Brent, ktorá vstupuje do výpočtu cien plynu, od začiatku roka rastie.

Najneskôr od začiatku júla budúceho roka by mali dostať všetci poistenci možnosť prezrieť si zmenu stavu svojho individuálneho účtu sociálneho poistenia na internetovej stránke Sociálnej poisťovne. Vyplýva to z návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorý je v pripomienkovom konaní. Tzv. zmenový výpis z individuálneho účtu poistenca by mal obsahovať údaje o dôchodkovom poistení, nemocenskom poistení a poistení v nezamestnanosti, ktoré osoba získala po 31. decembri 2003.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovensko bude pri rozhodovaní o podobe budúcoročného rozpočtu Európskej únie (EÚ) podporovať kompromisný návrh portugalského predsedníctva. Tento postoj prezentoval na piatkovom rokovaní Rady pre finančné a hospodárske záležitosti EÚ v Bruseli štátny tajomník ministerstva financií František Palko.

Spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. (CME), oznámila akvizíciu 20 % podielu v TV Markíza. Podľa zverejnených informácií CME, celková kúpna cena podielu predstavuje sumu 1,9 mld. Sk. CME informovala, že touto transakciou sa stáva 100-percentným vlastníkom spoločnosti Markíza - Slovakia, ktorá je prevádzkovateľom licencie na vysielanie TV Markíza.


16. júla

Harmonizovaná inflácia rovnako ako v máji dosiahla 1,5 %. Jadrová inflácia, teda inflácia bez započítania cien energií a nespracovaných potravín, dosiahla 1,7 %. Na medzimesačnej báze stúpli spotrebiteľské ceny o 0,1 %.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny navrhlo od septembra zvýšiť prídavok na dieťa z 540 Sk na 550 Sk.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla ku koncu júna 8,33 %. V medzimesačnom porovnaní tak ostala na rovnakej úrovni.

Kurz na prepočet roamingovej tarify, ktorá bude podliehať regulácii Európskej únie (EÚ), bol stanovený výškou 33,635 Sk za jedno euro.


17. júla

Slovensko čaká na ceste do eurozóny ešte veľa práce, uviedol po stretnutí s ministrom financií Jánom Počiatkom eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Joaquín Almunia.

Ministerstvo financií (MF) SR vyhlásilo už po tretíkrát tender na výber agentúry, ktorá bude zabezpečovať informačnú a komunikačnú kampaň pre verejnosť o zavedení eura na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

18. júla

Produkcia v stavebnom sektore na Slovensku v máji medziročne stúpla o 5,3 %, čo bol šiesty najvyšší nárast v rámci trinástich krajín EÚ, ktoré poskytli údaje.

Stavebné podniky na Slovensku utŕžili v máji tohto roku za vlastné výkony a výrobky 21,1 mld. Sk pri medziročnom zvýšení o 10,2 %. Za päť mesiacov tohto roku ich tržby predstavovali 86,5 mld. Sk a oproti rovnakému obdobiu minulého roku sa zvýšili o 17,9 %.

Plánovaná modernizácia 15 úsekov železničných tratí na Slovensku v programovom období 2007 až 2013 by mala stať okolo 66 mld. Sk. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú navyše v tomto sedemročnom období vybudovať štyri verejné kontajnerové prekladiská.


19. júla

Po zavedení eura na Slovensku sa budú platby občanom od štátu prednostne zaokrúhľovať nahor, uviedlo ministerstvo hospodárstva v Koncepcii ochrany spotrebiteľa v procese zavedenia eura.

Skryť Vypnúť reklamu

Predseda Telekomunikačného úradu SR (TÚ) potvrdil pokuty vo výške 1,09 mil. Sk pre tretieho mobilného operátora Telefónica O2 Slovakia (O2). Dôvodom uloženej pokuty vo výške 1 mil. Sk bolo, že O2 nezverejnila včas cenník, ďalšie tri pokuty v úhrnnej výške 90 tis. Sk boli za menej závažné porušenia zákona.

Slovensko sa umiestnilo až na 31. mieste vo vytváraní podmienok pre rozvoj sektora informačných technológií (IT), v celosvetovom meraní konkurenčného prostredia v oblasti IT.

Daňové zvýhodnenie biopalív by mohlo v tomto roku dosiahnuť úroveň jednej miliardy korún. Vyplýva to z prepočtov Inštitútu finančnej politiky pri Ministerstve financií SR.


20. júla

Slovenský finančný sektor možno hodnotiť ako stabilný, pričom ani vlaňajšie impulzy z vonkajšieho či vnútorného prostredia žiadne významnejšie riziká nepriniesli, konštatuje správa Národnej banky Slovenska o finančnej stabilite za rok 2006.

Skryť Vypnúť reklamu

Platobný styk na Slovensku čaká napojenie na európsky systém Target2, prostredníctvom ktorého sa budú spracovávať všetky platby v reálnom čase.

Aj keď dôchodkové správcovské spoločnosti ku koncu minulého roka spravovali väčšinu úspor občanov v rastových fondoch, štruktúra ich investícií bola stále dosť konzervatívna, uviedla Národná banka Slovenska.


23. júla

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa dohodlo s organizátormi hromadnej pripomienky občanov, že účastníci druhého piliera, ktorí sa z neho rozhodnú vystúpiť, by už nemali mať možnosť vybrať si nasporené peniaze pre vlastnú spotrebu.

Hovorkyňa Smeru Katarína Kližanová Rýsová uviedla, že Smer premiéra Roberta Fica chce presadiť vyššiu daň pre fyzické osoby s nadštandardným príjmom. S progresívnou daňou pre občanov by však museli súhlasiť aj koaličné strany SNS a ĽS-HZDS.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings v pondelok revidovala výhľad ratingu dlhodobých záväzkov SR v cudzej mene zo stabilného na pozitívny. Agentúra Fitch zároveň potvrdila rating dlhodobých záväzkov v zahraničnej mene na úrovni A.

Druhá najväčšia slovenská banka VÚB kúpila v lízingovej spoločnosti B.O.F., a. s. 70-percentný podiel.


24. júla

Ministerstvo financií do pripomienkového konania predložilo návrh zákona o štátnom rozpočte na rok 2008. Je to však zatiaľ iba paragrafové znenie zákona bez konkrétnych údajov. Z návrhu zatiaľ vyplýva iba to, že mladí ľudia by mali byť aj v budúcom roku podporovaní bonifikáciou úrokov hypotekárnych úverov vo výške 1,5 %.

Celkový príjem z ročného zúčtovania zdravotného poistenia v roku 2005 dosiahol podľa najnovších informácií Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) 1,486 mld. Sk.

Príspevky na starobné dôchodkové sporenie nie sú peniazmi sporiteľov, uviedla ministerka práce a sociálnych vecí Viera Tomanová. Ako dodala odvody na starobné poistenie vo výške 18 % z hrubej mzdy zamestnanca totiž platia zamestnávatelia a tieto peniaze idú ako verejné zdroje do verejnoprávnej Sociálnej poisťovne. Ministerka tak zdôvodnila, prečo ustúpila od zámeru, aby si mohli sporitelia v prípade odchodu z druhého piliera nechať vyplatiť usporené prostriedky a použiť ich na ľubovoľný účel.


25. júla

Ministerstvo zdravotníctva plánuje zákonom znemožniť transformáciu fakultných nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení s celoslovenskou pôsobnosťou a ďalších zariadení, ktoré plnia osobitné úlohy pri mimoriadnych situáciách, vyplýva to z v návrhu novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktoré predložilo do pripomienkového konania. Z týchto inštitúcií sa tak už nebudú môcť stať akciové spoločnosti.

O predaji 49-percentného podielu slovenskej spoločnosti Transpetrol, ktorý stále pravdepodobne vlastní holandská dcéra skrachovanej ruskej spoločnosti Jukos, Jukos Finance B.V., nemusí rozhodnúť holandský súd, na stretnutí so slovenskými novinármi to pripustila hovorkyňa Jukos Finance Claire Davidson. Stačí totiž, že sa na odpredaji slovenského prepravcu ropy dohodnú Bruce Misamore a David Godfrey, o ktorých rozhoduje holandský súd, či ešte stále riadia Jukos Finance, a správca konkurznej podstaty Jukosu Eduard Rebgun. Podľa nej je však dohoda obidvoch strán v súčasnosti kvôli rozdielnym postojom možná len v teoretickej rovine.

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo návrh nariadenia, ktorým určuje počty lôžok pre jednotlivé kraje. Podľa návrhu má mať bratislavsky kraj 4 878 lôžok, trnavský kraj 2 329 lôžok a trenčiansky 2 659 postelí. Nitriansky kraj má obhospodáriť 3 550 lôžok, žilinský 3 824 lôžok a v banskobystrickom kraji ich má byť 3 535. Prešovský kraj má mať 4 154 lôžok a košický kraj 4 246 lôžok.


26. júla

Na príplatok k prídavku na dieťa vo výške 300 Sk mesačne by mali mať od budúceho roka nárok ako nepracujúci rodičia nezaopatrených detí aj bývalí policajti a vojaci, ktorí poberajú výsluhové dôchodky a dovŕšili 62 rokov. Ide o zásadnú pripomienku rezortu obrany k návrhu novely zákona o prídavku na dieťa, ktorú v pripomienkovom konaní ministerstvo práce a sociálnych vecí akceptovalo.

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën informovala, že väčšinu augusta bude výroba v trnavskej fabrike automobilky zastavená. Odstávku, cieľom ktorej je prispôsobenie výrobných liniek na produkciu nového typu vozidla, ohlásilo vedenie firmy už pred niekoľkými mesiacmi


27. júla

Indikátor dôvery v priemysle v júli 2007 vzrástol oproti júnu o tri percentuálne body. Ako vyplýva z konjunkturálneho prieskumu v priemysle, ktorý zverejnil Štatistický úrad SR (ŠÚ), úroveň indikátora ovplyvnilo najmä očakávanie rastu produkcie v nasledujúcich troch mesiacoch.

Poštová banka informovala, že plánuje zvýšiť svoje základné imanie s cieľom posilniť poskytované finančné služby na vidieku a v menších mestách. Akcionári o konečnej podobe zvýšenia rozhodnú na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločnosti 31. augusta tohto roka.

Záujem uchádzačov o zaradenie do užšej súťaže na vybudovanie a trinásťročnú prevádzku komplexnej služby elektronického výberu mýta na Slovensku prekonal očakávania jej vyhlasovateľa, Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Počet subjektov, ktoré do uplynutia termínu, stanoveného na piatok 27. júla do 12:00, požiadali o zaradenie do súťaže a vyzdvihli si kvalifikačné podklady, sa priblížil k štyridsiatke.


30. júla

Minimálna mzda by sa mala od začiatku októbra tohto roku zvýšiť zo súčasných 7 600 Sk na 8 100 Sk. V pondelok sa na tom počas rokovania Hospodárskej a sociálnej rady (HSR) dohodli zástupcovia zamestnávateľov, odborári a predstavitelia vlády.

Mesto Lučenec získa na vybudovanie priemyselného parku zo štrukturálnych fondov Európskej únie 92,7 mil. Sk. V priemyselnom parku by malo nájsť prácu vyše 250 zamestnancov. Umožní to zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, ktorú v pondelok podpísali generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Peter Hajaš a primátor Lučenca Milan Marko.


31. júla

Spoločnosť Slovak Telekom, a.s. (ST) v utorok prerušila poskytovanie telekomunikačných služieb Špecializovanej geriatrickej nemocnici Podunajské Biskupice. Nemocnica totiž neuhradila pohľadávku voči ST vo výške takmer 1,2 mil. Sk.

Firmu Yukos Finance B.V. ako minoritného 49-percentného akcionára na utorňajšom riadnom valnom zhromaždení spoločnosti Transpetrol zastupovali ľudia dosadení správcom konkurznej podstaty Jukosu Eduardom Rebgunom pod vedením Sergeja Šmelkova. Rebgunom odvolaným riaditeľom Yukos Finance Bruceovi Misamorovi a Davidovi Godfreyovi pritom podľa ich hovorkyne Claire Davidson účasť na valnom zhromaždení umožnená nebola.


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Ekonomika

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 2. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 3. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 4. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 5. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 6. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 7. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 9. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 10. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 3. Aj panelák môže byť Smart
 4. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 5. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
 6. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 8. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 10. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 034
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 321
 3. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 5 207
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 317
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 503
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 022
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 853
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 471
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 717
 10. Kanceláriám ešte neodzvonilo 1 586
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Novinárka Monika Tódová.

Písali o svedkovi Petrovi Tóthovi.


3 h
Šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová

Trestné oznámenie podal Peter Tóth, ktorý sledoval novinárov pre Kočnera.


1 h

Neprehliadnite tiež

Mapa ukazujúca developerské projekty realitného giganta Evergrande a v pozadí jeho bytové domy.

Cena akcií spoločnosti Sinic sa prepadla o 87 percent.


TASR 3m
Predseda SaS, vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík podal demisiu.

Liberáli zorganizovali konferenciu, pozvali aj Krajniaka.


59m
Ilustračné foto

Organizácie chcú zvyšovať svoje kybernetické zabezpečenie.


SITA 2 h
Na snímke stavbári robia posledné dokončovacie práce na Lužanskom moste.

O dátume informoval zhotoviteľ projektu.


SITA 2 h
Skryť Zatvoriť reklamu